Skocz do zawartości

Muzyka przy obserwacji


Rekomendowane odpowiedzi

Nie można zapominać również o znakomitym miksie utworów, który został stworzony przez naszego kolegę z forum, Pabamiego :).

 

Deep Sky Chill

 

I na dzień i na noc (zwłaszcza kiedy jedzie się autkiem za miasto)

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie uwazam ze zestaw podany przez kolege Pabamiego jest troche przeszkadzajacy oto moj zestaw nieco stonowany wybrany specjalnie pod wypady teleskopowe po kilkuletnich zbiorach muzyki chillout i ambient oraz roznych subtelnych odmian gatunku polecam niestety nie mam linkow ale latwo mozna te utworki pobierac np z emula szczegolnie wersja easyemule jest dosc przystepna i mozna ja pobrac za free ze stronki...

 

1. A.R. Rahman - Mumbai Theme Tune (5:14)

2. Cafe Del Mar - Goldfrapp - Utopia (new ears mix) (3:09)

3. Mozdzer Danielsson Fresco - Asta (6:37)

4. M-Seven - Invisible (5:11)

5. Mozdzer Danielsson Fresco - Incogitor (5:18)

6. Remote - Postcard (5:41)

7. Café Del Mar - Rue Du Soleil - Dreaming Of... (5:57)

8. BLANK & JONES - BREEZIN' (3:29)

9. Aim - From a Seaside Town (4:21)

10. Nieznany Artysta - Any Other Name (4:09)

11. Nieznany Artysta - Always Returning (3:49)

12. Lovers Lane - Face of Beauty (Original Mix) (5:04)

13. D Note D Votion (7:02)

14. Café Del Mar - Raccon Feat. Christine Lucas - Beautiful Smile (5:03)

15. Salt Tank - Angels Landing [José Padilla and Sunchild Remix] (5:35)

16. Adios Ayer - José Padilla / Adios Ayer (5:35)

17. Café Del Mar - Orange & Tusnelda - Stay Asleep (7:06)

18. quantic - Time is the enemy (3:52)

19. Café Del Mar - Jaffa - Do It Again (4:17)

20. Chicane - Offshore (Ambient Mix) (7:00)

21. GABRIELA ANDRES - FIRE OF LOVE (4:19)

22. CINEMASCOPE - ANOTHER ADVISE (4:22)

23. THE BELOVED - THE SUN RISING (4:31)

24. JAKATTA - AMERICAN DREAM (4:09)

25. I'II Street Blues - Moonrock / I'll Street Blues (3:46)

26. lemon jelly - Space Walk (3:55)

27. CUPSURFER - FINISHING THE BOAT (5:09)

28. no artist - feeling blue (4:46)

29. clannad - i will find you (5:05)

30. Chris Botti - The Look of Love (5:14)

 

kilku utworkow nie znam wykonawcow ale kto szuka znajdzie:)

milego sluchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię słuchać muzyki przy spoglądaniu w gwiazdy. Natomiast nie wyobrażam sobie obserwacji bez cichych odgłosów miasta dobiegających aż na osiedle na którym mieszkam.

 

Odgłosy miasta?? :o Bez żadnego podkładu muzycznego??? Nie wierzę :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie uwazam ze zestaw podany przez kolege Pabamiego jest troche przeszkadzajacy oto moj zestaw nieco stonowany wybrany specjalnie pod wypady teleskopowe po kilkuletnich zbiorach muzyki chillout i ambient oraz roznych subtelnych odmian gatunku polecam niestety nie mam linkow ale latwo mozna te utworki pobierac np z emula szczegolnie wersja easyemule jest dosc przystepna i mozna ja pobrac za free ze stronki...

 

1. A.R. Rahman - Mumbai Theme Tune (5:14)

2. Cafe Del Mar - Goldfrapp - Utopia (new ears mix) (3:09)

3. Mozdzer Danielsson Fresco - Asta (6:37)

4. M-Seven - Invisible (5:11)

5. Mozdzer Danielsson Fresco - Incogitor (5:18)

6. Remote - Postcard (5:41)

7. Café Del Mar - Rue Du Soleil - Dreaming Of... (5:57)

8. BLANK & JONES - BREEZIN' (3:29)

9. Aim - From a Seaside Town (4:21)

10. Nieznany Artysta - Any Other Name (4:09)

11. Nieznany Artysta - Always Returning (3:49)

12. Lovers Lane - Face of Beauty (Original Mix) (5:04)

13. D Note D Votion (7:02)

14. Café Del Mar - Raccon Feat. Christine Lucas - Beautiful Smile (5:03)

15. Salt Tank - Angels Landing [José Padilla and Sunchild Remix] (5:35)

16. Adios Ayer - José Padilla / Adios Ayer (5:35)

17. Café Del Mar - Orange & Tusnelda - Stay Asleep (7:06)

18. quantic - Time is the enemy (3:52)

