Skocz do zawartości

Muzyka przy obserwacji


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy co kto lubi!!! Mój kolega na przykład podczas spacerów lub podczas obserwacji lubi słuchać jazzu, a mnie ta muzyka wku..... Zresztą trance nie jest aż taką "łupanką" jak tradycyjne techno.

 

Niestety jak ktoś się nie zna, to całą muzykę taneczną/dyskotekową wrzuca do jednego worka pt. techno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak stoję po stronie zwolenników nocnych odgłosów natury podczas obserwacji. Cisza, spokój i słabe mgiełki to jest to! :)

 

Sporo osób poleca różnego rodzaju elektronikę dla stworzenia obserwacyjnego klimatu. Ja, jeśli miałbym wybierać coś klimatycznego jako oprawę muzyczną nocy przy teleskopie, wybrał bym coś z zupełnie innej beczki ;) Moim zdaniem najbardziej pasowały by nagrania "elektrycznego" Milesa Davisa. Niebo usiane gwiazdami i spokojniejsze fragmenty z płyt "Pangaea" lub "Dark Magus" - to byłoby coś! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tu troche nawrzucam:) gdyz klimatyczna muzyka to jedna z moich najmocniejszych pasji...

 

1. na poczatek polecam no dobra to co u mnie na kompie aktualnie leci to sciezka dzwiekowa z niemniej dobrego filmu "The Assassination Of Jesse James By The Coward Robert Ford" - zabojstwo Jessiego Jamesa...

 

2. Sciezke dzwiekowa z filmu "Reign over me" - zapomniec wspomnienia (rowniez znakomity film z bardzo nietypowa rola Adama Sandlera- ten gosc jednak potrafi zagrac dobra role)

 

3. Tworczosc Orbitala szczegolnie Halycon, Belfast czy One perfect sunrise.

 

4. Wspomniany juz Leszel Mozdzer jest rewelacyjne szczegolnie utwor Incognitor jest zachwycajacy...

 

5. K-Pax jak najbardziej super kawalki...

 

6. Sciezka dzwiekowa z filmu The Fountain ("Źródło") rewelacyjny film dla mnie TOP 3 wszechczasow i swietna muzyka Clinta Mansella ktory wspolpracujac z Darrenem Aronofskym zrobili miedzy innymi Requiem dla Snu a tej muzyki chyba nie trzeba rekomendowac...

 

7. Gladiator czy Ostatni Mohikanin jak najbardziej sie nadadza

 

8. Genialny zespol SURFACE OF ECEON!!! polecam kazdemu tu nawet pokusze sie linkiem bo jest to niesamowicie dobrany kawalek muzyczny z pokazem piekna zorzy polarnej a takze karjobrazu bieguna...

to jest genialne ale ten zespolek ma wiele super utworow plyte ktora polecilbym szczegolnie to: the king beneath the mountain

 

9. Zespol Landing podobny klimat do poprzednika a takze kapela MONO rownie dobry klimacik... na zywo brzmia i wygladaja rewelacyjnie!!:)

 

10. Godspeed szczegolnie utworek sleep piekny...

 

11. kammerflimmer kollektief szczegolnie album- absencen

 

12. Lise Gerard potrafi stworzyc nieziemski klimat swoim oryginalnym glosem...

 

i wreszcie:

 

13. (ambient MIX) BLUE PLANET CORPORATION - space music mix (woob, autechre, plastikman, etc...) - ciekawe trzymajace w lekkim napieciu nadajace sie znakomicie do obserwacji...

 

 

Milego sluchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie słuchania muzyki w czasie oglądania nieba, czy ktoś z Was praktykuje coś takiego, jeżeli tak, to jaki gatunek preferujecie??

Ja od dawna słucham ścieżki z gry X3 Reunion...niesamowicie mnie uspokaja, odpręża i jest fajnym dopełnieniem obserwacji.

No ja słucham muzyki, ale nie pod czas obserwacji nocnego nieba, ponieważ prawdę mówiąc chodzą niektóre typki po spożyciu herbaty z prądem i miałem kiedyś z nimi do czynienia, dlatego lepiej nie używam żadnych radyjek czy też innych urządzeń do muzyki. Zazwyczaj słucham jak by już coś to Laser Dance Cosmotron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.