Skocz do zawartości

Most Wanted 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jest już podsumowanie osiągnięć z tego roku, proponuje umieszczać tutaj miejsca, z których być może powstaną zdjęcia roku 2011 :D

 

Na początek daje kilka swoich:

 

1)Śnieżka z okolic Krotoszyna (Wielkopolskie) - 165km

karkonosze_krotoszyn.jpg

2)Jesioniki (Medvedi Vrch) z Zamku Tenczyn (Rudno k. Krzeszowic, Małopolskie) - 162km

Medvedi_tenczynek.jpg

Warunek - zamek musi być otwarty. Z poziomu gruntu możemy zadowolić się jedynie E. Rybnik. Nocne zdjęcia industrialu też mogą wyjść ładnie.

3)Skrzyczne z Góry Zawiernica (311mnpm, Garb Wodzisławski, Świętokrzyskie) - 134km

Skrzyczne_zawiernica.jpg

4)Tatry Wysokie z góry Występa (Góry Świętokrzyskie, Występa, pow. Skarżyski) - 207km

tatry_występa.jpg

5)Skrzyczne z Zamku w Olsztynie k. Częstochowy - 125km

skrzyczne_olsztyn.jpg

 

Edit: Dodałem symulacje z dwóch ostatnich miejscówek, bo za pierwszym razem uniemożliwiły mi to problemy z siecią.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)Jesioniki (Medvedi Vrch) z Zamku Tenczyn (Rudno k. Krzeszowic, Małopolskie) - 162km

Medvedi_tenczynek.jpg

Warunek - zamek musi być otwarty. Z poziomu gruntu możemy zadowolić się jedynie E. Rybnik. Nocne zdjęcia industrialu też mogą wyjść ładnie.

 

Co rozumiesz pod stwierdzeniem "z Zamku Tenczyn"? Jeśli myślisz na przykład o wieży to przecież nie ma możliwości wejścia na nią. Poza tym jak zwróciłeś uwagę na razie zamek ze względu na remont jest zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, ale to Most Wanted dalekich obserwacji więc symulacja jak najbardziej na miejscu, może kiedyś ktoś wejdzie na wieżę jak Spiderman :)

 

Ja za to chciał bym zanegować najdalszą możliwą obserwację Tatr z nizin czyli PO Salomin. Najdalsza plama z HWT wskazuje na ten punkt pod krzyżykiem więc jeśli ktoś by chciał zdobyć niezdobyte to chyba potrzebna by była niezła wycinka lasu. Dlatego pytanie do ludzi z tych okolic: Czy mogą potwierdzić istnienie tego lasu, czy jest gęsty i choć odrobinę odsłania horyzont płd...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka z Krotoszyna jest moim liderem :D Ewidentnie mieszkańcy Krotoszyna mają szansę, jeszcze za życia, stać się legendami...

 

Tak dokładnie to spora plama jest trochę na N od Krotoszyna, pomiędzy wioskami Brzoza a Henryków. I zadanie jest naprawdę warte wykonania, tym bardziej że nie ma tam ani drzew ani zabudowań.

Kilka czerwonych plamek jest też między Babimostem a Sulechowem k. Zielonej Góry - nie mniej jednak spora część tamtych wzgórz jest zalesiona. W Wielkopolsce jest też przecież omawiany już wcześniej Rawicz, z okolic Kępna tuż przy granicy z Opolszczyzną też da się dojrzeć Śnieżkę.

Świetny widok na Tatry byłby też z Gór Sokolich k. Częstochowy, jest to jednak niemożliwe bo ich szczyty są zalesione. Zostaje tylko zamek w Olsztynie, który oferuje jedynie niewielki fragment Beskidów.

Co do zamku Tenczyn (Tenczynek, Rudno, Tęczyn - różne są określenia) sprawa z wejściem na wieżę jest niejasna. Jedni mówią, że oczywiście - jest zamknięte na 4 spusty, inni - że jest dziura w murze tudzież ogrodzeniu a młodzież urządza sobie tam libację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam w Tenczyku dziura dziurę goni na zamku :D

 

Ok, można powiedzieć że Salomin dalej pozostaje aktualny ale chodzi o Górny, tu w polu i symulacja.

SalomG268.jpg

 

Dodatkowo jest takie fajne miejsce po drodze na drodze :) z Salomin do Józefowa i tu widok jest podobny do powyższej symulacji...

 

Aha, może temat zostawić jako Most Wanted forever a nie tylko na ten rok, hmm??? Oczywiście gadamy o "naszym" podwórku czyli Polsce...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zamku Tenczyn (Tenczynek, Rudno, Tęczyn - różne są określenia) sprawa z wejściem na wieżę jest niejasna. Jedni mówią, że oczywiście - jest zamknięte na 4 spusty, inni - że jest dziura w murze tudzież ogrodzeniu a młodzież urządza sobie tam libację.

 

Tak naprawdę na sam teren zamku da się wejść przez dziury w murach mimo, że główna brama jest zamknięta. Nie możliwe jest jednak wejście na wieżę, bo po prostu prowadzące na jej szczyt drewniane schody są, przynajmniej w dolnej ich części, rozebrane ;)

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodna miejscówka z szosy między Salominem a Józefowem wygląda tak i z tego miejsca obserwowałem, jest najniższa z wymienionych (261m.npm) Podjechałem też w pobliże wzniesienia pod lasem (270m) ale to wąska ścieżka do ostatniego gospodarstwa i nie ma jak się wyminąć z jadącym z przeciwka w razie czego.

