Skocz do zawartości

Jak to złożyć? A przy okazji witam wszystkich:)


Korcz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie przerabialem, ale chyba wiem jak sie to robi :)

A czy ktoś, kto przerabiał tą lunetę może mi powiedzieć jak wygląda przymocowanie do niej nasadki kątowej?

Janusz napisał:

odkręca się pryzmaty proste i przez pierściewń pośredni naszego wyrobu pryzkręcą nasadkę kątową 45 lub 90 stopni, ot i cała filozofia

Czy to naprawdę takie proste?

Raczej tak. Moge Ci przeslac zdjecia lunety i tego gwintu (moge zrobic webcamem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andee- może dorzucisz trochę własnych doświadczeń z tą lunetą. Jak prezenują się obrazy przy powiększeniu ponad 100x?

 

Dla zainteresowanych podaję cennik przeróbek:

Luneta ZRT 457 (Del.Opt.)----------439zł

Złączka 45 stopni---------------------95 zł

Redukcja ZRT-złączka----------------20 zł

Stopka statywowa z gwintem 1/4"---20 zł

Okular Plossl 4mm---------------------95zł

______________________________

RAZEM: 669zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych podaję cennik przeróbek:

Luneta ZRT 457 (Del.Opt.)----------439zł  

Złączka 45 stopni---------------------95 zł  

Redukcja ZRT-złączka----------------20 zł  

Stopka statywowa z gwintem 1/4"---20 zł  

Okular Plossl 4mm---------------------95zł  

______________________________  

RAZEM: 669zł

Tutaj jest "gotowa" za 610 zl: www.astrokrak.pl/uzywane.html (tylko, ze z drozszym okularem 25 mm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest "gotowa" za 610 zl: www.astrokrak.pl/uzywane.html (tylko, ze z drozszym okularem 25 mm).

Tylko, że ja chcę używać tej lunety do planet, czyli powiększenie 18x z takim okularem mi się nie przyda. A tak wogóle to jak działa sprzedaż używanych rzeczy w Astrokraku? Czy każdy może sobie zamieścić ogłoszenie o sprzedaży czegoś czy Janusz to w jakiś sposób to kontroluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba jeszcze nie wspominał a aberracji chromatycznej w tej lunecie - czy jest ona na tyle niska, że Księżyc da się oglądać?

Z czystej ciekawości się jeszcze zapytam o taku filtr Celestrona mający likwidować aberracje w refraktorach - czy naprawdę ją likwiduje czy to chwyt reklamowy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
Nikt chyba jeszcze nie wspominał a aberracji chromatycznej w tej lunecie - czy jest ona na tyle niska, że Księżyc da się oglądać?

Z czystej ciekawości się jeszcze zapytam o taku filtr Celestrona mający likwidować aberracje w refraktorach - czy naprawdę ją likwiduje czy to chwyt reklamowy? :roll:

 

 

W kwestii formalnej filtr nie likwiduje aberracji lunety tylko pochłania z widma obrazu obiektu barwy które nie są prawidłowo zogniskowane czyli w tym przypadku fiolet i głęboki błękit i o te barwy obraz jest zubożony.

Znaczy się skoro na białym Jowiszu brakuje błękitu to wydaje się nam zółty lub bury :?

Nawet bez filtra aberracja chromatyczna tej lunety jest na znośmnym poziomie i nie razi przy obserwacjach Planetarno Księżycowych 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.