Skocz do zawartości

Włocławek i okolice


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Niedługo będę miał swój pierwszy teleskop (kieszonkowy :P ) i w związku z tym zastanawiam się czy są we Włocławku lub okolicach jacyś obserwatorzy nocnego nieba? Czy odbywają się tu jakieś wspólne obserwacje? i gdzie? można się dołączyć? (ale pytań :wink: )

 

Aha..czy wie ktoś co to za kopuła jest na budynku na ulicy na Fredry ?

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Nie wiem jak to się stało, że nie trafiłem na ten wątek przez ponad miesiąc. Mieszkam 30 km od Włocławka. Na forum jest jeszcze kolega Martel, który mieszka w samym Włocławku. Aktualnie mocno zajęty i nie zagląda na forum. Organizujemy czasem wspólne obserwacje. Tą kopułę na bloku podziwiam jeżdżąc do pracy, nie wiem jednak, jaki teleskop mieści się w jej środku.

 

Czy kolega Binocooler mógłby rozwinąć swoją wypowiedź?

 

Pzdr. Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już mysłałem że nikt nie odpowie. 8)

 

Zresztą czasy dla mnie teraz takie ciężkie, że będąc na studiach będe miał możliwość tylko od czasu do czasu prowadzenia obserwacji. Ale weekendy, zwłaszcza te wakacyjne mam zamiar w pełni poświęcić na obserwacje nieba (i nocne i słońca). Ale jeżeli byłby pomysł wspólnych obserwacji to można by zamieścić ogłoszenie w tym wątku.

 

A przy obserwatorium na Fredry jest napis - "Obserwacje nieba w każdy pogodny piątek" - ale nie byłem :D

 

pozdrawiam...

 

PS. Kolega z napisem :cenzor: chyba poprostu nie lubi osób z Włocławka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja podobnie jak Zbyszek Boopsi trafiłem tylko dlatego, że on sam mi o tym powiedział. Witam kolege i zapraszam do wspólnych obserwacji. Ostatnio bardziej interesuje mnie nieboskłon niż internet. :):):). Ja mieszkam w samym Włocławku, choć w czerwcu przeprowadzam się niedaleko lotniska Aeroklubu kujawskiego. Tam są dopiero przestrzenie czystego od light pollution nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Witam!

Odkopałem baaardzo stary wątek. Ostatnio po kilkuletniej przerwie powróciłem do czynnego obserwowania nieba. Poszukuję kogoś z okolic Włocławka w celu prowadzenia wspólnych obserwacji.

pzdr. Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, jak widzisz Adam, dinozaury nie wyginęły :D.

A na forum pomimo ponad 4 tysięcy userów, na PW odezwała się tylko jedna osoba z okolic Włocławka. Na razie mam zaplanowane obserwacje z kolegą z pracy. Będziemy obserwować w miejscowości Lubień Kujawski na byłym lotnisku Aeroklubu Włocławskiego. Zapraszam ewentualnych chętnych do wspólnych obserwacji. Powierzchnia lotniska 120 hektarów, dla wszystkich starczy miejsca :D . Miejscówka wydaje się być dobra. Obserwowałem tam raz przy jasnym księżycu. Na północy jest miasto w odległości około 2km. Na wschodzie w odległości 1,5 km jest zakład produkcyjny, trzeba by się schować przed jego światłami. Na południu jest las a zachód jest całkiem ciemny. Dokładny termin obserwacji nie jest ustalony, będzie to między 8 a 12 maja.

pzdr. Zbyszek

Wątek powstał, gdy nie było działu Zloty i spotkania lokalne. Można by go tam teraz przenieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam!

Pięknie nam się rozwija temat! Średnio dwa posty na rok! :lol:

Obserwatorium na Fredry nie znam, ale co do jednego jestem pewien, biletów to tam nikt nie sprzedaje.

Jak pisał Damian, dawniej miało "dni otwarte" w każdy piątek. Minęło trochę czasu od tej informacji i trzeba by było podjechać zapytać jak to jest teraz. Swoją drogą nie wiem nawet, jaki tam sprzęt stoi. Miałem sprzeczne informacje o 150mm refraktorze i o dużym Newtonie.

pzdr. Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak sie nie mylę to naa Fredry maja jakąś odmianę Cassegraina ze zmieniaczem okularów, jak pamiętam to mieli jakieś przeróbki robić. Wejść z tego co wiem można w piątek jak jest czyste niebo (byłem w zeszłym roku).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.