Jump to content

Za członków nas mają...


Guest
 Share

Recommended Posts

No Janusz napisał chyba to co każdy z nas widzi. Może poza adminami teleksopów. A w sumie szkoda bo dzięki tamtemu forum wróciłem do astro po 2 latach i poznałem kolegów z Wrocławia. Ale kto miexczem wojuje .... ten od Płeszki ginie?????  ::)

Link to comment
Share on other sites

po co wogóle ciągnąć takie dyskusje?   Historia pokazuje, że do niczego to prowadzi.  Tylko niepotrzebnie emocje rosną.  Mieliśmy już drobny kryzys wywołany z pozoru niewinną dyskusją.  Chyba się czegoś nauczyliśmy?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Kto my ???

Chyba raczej Janusz jak już , ale zaraz jaki Janusz ???

acha Janusz Visp Energis Pl ,

 

Pozdrawiam

Łukasz Markulis L Pl

Link to comment
Share on other sites

Dzizys

Po cho... te ikonki zamiast pytajników, ja rozumiem uśmieszki , nawet animowane, ale pytajniki i wykrzykniki zostawmy w spokoju

;-) ? !!

 

Łukasz Markulis

Link to comment
Share on other sites

Forum teleskopy.pl to było pierwsze forum w Internecie na którym zabrałem głos i potem czyniłem to niejednokrotnie. Bardzo podobała mi się jego formuła i nie przypuszczałem, że skończy właśnie w ten sposób.

 

Szkoda, że do dzisiaj nie dotarło do części adminów  tego forum, że między innymi ich rolą jest łagodzenie powstałych sporów i wyjaśnianie kontrowersyjnych spraw, a nie jątrzenie i dolewanie oliwy do ognia.

 

Problem polegał też na tym, że jeżeli admin A napisał coś niezbyt rozważnego to i tak zawsze znalazł poparcie admina M i na odwrót.

 

Pisać na ten temat można by dużo, ale rzeczywiście nie ma to już sensu.

 

Robert Bodzoń

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

El... a mało to Januszów na świecie???

Ja się tak nie podpisuję to ktoś inny napisał , nigdy nie

miałem nawet takiego dziwnego maila  8) :o

Czyżby nieśmiertelny problem konfliktów na teleskopach powracał jak bumerang?

Mirku K. postaw no temu zjawisku jakąś diagnozę i zrób psychoanalizę zagadnienia ;):D ;D

Link to comment
Share on other sites

Janusz, ja nie twierdzę, że to Ty. Ale określenie "niejakiego Janusza" ma takie trochę pejoratywne brzmienie. Niczym przysłowie "niejednemu psu na imię Burek". Chciałem tego uniknąć i wyszło jakbym pisał o Tobie.

Link to comment
Share on other sites

El Capitano tak czytam Twoją "stopke" i zastanawiam się gdzie Ty to wszystko mieścisz u siebie w domu . Tyle sprzętu to najwyższy czas zrobić obserwatorium lub wypożyczalnie conajmniej.

 

A co do Janusza to wg. przysłowia : "Walnij w stół a norzyce sie odezwą " . Janusz się musi przechrzcić ale nie "nasz" Janusz tylko tamten bo nasz jest już weteran .

Link to comment
Share on other sites

Janusz_P. wrote:

 

"Mirku K. postaw no temu zjawisku jakąś diagnozę i zrób psychoanalizę zagadnienia"

 

Ciemna strona mocy w nas siedzi

Link to comment
Share on other sites

Miałem nadzieję, że wskażesz na jakiś pradawny kult falliczny, a Ty tu z "ciemną stroną mocy" wyskakujesz  ;)

Aleś spłaszczył problem...

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Mirku to że nad Telepami "opadł całun ciemnej strony mocy" to już dawno stwierdziłem jak zapewne pamiętasz ale to jest objaw a ja pytam Ciebie jako dydaktyka o przyczynę zaistniałej sytuacji bo widzę że co jakis czas powraca jak bumerang ten stary problem w tej czy innej wersji hard lub ligtowej  ??? ??? ???

Link to comment
Share on other sites

Januszu ja tam kształcony psycholog nie jestem. Podobnie można by zapytać po jaką cholerę banda poznańskich debili jedzie do Wrocławia aby się tam lać siekierami z tamtejszymi debilami. Przecież te sprawy są takie proste do załatwienia. Wywieźć idiotów do lasu za miasto niech się tam pozabijają, rannym wystawić rachunki za leczenie i problem z głowy.

 

Jestem jak wiecie z wykształcenia pedagogiem i wierzę w edukację. Tak jak udało się podnieść świadomość ekologiczną społeczeństwa wprowadzając elementy ekologii nawet do przedszkoli to podobnie powinno się postąpić z nauczaniem asertywności.

Link to comment
Share on other sites

Dla zainteresowanych asertywnością cytat ze strony.

 

 

http://www.arche.krakow.pl/asert.html#co

 

 

"Jednostka prawdziwie asertywna potrafi zachowywać się elastycznie. Asertywność nie polega jedynie na umiejętności mówienia w sposób zdecydowany i bez wahania "nie", ani też na akceptowaniu "nie" drugiej strony, jeśli to ty masz rację. Asertywność daje obu lub wszystkim zainteresowanym możliwość wynegocjowania rozsądnego porozumienia poprzez serię działań będących wynikiem świadomego wyboru.

Asertywność umożliwia zachowanie szacunku dla siebie oraz innych. Jest to cel wart zabiegów."

 

Ale w sumie to problem asertywności muszę przedyskutować z moim kolegą ks. dr psychologii bo gdzieniegdzie uważa się asertywność za postawę antychsześcijańską. Zobaczę co on powie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Asertywność ma swoje dobre strony ale ma i wady, o których należy pamiętać. To trochę tak jak z myśleniem pozytywnym. Pracy nad samym sobą nie załatwi pozytywne myślenie, asertywność, ani inne cuda. Trzeba zap... , trochę pocierpieć i charakter się wyrabia. Co do antychrześcijańskiej strony asertwyności, to trudno się nie zgodzić. Asertywność nie jest nastawiona na drugiego człowieka ale raczej na własne ego, co z kolei jest zdaniem wielu filozofów przyczyną całego naszego nie-znalezienia się tu i teraz.

 

Troche to odbiega od astro ale na Hajd Prak chyba może być?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.