Skocz do zawartości

Zrt-457 z przerobka czy bez?


Gość Disciple

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Disciple

Mam juz lornetke i chcialem kupic sobie taki calkiem nisko budzetowy i mobilny sprzet ktory da mi mozliwosc podgladniecia planet, ksiezycy jowisza or sth. Zdecydowalem sie na ZRT-457, problem w tym czy "gole" zrt da mi minimalne mozliwosci odnalezienia ksiezycy jowisza (np.) czy lepiej odrazu kupic ta lunete w astrokraku po przerobce. Jakie sa roznice? I na jaki statyw wymienic ten trojnog co jest w komplecie?

 

Pozdrawiam Disciple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, że z nieprzerobiona masz pow. 60x a z przerobioną (drożej) tylko 18x i trzeba kupić jeszcze inny tani okular np. 9mm i barlowa. za to masz kątówkę która umożliwi sensowne patrzenie w górę.

 

W sumie wychodzi 800zł czy to jeszcze całkiem mało dla ciebie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Mało nie mało, kwestia gustu ale jak znasz i wiesz gdzie u nas kupić lepszy, tańszy i w pełni mobilny sprzęt do planetek to wskaż to miejsce jak możesz jaśnie oświecony i nas też oświeć, jeśli łaska oczywiście :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskaż to miejsce jak możesz jaśnie oświecony i nas też oświeć, jeśli łaska oczywiście :idea:

 

i poco ten text?

 

przecież dyskutujemy czy przerobiona czy nie? Przerobiona jest 2,5x tańsza co może kogoś zmusić do męczenia się bez kątówki jeśli niema finansowego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie wiem po jakiemu to liczysz McArti ale jak do posiadanej lunety ZRT za 350 zł dodasz:

 

złaczkę 45* za 95 zł

redukcję do jej mocowania za 20 zł

okular Plossl 4 lub 6mm za 95 zł

 

To masz razem dopiero 560 zł

 

Dodaj dla komfortu i uniwersalności lunetki nawet jeszcze do obserwacji mgławic typu Andromeda M31:

 

Plossla 25mm za 125 zł

 

To suma sumarum masz kompaktową lunetkę Traweler klasy 70mm z komfortową złączką kątową, prostym obrazem, powiększeniami mgławicowym i planetarnym za skromne 685 zł

 

Ps. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 800 zł bo chyba jak magik z cylindra ją wyczarowałeś :wink: :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przerobka jest b. potrzebna ,bo zobaczysz duzo wiecej niz przez to co daje producent ZRT.

Mialem taki sprzet prze 3 miesiace/Kupilem na giedzie foto za 200,- zl/

dokupilem katowke 45st. od Janusz P.+ okulary/zwykle Plossle wystarcza/ i barlow 2x lub 3x.

Istotny jest stayw - im ciezszy tym lepszy- wykonasz go sam lub u znajomego slusarza- mnie to kosztowalo 3 piwa :lol: , dorobili trzpien dociskany sruba, wysokosc regulujesz wyciagaja <teleskop> statywu ,ktory jest zwykla rura ,ktora jest wpuszczona do drugiej rury blokowana przez srube przechodzacz przez otwory w tych rurach.

Dodatkowo musisz zamontowac mini szukacz :o ,nadaje sie do tego np. celownik od wiatrowki z powodu odsunietych zrenic co powoduje ,ze nie musisz przystawiac oka do tego szukacza.

Musisz zrobic przeciwwage lunety regulowana w zaleznosci od kata obserwcji to tez b.latwe.

Pokombinuj cos sam a jak sie poddasz to zostala mi katowka,szukacz i przeciwwaga- oddam prawie za darmo :roll:

pozdro

Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Disciple

Mam juz lunete ZRT-457, pierwsze co chce wymienic to statyw bo ten z zestawu wyglada mi na stojak do lunety potrzebny gdy jej nie uzywamy... na jaki statyw najlepiej wymienic to cholerstwo? i czy potrzebne beda do tego jakies dodatkowe elementy typu zlaczki statywowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz już tą lunetę - kupiłeś nową czy uzywaną?

Będzie Ci chyba potrzebna stopka statywowa od Janusza.

Zamierzasz ją przerabiać w końcu czy nie?

Sam właśnie przymierzam się do jej zakupu i przeróbki od razu po nabyciu. Wejdź na sąsiedni wątek

http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic...t=3466&start=30

tam toczy się teraz dyskusja o tej lunecie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.