Skocz do zawartości

Zlot DO na Pradziadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Co było do przewidzenia lipa. Poczekajmy aż cokolwiek się z tego wyklaruje, bo jechać tam teraz mija się z celem.

 

Musimy być dzisiaj po prostu czujni, gdyby coś się zmieniało. A że dzisiejsze zjawiska atmosferyczne temu nie sprzyjają, to mam małe nadzieje. Ale mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy być dzisiaj po prostu czujni, gdyby coś się zmieniało. A że dzisiejsze zjawiska atmosferyczne temu nie sprzyjają, to mam małe nadzieje. Ale mam :)

 

W nocy siedziałem nad projektem i co jakiś czas śledziłem czeskie kamerki (http://portal.chmi.c...cs/meteo/kam/). Po zmroku Łysa w chmurach. Pod Szerakiem super widoczność w kratkę z chmurami, później już tylko chmury.

 

Czujność, czujność :) Dla przykładu: wczoraj w ciągu dnia z Łysej w kierunku Jeseników były głównie chmury. Ale o 14-stej, dosłownie na 5 minut... :)

 

lysa-kam.jpg

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja właśnie wstałem :ha: w sumie po 16h pracy na stojąco i w ciągłym napięciu mogło się to tak skończyć, że spałem niekontrolowanie do oporu. Ale z tego co widzę za oknem to nic nie straciłem. Popołudnie? Można by, ale faktycznie deszcz musi ustąpić w zupełności,no i podziałać musi wiatr, a ten przecież zapowiadali.

 

P.S. Ładną mi niespodziankę zafundował Wojtek! Jestem wgnieciony w fotel :) Super! Wielkie dzięki! Nie spodziewałem się, że można coś z tego wyciągnąć. :friends:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według prognoz od 22 możemy liczyć na łapanie światełek w Jeseniku i Beskidach

 

http://www.yr.no/satellitt/europa_animasjon.html

 

Dlatego aby nie spisywać dnia na stratę, proponuję drugi alarm mobilizacyjny, godzina 22 na górce Rogoźnickiej.

 

PS. Według Rafała nawet od 15, więc można zdążyć na zachód.

PS2. Czesi już mają swoje okienko http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/mapa/

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołów już się robi powoli klarowny

 

http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=3360

 

Zbieramy się z Rafałem na wstępny rekonesans.

 

Dla informacji. Gdzie jest ta cała Górka Rogoźnicka? Jak tam dojechać? Skoro tam będziecie to pomysle o dojechaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.heywhatsthat.com/?view=T4HEV3C5 Jedziemy z Mateo do Tarnowskich Gór obadać nowy PO koło ośrodka REPTY z nadzieją na Śnieżnik.

Będziemy tam od 15:30. Zapraszamy!!!

 

Chętnie bym przybył, ale kompletnie nie wiem gdzie to jest, bo w Tarnowskich Górach byłem może ze 2 razy w życiu. Dodatkowo dzis autobusy jeżdza raz na godzinę, ten który jedzie odemnie do Tarnowskich, zatrzymuje się jedynie w centrum TG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym przybył, ale kompletnie nie wiem gdzie to jest, bo w Tarnowskich Górach byłem może ze 2 razy w życiu. Dodatkowo dzis autobusy jeżdza raz na godzinę, ten który jedzie odemnie do Tarnowskich, zatrzymuje się jedynie w centrum TG.

 

Możemy Cię zabrać z Tarnowskich Gór. Zaraz wyjedziemy z Częstochowy, więc w Tarnowskich będziemy około 15:45. Jak coś to dzwoń lub pisz sms gdzie dokładnie byś był, dla przypomnienia telefon do Zbyszka: 519397139

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy Cię zabrać z Tarnowskich Gór. Zaraz wyjedziemy z Częstochowy, więc w Tarnowskich będziemy około 15:45. Jak coś to dzwoń lub pisz sms gdzie dokładnie byś był, dla przypomnienia telefon do Zbyszka: 519397139

 

Dzięki za info. Jeśli wyjechałbym busem o 15:26 odemnie bo taki mam najbliższy to w TG byłbym 16:32. Jest to chyba trochę za późno, gór o tej godzinie już nie zobaczę. A wy będziecie się już zbierać w drogę powrotną. Nie wiem czy to ma sens. Dlatego pisałem, że jest to problem z dojazdem odemnie.

 

P.S. Zachód Słońca: 15:58 :(

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścigać mnie nie trzeba, już pokazuję, co udało się tego dnia wyciągnąć.

 

Po pierwsze Tarnowskie Góry to świetny rejon do dalekich obserwacji. Można spokojnie powiedzieć, że są tam punkt z dostepem do wszystkich obserwowanych przez nas gór ze Śląska. Charakterystyczna budowa terenu w postaci rozległych pagórów sprzyja dobrej ekspozycji horyzontu. Mnóstwo pól i poletek uprawnych oraz dróżek, które aż proszą się o eksploracje. A każdy metr zmienia wygląd i dostepność horyzontu.

 

Wczoraj trafiliśmy, że to tak powiem, widocznościowo idealnie, ale nie mieliśmy szczęścia. Otóż przejrzystość powietrza była idealna, widoczny fragment Jesenika jak na dłoni, jednak nad Sudetami przetaczał się front z deszczem, którego końcowy fragment zahaczył także o TG (widzieliśmy pas chmur ciągnący się na całej długości obserwacji). Przez moment pojawiła się przełęcz między Vysokim holem a Pradedem i cały czas pojawiałsię i znikał południowy fragment Jesenika. Bez rewelacji, ale miejscówka sama w sobie RE-WE-LA-CJA. Powrót w to miejsce jest konieczny! Nic nie zasłania zachodniego horyzontu, a widać nawet Śnieżnika. Jedyny minus to dojaz. Samochodem, w dzień wolny od pracy, z Katowic to co najmniej 45 minut drogi. To praktycznie jak do Częstochowy czy Bielska. Czy warto? Owszem.

 

Fotki poniżej, reszta na DO.

 

tg_1_f.jpg

tg_3_f.jpg

tg_4_f.jpg

tg_5_f.jpg

tg_6_f.jpg

tg_7_f.jpg

 

PS. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :) Okazało się, że mały fragment Jesenika, który wczoraj wystawał z chmur, był jednocześnie najbardziej oddalonym fragmentem Sudetów z tego miejsca - 126 km :) To dla mnie szok, gdyż widoczny był tak, jakby stał 60 km bliżej. Tylko Śnieżnik ze 140 km mógł zrobić większe zamieszanie.

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.