Jump to content

Mak 90/1250 + AZ3, i parę innych

anum
 Share

Recommended Posts

Witam, mam do sprzedania używanego maka 90/1250 z montażem AZ3 <już sprzedany> i naturalnie adapterem, w zestawie z makiem są kitowe okulary, szukacz star pointer, kątówka 45 stopni i bardzo fajna torba do transportu. Całość właściwie nie posiada jakichś szczególnych śladow użytkowania, stan można smiało ocenić na bdb.

Cena takiego zestawu w sklepie to <sprawdzałem akurat w teleskopy net>

mak - 580zł

montaż AZ3 - 350zł

adapter - 60zł

razem chyba 990zł,

ale oczywiście mówimy o nowym sprzęcie prosto ze sklepu, a mój był używany, montaż ma kilka miesięcy, a co do maka to jestem jego drugim wlascicielem, nie byl mocno eksploatowany, trzymany w pokoiku więc nic złego mu sie nie stało, uzywalem go jeszcze pare dni temu do obserwacji i wszystko jest z nim OK.

Co do mojej ceny, to ja bym chciał za to wszystko 600zł, cena ew. do małej negocjacji. Wolałbym sprzedać to razem, chyba że znajdą się chetni na montaz i na maka. Ogólnie zawsze można zagadać, to jakośtam się zawsze dogadamy.

Posiadam jeszcze kilka rzeczy które za dopłatą mogę dołożyć nabywcy, bo osobno nie chcę mi się latać z tak małymi rzeczami i wysyłać:

Okular synta LET 5mm - 80zł sprzedany

okular synta UWA 58 7mm- 100zł sprzedany

okular synta UW 66 15mm- 90zł

4 filtry planetarne, pomaranczowy, jasnoniebieski, zolty i polaryzacyjny 30%, 100zł

kątówka 90 stopni lustrzana, 60zł

fajna latarka LED z czerwonym światłem, za 2 dychy też mogę oddać. sprzedane

No to by było na tyle, jeszcze fotki - na fotkach tylko to co najwazniejsze, jak wygladaja okulary to mozna sprawdzic w sklepie <moje nie maja sladow uzytkowania>, na fottkach przy montazu nie ma pokręteł od mikroruchow, bo są w torbie, oczywiscie dołącze je do przesyłki, przy maku nie ma star pointera bo tez jest w torbie, ale bez obaw, rownież go wyślę.

KONTAKT: gg- 10237013, tel. 724 523 331 pon-pt dzwonic po 15, bo do 15 jestem w szkole, w tych godzinach ew. kontakt sms.

Możliwy odbiór osobisty, knurów/gliwice

88216938.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

55773858.th.jpg

53862858.th.jpg

59790499.th.jpg

Edited by anum

Montaż AZ3 z adapterem i okular UWA 58 7mm już spakowane i polecą do nowych właścicieli.

Pozostała Tuba optyczna maka 90/1250 i reszta, cena 'reszty' zostaje jaka jest, a za tubę życzę sobie 350zł, wysyłka tuby kurierem na mój koszt.

• 2 weeks later...

Nadal aktualne, cena OTA maka 90/1250 270zł + cena przesyłki, + Plossl 7,5mm synta gratis !

Na filtry kątówke i ostatni okular zrobię osobny temat, ponieważ po nazwie tego tematu mało kto jeśli by tych rzeczy szukał, to znajdzie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 36 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 63 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 21 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 131 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.