IMG_7219b.JPG

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatry z okolic Toszka (ponad 180 km)

toszektatry.jpg

i ewentualnie Mała Fatra (ponad 140 km)

toszekfatra.jpg

Z której górki puszczałeś z symulację? Ciągnę temat, bo te widoki są też na mojej liście, a z górki, którą odwiedzam, na prawo od Równicy wyszedł mi Velky Krivan. Ostatnio nawet byłem w Toszku przez jakiś czas, ale trafiłem na taką pogodę, że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieżka z wieży przy nadajniku w Jemiołowie (lubuskie, okolice Świebodzina) - ok. 180 Km

 

To raczej pozostanie w sferze marzeń. Na maszt nie tak łatwo wejść, a ekipy, które obsługują obiekt też nie wchodzą tam na zawołanie. Poza tym Karkonosze można zobaczyć z jeszcze dalszego masztu, w Śremie k. Poznania. A sporo Gór Świętokrzyskich widać z masztu w Raszynie

 

Jaką wysokość npm przyjąłeś?

 

363 mnpm - tyle przynajmniej, w/g map ma to wzgórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej pozostanie w sferze marzeń. Na maszt nie tak łatwo wejść, a ekipy, które obsługują obiekt też nie wchodzą tam na zawołanie.

 

Mowa o wieży a nie maszcie. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:RTCN_Jemio%C5%82%C3%B3w.jpg&filetimestamp=20100624183624

Choć zapewne błędnie przyjęto wysokość 100 metrów. Jak widać jednak na zdjęciu wejście możliwe jest tylko do 75 metra i nic stamtąd hey nie pokazuje. Najdalej wzniesienia żarskie.

Mam natomiast w swojej okolicy upatrzone miejscówki na wzgórzu nad Kargową (152 km do Śnieżki), w Zimnej Brzeźnicy, przy granicy już z Dolnym Śląskiem (124 km do Kalenicy, 108 do Ślęży-jedyne miejsce w Lubuskiem!) i w Pieszkowicach k. Polkowic (161 km do Keprnika).

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z której górki puszczałeś z symulację? Ciągnę temat, bo te widoki są też na mojej liście, a z górki, którą odwiedzam, na prawo od Równicy wyszedł mi Velky Krivan. Ostatnio nawet byłem w Toszku przez jakiś czas, ale trafiłem na taką pogodę, że szkoda gadać.

Symulacja jest z okolic miejscowości Gajowice, tam jest taka górka widokowa z takim zbiornikiem. Najlepiej wybrać się w dobra widoczność o świcie, tak jak to było w przypadku Radiostacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy punkt w okolicach Salomina znajduje się w samym środku lasu, to prawda. Tak się składa, że w tym też miejscu, znajduje się leśna wieża patrolowa, niestety jest stara. Ale jest możliwość wejścia, mimo braku kilku pierwszych szczebli-info od miejscowej młodzieży. Z drogi widać wyraźnie, że wystaje nad las, więc jest to jakieś 20-25m nad powierzchnię. Z symulacji wychodzi,że jest szansa nie tylko na Łomnice, ale i Gerlach. Najlepszym miejscem obserwacji z powierzchni ziemi jest właśnie miejsce wskazane przez Lemarca. Z tego punktu w zasięgu jest Łomnica, Lodowy.

Jedyny problem takich miejsc obserwacyjnych jest jeden i ten sam-być na miejscu w odpowiednim czasie, godzinie. Mam nadzieje, że w 2011 Tatry z tego miejsca będą już zaliczone.

Edytowane przez Mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszym punktem na DO w moim regionie jest Kojsovska Hola 1245 koło Koszyc a co można z niej zobaczyć:

Rumunia: Góry Valdeasa 269km, Góry Gutin 220km, na granicy Rumuni i Ukrainy Karpaty Marmaroskie 262km

Ukraina: Świdowiec 231km, Połonina Borżawa, Połonina Równa, pasmo Pikuja.

To jest cel na 2011r. upolować coś z tej góry.

Edytowane przez Kornut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo - oto symulacja z Kojsovskiej Holi

 

kojsovska_hola.jpg

Gór Vladeasa chyba nie widać, bo zasłaniają je góry Tokajsko-Slańskie, a przynajmniej ich węgierska część.

 

Widać natomiast góry Gutii i wyraźne wzniesienia na lewo od nich - to mogą być Karpaty Marmaroskie. Tylko że ja nie mam podpisanych szczytów.

 

 

A wracając do Śnieżki - całkowitym ekstremum byłaby obserwacja z odległości 185km z komina nieczynnej elektrociepłowni w Mosinie k. Poznania. Nie wiem jak z wejściem, ale na pewno lepiej jak z wejściem na maszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszym punktem na DO w moim regionie jest Kojsovska Hola 1245 koło Koszyc a co można z niej zobaczyć:

Rumunia: Góry Valdeasa 269km, Góry Gutin 220km, na granicy Rumuni i Ukrainy Karpaty Marmaroskie 262km

Ukraina: Świdowiec 231km, Połonina Borżawa, Połonina Równa, pasmo Pikuja.

To jest cel na 2011r. upolować coś z tej góry.

To ja poproszę na DO wszystkie wymienione :D Dla otuchy mogę już przygotować Ci szkic i czekać tylko na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.