Skocz do zawartości

szowinizm astronomii amatorskiej


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawych słów używasz. Mnie sugerujesz nienawiść (na to trzeba sobie zasłużyć, póki co irytują mnie twoje posty), Pawłowi wpychasz nóż w ręce... Ogarnij się, bo zamiast wychodzić z trudnej sytuacji, pogrążasz się coraz bardziej.

 

Nic do Tiamata nie masz, ale obsrać jego wątek, do tego w dziale sprzedażowym, nie miałeś skrupułów. Gdybym był nowym userem i wszedł w taką giełdę, to od razu Tiamat miałby -10 punktów w zaufaniu biznesowym. O to Ci chodziło? Czy naprawdę moderacja forum musi czyścić to, co ty pobrudzisz? Ile jeszcze mamy to znosić?

 

Możesz mnie atakować - proszę bardzo. Ale w takim razie powiedz mi, co chcą od Ciebie wszyscy inni dyskutanci tego wątku? Nie dostrzegasz, że to problem nie jest po mojej stronie (naszej), tylko TWOJEJ? Nie widzisz tego? Odnoszę wrażenie, że ty nawet tego nie czytasz. Spływa, jak po kaczce.

 

I nie stresuj się tak bardzo - nie nienawidzę Ciebie :) Spokojnie, jeszcze daleka przed tobą droga. Piszę to, bo widzę, że strasznie się mną przejąłeś. Luz - możesz spać spokojnie.

Zauważ,że większość dyskutantów to Twoi moderatorzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ,że większość dyskutantów to Twoi moderatorzy.

 

Znowu obrażasz ludzi, tym razem 32 tych, którzy swój cenny czas poświęcają na to, żeby to forum funkcjonowało. Sugerujesz, że moderatorzy AP to podporządkowani klakierzy, wykonujący moje polecenia? Trudno bardziej obrazić człowieka, niż sugerując mu poddańczość i brak niezależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ,że większość dyskutantów to Twoi moderatorzy.

Mitku, wierz mi - nie-moderatorzy również są zażenowani poziomem twojej argumentacji. Czasem po prostu ręce tak opadają po twoich postach, że ciężko się wysłowić na forum.

I pewnie nie posłuchasz mojej prośby, ale odpocznij od tego tematu na parę dni i przemyśl na spokojnie sprawę. Nie sądzę, żebyś jakoś radykalnie zmienił zdanie, ale podejrzewam, że po opadnięciu emocji sam stwierdzisz, że w paru miejscach napisałeś o wiele za dużo - i do tego bardzo krzywdzących rzeczy.

 

ps.

@ Tomek_P: czy opisujesz pewną ogólną tendencję w działaniu for czy też nie widzisz tego, że wnioski Mitka idą w - ujmę to delikatnie - bardzo dziwnym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak i do wędkarstwa, łowiectwa, motoryzacji, turystyki...

 

Ale masz rację, wraz z kapitalizmem pojawiły się nowe możliwości i komercjalizacja wielu hobby.

 

 

 

No comment. :szczerbaty:

 

 

 

Dokładnie! Za każdym razem, kiedy wracam ze zlotu w Jodłowie mam właśnie takie wrażenie - chory perfekcjonizm, materializm, niezdrowa rywalizacja i czysta ludzka zawiść... Pełno tego czuje się w powietrzu przechadzając się nocą po polu wśród focących kolegów.

 

Dlatego właśnie z przyjemnością co rok tam wracam

 

:fool:

Czytam i włos się jeży, dylematy będą ciągle,

lub kim jesteśmy ? i w czym jesteśmy ? , pewnie jest nie pełne pytanie.

Dziadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie Panasmarasie. Raczej starałem się schłodzić nieco klimat, liczyłem na reakcję w stylu "ojoj jaki zabawny inteligentny komentarz, dobra luzik jeszcze misiaczka i idziemy spać". :friends:

 

Mogłem oczywiście dowodzić słuszności wydawania dodatkowej kasy na sprzęt z ciut większym lustrem o ciut lepszej sprawności, wykonanym z dokładnością o 1/10lambdy większą od standardu, ze wszystkimi złączkami pasującymi do siebie "jak ulał" ale po co? Obserwować, "robić" astrofoto można za stosunkowo niewielkie pieniądze ale tak jak w każdej dziedzinie na te ostatnie 10% wyników które odróżniają astrofotki od zdjęć nieba wpływa przede wszystkim koszt setupu i domyślnie jakość wykonania elementów które w sobie ta cena niesie. Nie rozumiem co w tym gorszącego.

 

Wątek tak naprawdę nie o tym, nie znam kolegi Mitka, nie znam i jego intencji a jego wypowiedź choć bardzo nie na miejscu chyba trochę zbyt emocjonalnie i personalnie została przyjęta. Być może o to właśnie chodziło ale nie ma sensu się nad tym rozwodzić - zbanować, zablokować, olać, zapomnieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku teraz widzę dopiero, żeś Ty mnie o takie rzeczy podejrzewał... wiedz, że gdybym Cię spotkał to bym się przekonał, że źle zrobiłeś - pal sześć co sądzisz - ale przekonał bym Cię, że źle zrobiłeś, że je obnażyłeś w taki a nie inny sposób. I przekonał bym Cię na pewno nie rękoczynem. No jak pisałem i miałem tę odwagę i raz jeszcze napiszę - jeśli ktoś poczuł się urażony formą to bardzo przepraszam, ale podtrzymuje moje zdanie.

 

Pacem in terris.

 

Stary wyluzuj i pomyśl nad tym co wielu Ci tu pisze i poczuj się jak byś się czuł na miejscu osoby, której lata pracy podsumowałeś swoim postem.

 

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek... chwała Ci za to. I uszy do góry - pamiętaj, że każdy pragnie normalności i wolności. Wolność jednak kończy się wtedy gdy zaczyna ograniczać bądź zagrażać wolności innych. Dlatego też w 99.7% przypadków uważam, że powinniśmy wypowiadać się jedynie merytorycznie i to tylko w tematach w których mamy na serio coś do powiedzenia.

Pisz stary pisz.... ino dobrze. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek z pewnością masz wiele do powiedzenia jak każdy który udziela się na forum ale no cholera czasem trzeba się trochu zastanowić a przede wszystkim wziąć pod uwagę to że mnóstwo ludzi czyta to forum i że zbędne dyskusje na 2 strony nic poczciwego nie wnoszące do tematyki są na prawdę niepotrzebne.

 

AstroPozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że mi się dostanie ale ciesze się że dyskusja ma się ku końcowi i topór zakopujemy.

 

Co do wchodzenia w D.... J.P czy innym to nie prawda ja tego nie robię mam po prostu duży szacunek do innych za to co robią z że musza coś na tym zarobić to inna sprawa, ani nie zmienię zdania na temaat A.J , ani J.P , ani J.P ze Słupska i wielu wielu innych, taka mam naturę natomiast mam nadzieje że wszyscy którym bliski jest kosmos tak jak mnie podążą tym śladem.

 

Inna sprawa że wielu astronomów to indywidualiści a z takimi sie dogadac to trzeba mieć anielską cierpliwość - ja mam i tego życze wszystkim w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.