19. Café Del Mar - Jaffa - Do It Again (4:17)

20. Chicane - Offshore (Ambient Mix) (7:00)

21. GABRIELA ANDRES - FIRE OF LOVE (4:19)

22. CINEMASCOPE - ANOTHER ADVISE (4:22)

23. THE BELOVED - THE SUN RISING (4:31)

24. JAKATTA - AMERICAN DREAM (4:09)

25. I'II Street Blues - Moonrock / I'll Street Blues (3:46)

26. lemon jelly - Space Walk (3:55)

27. CUPSURFER - FINISHING THE BOAT (5:09)

28. no artist - feeling blue (4:46)

29. clannad - i will find you (5:05)

30. Chris Botti - The Look of Love (5:14)

 

kilku utworkow nie znam wykonawcow ale kto szuka znajdzie:)

milego sluchania...

 

Matko Boska...chciałbym je wszystkie przesłuchać...chyba zacznę po kolei pobierać z Aresa B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patricus - link podany przez Ciebie to jest właśnie to co lubię. CIężko to nawet nazwaćmuzyką -przypomina trochę tribes of neurot.

Wyłącznie całkowicie nie-ziemski klimat pasuje mi do oglądania Kosmosu.

Wszelki ziemskie gitarowe plumkania, etc sprowadziło by mnie za nadto na ziemię.

pd

w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie słuchałem muzyki podczas obserwacji ale czemu nie spróbować

na najbliższe samotne obserwacje przygotowałem sobie zestaw kilku płyt, które moim zdaniem powinny pasować do obserwacji

1. Wojna Światów w/g Jeffa Waynes'a. To raczej na Marsa ale wypróbuję na Księżycu :rolleyes:. Szczególnie polecam "The Spirit of Man". Nie wiem co takiego ma w głosie Phil Lynott (fatalnie śpiewa + tragiczna dykcja) ale w połączeniu z anielską Julią Covington powoduje u mnie dreszcze

2. Tubular Bells Oldfielda. Nie mogło być inaczej skoro już ze 30 lat ta płyta towarzyszy mi w astrohobby

3. Discovery Oldfielda. Trochę popowa ale w tle pobrzmiewają Dzwony i Platinum, a ponadto zawiera najbardziej astronomiczny utwór Mike "Saved by a Bell"

4. Logos Tangerine Dream. Co prawda to muzyka z horroru ale bez wątpienia "nieziemska"

5. XYMOX Clan of Xymox. To jedyna płyta jaka mi została z 4AD (dużo ludzi pożycza - nikt nie oddaje?). Może mało astronomiczna ale przynajmniej bardzo klimatyczna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja raczej nie słucham żadnej muzyki. Jednak zawsze jak patrzę w gwiazdy, po głowie chodzi mi pewien utwór muzyczny... A dokładnie Dark Tranquillity - The Mind's Eye. To jest silniejsze ode mnie, po kilku chwilach spędzonych pod gwiazdami ten kawałek po prostu przychodzi mi do głowy. Wydaje mi się idealnym podkładem do obserwacji...

 

Gdyby ktoś chciał posluchać: http://w177.wrzuta.pl/audio/a46Cm7DGecP/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym słuchaniem muzyki w czasie obserwacji to u mnie tak cyklicznie się zmienia. Zasadniczo preferuję ciszę ale pamiętam, że kiedyś dawno kiedy byłam na etapie fascynacji książką „Mechaniczna pomarańcza” ® ;) , namiętnie słuchałam IX Symfonii Beethovena. I nawet zdarzyło mi się parę razy słuchać jej w czasie obserwacji, przyjemnie wspominam. A piszę o tym wszystkim dlatego, że ostatnio jakoś tak wyszło, że w czasie nocki obserwacyjnej towarzyszyła mi własnoręcznie skombinowana składanka Kazik/Kult z płyt „Spalam się”, „Spokojnie” i „ Posłuchaj to do Ciebie”. Odkąd pamiętam, są to najczęściej grane płyty w moim domu (obok ELO – Time, ha ha trochę inny klimat :szczerbaty: ), mam do nich ogromny sentyment, ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy by przetestować je w polu. Aż do niedawna. I sprawdziły się znakomicie. Noc, niebo gwiaździste nade mną i genialne teksty Kazika z trzech absolutnie kultowych dla mnie płyt, świetny klimat do przemyśleń. Właśnie, może to dlatego, że jestem ostatnio w jakimś takim melancholijnym nastroju…

 

Jednak cisza to cisza, raz od święta można posłuchać muzyki, ale żeby tak za każdym razem… Tak rzadko zdarzają się piękne pogodne noce i przede wszystkim czas by sobie na obserwacje pozwolić, że raczej nie porzucę odgłosu cykania świerszczy, kumkania żab czy węszenia mojego psa na rzecz gitarowych riffów.

