Skocz do zawartości

Zlot DO na Pradziadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Poczekajmy do wieczora, jeżeli nic się nie zmieni, to odpuszczamy.

Koledzy, cytuję co napisał do mnie Witek w temacie widoczności z Pradziada: "Raczej bardzo małe szanse bo to pogoda w niżu, inwerja słabiutka a na dodatek ma wiać i na szczytach może być mgła".

Nie chcę być puszczykiem, ale ja mu wierzę... .Pamiętacie jak w zeszłym roku Witek przewidział widocznośc z Jeseników na 1 listopada? Bo ja pamietam, napisł wtedy, że "Tatry jak w szwajcarskim banku", tyle, że wtedy nikt go nie posłuchał i zlotu nie było. Wszyscy natomiast chyba pamietają, jakie zdjęcia przywiózł ze sobą Witek...

Panowie, chętnie bym sie spotkał z Wami na wspólne focenie i poranne oglądanie Tatr, równie chętnie wybrał bym się na spotkanie integracyjne bez widzialności, ale wtedy:

a) nie ze wstawaniem o 2.00 w nocy

b ) bez dymania pod górę np. w deszczu z aparatem i statywem pod ręką

c) w jakimś fajnym miejscu typu knajpa z piwkiem

d) no i nie bez znaczenia jest fakt, że sam musiał bym zrobić ok. 300 km samochodem, a benzyna niestety nie jest jeszcze w cenie wody :-).

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

czas podjąć decyzję. Kto ma rozeznanie w sprawie pogody na jutro, proszony o wypowiedź.

 

Ja sprawdzałem przed chwilą - ciężkie chmury od samego rana z prawdopodobieństwem opadu. Fatalnie nie jest, ale to nie satysfakcjonujące jak dla mnie warunki. Proponuję w zamian spotkać się gdzieś bliżej domu, z nastawieniem, że nie jedziemy po 200+ km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzymam kciuki za wyjazd ale powiem Wam, że raczej nie ma szans na dalekie widoki.

Bez silnego stałego wyżu ciężko będzie o Tatry o wschodzie.

Bardziej bym polecał polowanie na góry w dniu jutrzejszym i pojutrzejszym z nizin. Ma wiać i to z południowego-zachodu. Powietrze powinno być świeże a to może otworzyć horyzont.

Na następny zlot DO piszę się!

 

Pozdrawiam i powodzenia! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też liczę jutro na lepsze warunki z nizin. Dlatego mam propozycję, spotkajmy się jutro ok. 10 gdzieś w okolicy, na Kopcu Wyzwolenia, gdzieś na Jurze, Górze Św. Anny i pofocimy. A wcześniej będziemy mieli czas zadecydować, czy warunki się do tego nadają. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to definitywnie z Pradziada rezygnujemy :( O zachodzie był taki syf skiśnięty do 2000m że nie ma sensu nosa z domu wyciągać moim zdaniem. Stagnacja w pogodzie i to nie jest dla nas pozytyw akurat.

Czekam na inne konkretne propozycje ale raczej rezygnuje z jutrzejszych wypadów w okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie co proponujecie. Jutro o 8 dobrze by było mieć konkretny plan. Jedno pewne - z Pradziada rezygnujemy.

 

Gdyby warunki dla nizin były dobre, chętnie wybrałbym się do Tarnowskich Gór, tylko że nijak nie znam tych rejonówi potencjalnych PO. Ale za to otwiera się tam dla nas zupełnie nowe pole pod DO, z kosmicznymi odległościami do gór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Tarnowskich ale nie bardzo mogę skojarzyć potencjalne punkty widokowe. Natomiast przed Tarnowskimi G w Świerklańcu (na granicy z Orzechem) jest wzgórze które może mieć potencjał. To jakieś 5 km od Kopca Wyzwolenia - może więc spotkanie na Kopcu i potencjalnie eksploracja rejonów tarnogórskich?

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujmy Tarnowskie Gory, w miejscu, ktore zaznaczylem (to kolo aqua parku). Nie umawiamy sie na konkretna godzine, tylko w okolicach 9-10.

ps. Albo OK. Niech bedzie kopiec a pozniej to wlasnie miejsce, jezeli warunki dopisza. Ustalone!

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak wcześniej wybiorę się na Kopiec, może nawet na wschód Słońca jeżeli kamerki będą rano dawały ładne perspektywy. Zerknijcie teraz na kamerę z Szyndzielni.

 

ps zmieniłem nr tel i jednocześnie straciłem Wasze - jakby co to moj nr 603040368

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobujmy Tarnowskie Gory, w miejscu, ktore zaznaczylem (to kolo aqua parku). Nie umawiamy sie na konkretna godzine, tylko w okolicach 9-10.

ps. Albo OK. Niech bedzie kopiec a pozniej to wlasnie miejsce, jezeli warunki dopisza. Ustalone!

 

Tak się zapytam... 9-10, po co tak wcześnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to o ktorej bedziecie?

 

Wróciłem dopiero z pracy, a wyszedłem do niej o 6.. Nie będę mówił co dziś się działo w niej, ale określę to jako Hardcore. Mogę przyjechać, tylko pytanie na którą i czy jedzie może ktoś tak z wolnym miejscem? Bo busami będzie mi ciężko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie patrzę na kamerkę z Szyndzielni i dla nizin tej nocy super warunki. Co prawda Rafał pisał, że zbliżają się do nas chmury w południa, ale być może jutro okienka widocznościowe się pojawią.

 

Postaram się być pod Kopcem w granicach 10. Generalnie celujcie w okolice tej godziny, ale na konkretnie się nie umawiamy. Jak już się wszyscy zjadą, to wspólnie postanowimy co dalej.

 

Dla wszystkich, którzy dotrą i nas nie zastaną, mój nr telefonu: 603-798-617.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.