Skocz do zawartości

Wschody i zachody


Argon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zachód Słońca z Nasedlovic na Morawach w Czechach. Fotka z "szuflady" sierpień 2018. 

Gorąco polecam ten rejon, ponieważ jest bajeczny. Jeśli ktoś lubi fotografię krajobrazu, Morawy są idealne. Można przywieźć mnóstwo kadrów bez widocznej ingerencji człowieka w naturę. Teleobiektyw konieczny w zakresie 150-350 :)

 

 

 

112.thumb.jpg.20353bb5c272197fa328c89f2c1169d6.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Od wielu dni mamy pogodę sprzyjającą fotografowaniu zachodzącego Słońca - mam tu na myśli odpowiednie osłabienie jego blasku w zamglonej atmosferze.

Dzisiaj było podobnie, dlatego ruszyłem w okoliczny teren aby znaleźć jakiś charakterystyczny obiekt na horyzoncie. Wybór padł na odległą o 4.5km, niedawno wyremontowaną, ciechanowską wieżę ciśnień.

P1050494_f.thumb.jpg.f8477dc5cb65e6b5f96c520fb52bd356.jpg

Gdy Słońce już zaszło pomyślałem sobie że może by tak spróbować jednodniowego Księżyca. Zjadłem "japko", rozstawiłem statyw i podziwiając wieczorną zorzę cierpliwie czekałem.

Jednak to co ułatwia zmniejszenie blasku Słońca prawie uniemożliwia dostrzeżenie ekstremalnie przecież cienkiego sierpu Księżyca. Wniosek jest oczywisty - te fotograficzne wyzwania wymagają wprost odmiennych warunków i trudno je połączyć  jednego dnia.

Panasonic Lumix FZ 200

P1050513.thumb.jpg.9ae45d55d30619a263db50d9a13c34d4.jpg

 

P1050523_f.thumb.jpg.1c2773d260af1391bffd938b438dac0a.jpg

Edytowane przez Art 69
.
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pogodny i Słoneczny dzień zachęcił mnie do wycieczki za miasto w celach poszukiwawczych.  Jak ławo się domyślić obiektem pożądania była tym razem miejscówka do sfotografowania zachodu Słońca.   W płaskich okolicach Ciechanowa znalezienie wzniesienia z nie zakłóconą kilku kilometrową perspektywą jest już pewnym wyzwaniem.  Taki teren udało mi się zlokalizować  w pobliżu miejscowości Opinogóra.

Czekając na moment gdy chmury osłabią blask Słońca spojrzałem  dookoła i zobaczyłem że ok. 150m dalej czaił się  jeszcze jeden "łowca".

Później był już tylko listopadowy piękny zachód.

Panasonic Lumix FZ 200. 

 

 

P1060273_f.jpg

P1060271_f.jpg

P1060267_f.jpg

P1060288_f.jpg

Edytowane przez Art 69
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
9 godzin temu, Darek_B napisał:

Ale statusy nie są do takich fajnych zdjęć. To "panel plotkarski".

Przenieść do https://astropolis.pl/topic/34258-wschody-i-zachody/ ?

Skoro twierdzisz że to fajne zdjęcia, to przenoś koniecznie Darek! :)

A tak przy okazji, poproszę o podpowiedź jak dodawać własne "plotki" do "panelu plotkarskiego". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zachód Słońca 2 marzec 2021r  na granicy Zabrza i Rudy Ślaskiej  widoczny szyb kopalni Makoszowy i komin . Na tle zachodzącego Słońca  złapał się nadajnik telewizyjny a górze Pradziad (Praded) 1491 m n.p.m.  Sudety w Czechach . Dystans 117km . W rozszyfrowaniu  bardzo pomocna była aplikacja  DVB-T Finder .

Canon  1100d obiektyw Canon  L4

ogniskowa 200mm  przesłona 11  1/200s  ISO100   - dotyczy zdjęcia  słońca z nadajnikiem

góra pradziad.jpg

IMG_8649.JPG

IMG_8656.JPG

IMG_8669.JPG

IMG_8686.JPG

IMG_8686a.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na ten zachód polowałem od dłuższego czasu.

12-05-2021 okolica wioski Przywilcz, do wieży przekaźnikowej  w pobliżu Mławy 19,8 km.  Jadąc na przewidywaną miejscówkę i widząc mocny blask Słońca nie miałem zbyt wielkich nadziei. Dopiero tuż nad horyzontem wilgoć z powietrza zrobiła swoje i uczyniła cały wyjazd opłacalnym. 

W pobliżu środka tarczy nawet jakowaś plamka się załapała.

Canon 70D oraz Panasonic Lumix FZ 200.

 

IMG_8986a2.jpg

P1080047a.jpg

IMGa_8989.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.