 

PS. Kilka osób wspominało o muzyce Mika Oldfielda. Do tego co już zostało napisane, dorzuciłabym jeszcze płytę „Voyager” – co prawda raczej dla wielbicieli gatunku, ale za to genialna od pierwszego do ostatniego dźwięku. Uwielbiam.

 

PSS. Do własnoręcznie montowanej składanki warto dorzucić jeszcze Vangelis – Ask the mountains.

 

http://www.youtube.com/watch?v=0pejkQMNxdg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w czasie Wielkanocy przypadkowo usłyszałem w Warszawie stację "ChilliZet". Nadaje ona na 106,8 MHz. Nie wiem czy ma zasieg ogólnopolski, ale w Wawie i okolicy doskonale ją słychać. Typ muzyki - jak sama nazwa wskazuje. "Czilowa", "klubingowa" i temu podobna. Spokojna i bardzo relaksująca. Ja już nawet na codzień przerzuciłem się na słuchanie tej stacji. Mimo że nie słuchałem do tej pory muzyki podczas obserwacji, to teraz chyba zacznę :D

 

PS. Można też słuchać online. Trzeba tylko ściągnąć wtyczkę do któregoś z popularnych odtwarzaczy (np. Winamp). Wszystko jest na stronie internetowej rozgłośni. http://www.chillizet.pl/Radio/Radio-on-line

Edytowane przez sawes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jak najbardziej ogólnopolski, bo ja odkąd usłyszałam tę stację jakieś 3 m-ce temu, nie słucham już żadnej innej. No czasem Trójki, ale coraz rzadziej.

U siebie odbieram ChiliZet na częstotliwości 92.9 FM. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja osobiscie slucham muzyki dopiero pod koniec obserwacji i nieczęsto , mam dwoje małych dzieci i każda chwila ciszy dla siebie w samotnosci jest na wage złota.Kto ma dzieci to wie :) .Napewno za nic w swiecie nie sluchal bym muzyki w wietrzny jesienny dzien.Jesien to moja ulubiona pora roku i w połączeniu z nocnym niebem i wiatrem klimat jest po prostu doskonały i nie chce tego niczym psuć , ale zdarza mi sie sluchac wiec jesli juz polecam np :

 

http://www.youtube.com/watch?v=n2xf3jM3YEQ

http://www.youtube.com/watch?v=gmfF7lm0HJ4

Edytowane przez greengoblin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio byłem na rejsie po Wielkich Jeziorach Mazurskich i oczywiście zabrałem ze sobą moją lornetkę. Miałem szczęście i jednej nocy trafiło się bezchmurne niebo. Podczas obserwacji kolega który mi towarzyszył przygrywał mi na harmonijce ustnej. Coś fantastycznego!! Mieliście kiedyś podobne doświadczenie? Co do słuchania muzyki z odtwarzacza to mimo że słucham muzyki elektronicznej(House, Trance) ,to jednak na obserwacje zabrał bym muzykę poważna albo jakiś jazz. Preferuję raczej coś spokojnego pod gwiaździste niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno wyszła nowa gra z serii X a konkretnie X3: Terran Conflict.

 

Więc zacząłem poszukiwać nowej muzyczki, której możnaby posłuchać w czasie obserwacji. YouTube Twoim przyjacielem jest, więc znalazłem kilka soundtracków z tej niesamowitej gry.

 

 

Woaah. Coś pięknego :) .

 

Pozdrawiam.

 

PS. Już wędruje do mnie paczka z X3: Reunion. Jak tylko będzie nowy komp, to pierwsze co robię, to zamawiam Terran Conflict.

 

I nie wiem dlaczego, ale gdy tak sobie siedzę przy teleskopie i wpatruję się w DS'y, słuchając takiej muzyki... Marzę sobie, żeby sięgnąć gwiazd. Polecieć w kosmos, włączyć napęd nadprzestrzenny i wędrować po naszej Drodze Mlecznej...

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.