Skocz do zawartości

Zlot DO na Pradziadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wcześniej zapowiadany zlot na Pradziadzie możemy bardzo wstepnie zaplanować na okres przedłużonego weekendu listopadowego, czyli 11-14 listopada. Proponuję spotkać się tam, jeżeli będą jakiekolwiek szanse na warunki, a nie za wszelka cenę. Decyzje podjelibyśmy wspólnie w środę.

 

Dlatego bardzo wstepnie proszę KAŻDĄ zainteresowaną wyjazdem na zlot osobę o podanie pasującego jej terminu w ramach powyższego i formę transportu, którą preferuje. Spróbujemy w ten sposób zgrać ze sobą mobilnych z niemobilnymi.

 

To tyle. Byle do inwersji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana chodziła mi myśl - Co z tym Pradziadem?

 

Mateo wyprzedził moją chęć napisania o tym. Ja piszę się na 11go i niestety tylko na ten termin. 11go jest dla każdego wolnym dniem od pracy i wydaje mi się najlepszym na wyjazd we "WIĘKSZYM" gronie. Jeśli chodzi o transpotr? Jestem niezmotoryzowany zatem każde wolne miejsce w samochodzie będzie dla mnie jak prezent bożonarodzeniowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej - 11ty u mnie odpada, bo robię zdjęcia na ślubie. Za to w inne dni mam czas jak najbardziej :)

 

Aha - i chciałbym się pochwalić!

Zaproponowano mi wernisaż moich dalekoobserwacyjnych fotek :D

Może wczorajszy dzień spowoduje że w Busku i okolicach coraz więcej osób zacznie patrzyć w kierunku południowym i na informacje że z Buska widać góry nie będą się już pukać w głowę.

A pogoda - jeśli będzie wyż to im później tym lepiej. Chyba że zacznie wiać tak jak przed kilkoma dniami. Jak nie będzie pogody to Czesi i tak mają bardzo dobre piwo :D

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem wcześniej - 11ty u mnie odpada, bo robię zdjęcia na ślubie. Za to w inne dni mam czas jak najbardziej :)

 

Aha - i chciałbym się pochwalić!

Zaproponowano mi wernisaż moich dalekoobserwacyjnych fotek :D

Może wczorajszy dzień spowoduje że w Busku i okolicach coraz więcej osób zacznie patrzyć w kierunku południowym i na informacje że z Buska widać góry nie będą się już pukać w głowę.

A pogoda - jeśli będzie wyż to im później tym lepiej. Chyba że zacznie wiać tak jak przed kilkoma dniami. Jak nie będzie pogody to Czesi i tak mają bardzo dobre piwo :D

 

To przełóż te focenie ślubne na inny dzien :D ... powiedz, że musisz wyczyścić matryce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pyłki wychodzą mi tylko na tym obiektywie 500mm - jakoś na innych nie zauważyłem - może to taka wada obiektywów lustrzanych. Tam raczej 500mm nie zabiorę tylko coś mniejszego i jaśniejszego :D

 

Sprawdz objektyw. Pewnie coś na nim. Też robiłem ostatnio wesele, teraz obrabiam zdjęcia z niego. Moja 300mm się przydała w plenerze ;)... EOT

 

Tak czy owak niestety nie spotkamy się na zlocie. Bo jesli bedzie 11go to Ciebie nie bedzie, jeśli w innym dniu to mnie. Szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam - 11-go będę na pewno. W inne dni weekendu będzie ciężko. Zasadniczo nawet jak warunki będę nierewalacyjne to i tak chciałbym się na Pradziad wybrać - turystycznie :)

 

Tak jak pisałem 3 miejsca w samochodzie z Sosnowca u mnie się znajdą (więc Maćku o transport się nie martw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście także się piszę na wypad. Pasuje mi każdy dzień tego weekendu bo mam wolne i się mogę dostosować ;)

 

Zmotoryzowany nie jestem więc liczyłbym na to, że ktoś mnie zgarnie po drodze ;), ale w razie czego dam też radę podjechać na Pradziada rowerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwartek - 11.11.2010

nad ranem

00-06 1/3/5 °C

984 hPa Wiatr: 13 km/h SW Śnieg: 0 mm Deszcz: 0 mm

przed południem

06-12 3/5/7 °C

986 hPa Wiatr: 11 km/h SW Śnieg: 0 mm Deszcz: 0.3 mm

 

Zatem ja liczę na inwersję. I na liczny personalnie wypad 11go :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdecydowanie bardziej odpowiada wyjazd 14go - bo widzę że część osób także wtedy może :)

 

"Mnie pasuje najbardziej 11.11, ewentualnie 14.11 (w piątek i w sobotę pracuję)"

 

"Ja potwierdzam - 11-go będę na pewno. W inne dni weekendu będzie ciężko."

 

" Ja piszę się na 11go i niestety tylko na ten termin. "

 

14ty jest niestety w mniejszości Michale :huh: (nie traktuj tego jako złośliwość z mojej strony).

