Skocz do zawartości

NHC2244 Rozeta - też w mieście


PTL

Rekomendowane odpowiedzi

W odpowiedzi na wyzwanie kolegów z 3miasta i PiotraZ, Warszawa postanowiła podnieśc rękawicę. W ostatni czwartek, piatek i sobotę siedziałem oporowo na tarasie. Wobec czego nie mam teraz siły walczyć z fotkami. W załączeniu pierwsza - mgławica Rozeta w Jednorożcu

 

rozette_ha_s.jpg

 

Zdjęcie w pełnym formacie na mojej stronie:

 

http://www.newastropl.net/polskie/galeria/...dso-common.html

 

To dopiero początek wyników z tej sesji... mam nadzieję że wkrótce dołączą do niego następne - w miarę jak odrobię zaległości w spaniu.

 

Zapraszam też do działu projektów, wrzuciłem kilka dawno przygotowanych stronek. Mam nadzieję dopisac jeszcze pozostałe kilka i wreszcie zabrać się za artykuły o CCD.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na wyzwanie kolegów z 3miasta i PiotraZ, Warszawa postanowiła podnieśc rękawicę. W ostatni czwartek, piatek i sobotę siedziałem oporowo na tarasie. Wobec czego nie mam teraz siły walczyć z fotkami. W załączeniu pierwsza - mgławica Rozeta w Jednorożcu

 

:notworthy: ale czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PTL Twoja Rozeta jest bajeczna.

mam tylko takie pytanie - Ile czasu zajmuje Ci dokładne ustawianie montarzu na GP ? (robisz zdjęcia od początku rozstawienia sprzetu czy najpierw spędzasz z godzinke na wprowadzanie korekt orientacji na GP a dopiero potem prawdziwe focenie ) ?

 

Ps.jak sie człowiek naogląda takich fotek to potem przez długi czas chodzi nakrecony na astrofoto

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaze Takahashi maja doskonale szukacze biegunowe, pozwalajace na ustawienie "z marszu" dokladności rzędu 2'. Do CCD z czasami 2 - 4min to wystarczy, szczegolnie jezeli autoguider prowadzi montaz za gwiazda. Ewentualna rotacje pola miedzy ekspozycjami można skompensować programowo.

 

Te zdjęcia robiłem dokładnie w taki sposób. Dryf w trakcie robienia Rozety wyniósł około 15 pixei / godzinę.

 

Oczywiście lepiej jest ustawić dokładniej. Ponieważ na razie robię ze statywu, nie chce mi się bawić w metode dryftową. Jedak kiedy postawię sobie stały postument, ustawię głowicę raz a dobrze i w taki sposób żeby można ją było łatwo zdjąć i założyc bez utraty ustawienia.

 

Pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście lepiej jest ustawić dokładniej. Ponieważ na razie robię ze statywu, nie chce mi się bawić w metode dryftową. Jedak kiedy postawię sobie stały postument, ustawię głowicę raz a dobrze i w taki sposób żeby można ją było łatwo zdjąć i założyc bez utraty ustawienia.  

... i wtedy mnie zabijesz dokładnością!!! Twoja Rozeta te fotka roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.