 

Jestem ciekaw dlaczego tak mało osób z forum odpowiedziało na tą informację o zlocie? Czyżby reszta "ekipy" nie miała ochoty na wspólne obserwacje ewentualnie rozmowy?? :)

 

Tak jak pisałem już wyżej, dzień wolny, Państwowy to jedyna okazja, żeby spotkać się w licznym gronie. Nie jest to święto rodzinne, by być przykutym do spotkań. I powiem szczerze pogoda nie jest tu pierwszym wyznacznikiem. Bo nawet jakby miało pokropić to warto się spotkać, zrobić zlota.

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw dlaczego tak mało osób z forum odpowiedziało na tą informację o zlocie? Czyżby reszta "ekipy" nie miała ochoty na wspólne obserwacje ewentualnie rozmowy?? :)

 

Planowałem wypad na Starszego Pana 1 listopada na wschód Słońca. Ale pogoda nie była już taka, jak przez kilka dni i nocy wcześniej - nie opłacalo się jechać.

Oferta 11-stego barrrrdzo kusząca. Jeśli wszystko dobrze mi się ułoży, to chętnie pojadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem wypad na Starszego Pana 1 listopada na wschód Słońca. Ale pogoda nie była już taka, jak przez kilka dni i nocy wcześniej - nie opłacalo się jechać.

Oferta 11-stego barrrrdzo kusząca. Jeśli wszystko dobrze mi się ułoży, to chętnie pojadę :)

 

Wojtku, ja osobiście bardzo się cieszę, że chętnie pojedziesz:) Im nas więcej tym lepiej. A pogoda? Jest bardzo ważna. Nie będziemy w stanie jej zweryfikować do 11go godziny 24. Więc spoglądanie na prognozy w gruncie nie przyniesie wiarygodnych wyników.

Zresztą po cichu liczyłem na kończenie prac nad filmem DO. Dziś rozmawiałem z ORJ-tem o finalizacji. Wstawka ze Zlotu w scenariuszu była od dawna, więc im więcej osób pojedzie tym lepiej :) Mój brat "Reporter TVS" też chętnie się przejedzie. Jutro da mi znać.

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, ja osobiście bardzo się cieszę, że chętnie pojedziesz:) Im nas więcej tym lepiej. A pogoda? Jest bardzo ważna. Nie będziemy w stanie jej zweryfikować do 11go godziny 24. Więc spoglądanie na prognozy w gruncie nie przyniesie wiarygodnych wyników.

 

U mnie niestety ostatnio nic nie jest pewne, więc decyzję o wyjeździe, jak znam życie, będę mógł podjąć dopiero w środę w nocy. Przekro mi, ale nie mogę nikomu zaproponować miejsca w samochodzie, ponieważ (jeśli pojadę) nie będę z tamtąd wracał do Polski, tylko pojadę do siebie na Hawierzowa.

 

 

Nie wiem co sądzi Szanowne Grono, ale można przyjąć opcję B. Jeśli np. w nocy ze środy na czwartek pogoda będzie kiepska, to przekładamy spotkanie gdzieś u nas na miejscu (Altus, jakaś górka, hałda...), bez wyjazdu na Pradziada. Możemy się przecież powiadomić na forum, jaka jest ostateczna decyzja. Poza dojazdem do Owczarni trzeba się liczyć z ok. godzinnym marszem na szczyt, co w deszczu lub w chmurach nie jest porywającą perspektywą :)

NIkt nie zaproponował też pory spotkania. Ma to być wypad na wschód Słońca, w południe, wieczorem?

 

Dobrym sprawdzianem pogody są czeskie kamerki. Ja np. często zaglądam co widać z Łysej Góry w kierunku Jeseników oraz Tatr i Fatry. W Sudetach łatwo sprawdzić, czy szczyty są w chmurach dzięki kamerce na Szeraku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Decyzje o wyjeździe podejmujemy w środę (jutro) w środku dnia.

2) Wyjazd tak, żeby na miejscu być na wschód Słońca (tzn. z Katowic najpóźniej o 3 rano).

3) Pobyt na miejscu max do 12

4) NIE JEDZIEMY TAM ZA WSZELKĄ CENĘ. Jazda na zlot 250 km od domu tylko po to, żeby się spotkać, obiektywnie nie ma sensu.

5) Kto jeszcze? Dopisywać się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam.

 

Podsumowując: w przypadku dobrych warunków i decyzji o wyjeździe na ten moment pewni uczestnicy 11.listopada, czwartek wschód Słońca:

 

1. Mateusz

2. Athomer

3. MMateusiak

4. RafałZOOM

5. RobertJ

6. Luki_

7. Vrg

8. Voytasosuch (?)

 

...

 

 

Piszcie kto jeszcze (Virgo? Northwood? Benji? jest szansa?)

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wolne. Bardzo chętnie, choćby turystycznie, się wybiorę z szanownym gronem na tak zacne spotkanie. Dzień, godzina - nieistotne ;)

 

Athomer można liczyć na Twoje miejsce w samochodzie ? Bo oczywiście jestem niezmotoryzowany póki co :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Athomer można liczyć na Twoje miejsce w samochodzie ? Bo oczywiście jestem niezmotoryzowany póki co :rolleyes:

 

Jasne. Czyli jeżeli wyjazd wypali, mam już na pokładzie 3 osoby (ja + Maciek + Krzysiek). Zostaje więc jedno miejsce wolne - a w przypadku rezygnacji z komfortu podróżowania na tylnej kanapie nawet dwa :)

 

Merti - jak z Tobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.