Skocz do zawartości

Muzyka przy obserwacji


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wyszła nowa gra z serii X a konkretnie X3: Terran Conflict.

 

Nawet nie wiedziałem o dodatku.

 

I nie wiem dlaczego, ale gdy tak sobie siedzę przy teleskopie i wpatruję się w DS'y, słuchając takiej muzyki... Marzę sobie, żeby sięgnąć gwiazd. Polecieć w kosmos, włączyć napęd nadprzestrzenny i wędrować po naszej Drodze Mlecznej...

 

skąd ja to znam... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dodatek ;) . Ale pełnoprawna, nowa gra :D .

 

Szkoda tylko, że nawet dzieci dzieci dzieci moich dzieci nie będą w stanie osiągnąć czegoś takiego na skalę, jaka jest przedstawiona w filmach i grach. ;)

 

:Beer:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dodatek ;) . Ale pełnoprawna, nowa gra :D .

 

Szkoda tylko, że nawet dzieci dzieci dzieci moich dzieci nie będą w stanie osiągnąć czegoś takiego na skalę, jaka jest przedstawiona w filmach i grach. ;)

 

:Beer:

 

spokojnie , bo właśnie po to są filmy i gry aby urozmaicać nam życie i abyśmy rozwijali swoje wyobraźnie, a te futurystyczne wizje zostawmy przyszłym bardzo odlwgłym pokoleniom, żeby nawet nie powiedzieć...cywilizacjom :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jednak takie filmy czy gry mogą przyprawiać nas szczyptą smutku. Zdarza mi się, że myślę sobie (czysta filozofia :szczerbaty: ) "Dlaczego musiałem urodzić się pod koniec XXw. a nie pod koniec XXII? Jak bardzo zmieni się przyszłość w czasie kolejnych 50 lat?"

 

Dobra, to jest wątek dotyczący muzyki. Nie będę go zaśmiecał ;).

 

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich!

 

mam kilka piosenek, które kojarzą mi się z astronomią. i to właśnie ich zazwyczaj słucham, gdy patrzę w niebo.

dwie z nich to:

goo goo dolls - iris przepiękna piosenka!

plus 44 - lillian słuchałam jej w aucie, gdy jechałam do walkowic na obserwacje. kiedy tylko ją słyszę, ptzypominają mi się ci wsyzscy ludzie, których poznałam dzięki tej pasji. ;)

 

pozdrawiam,

stefanja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm... Szukanie muzyki Alexeia Zakharova*- 10 minut. Przesłuchanie jej- 30 minut. Doznania- bezcenne.

 

Kolejne dwa soundtracki:

Alexei Zakharov- Lament Two

Alexei Zakharov- Heart of Colossus

 

Enjoy ;)

 

*Pomyłka. Ta muzyka nie została wykorzystana w X3 Terran Conflict. Jest to osobne dzieło Alexeia Zakharova, który współpracował z firmą Egosoft.

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się, że myślę sobie (czysta filozofia :szczerbaty: ) "Dlaczego musiałem urodzić się pod koniec XXw. a nie pod koniec XXII? Jak bardzo zmieni się przyszłość w czasie kolejnych 50 lat?"

 

Ciesz sie, moze w XXI wiek to ostatni wiek kiedy ludzie beda latac w kosmos. Moze sie okazac ze zyjesz w jedynych wiekach kiedy ludzie wyprawiali sie poza Ziemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio odkryłem na nowo Kyuss pionierów stoner rocka psychodelicznej i "brudnej" muzyki, która nieźle wciąga zespół się rozpadł w 1995r. bardzo szkoda, wokalista John Garcia założył Unidę, a Joshua Homme gitarzysta Queens of the Stone Age którzy kontynuują ich nurt w odmienny sposób myślę że równie dobrze, tu znajdziecie jeden z moich ulubionych kawałków, ale jest to tylko cząstka ich piękna:

Jeśli się chcę czegoś mocniejszego polecam Electric Wizard również pionierów doom metalu jest to mocna i basowa muzyka bardzo specyficzna, polecam się zagłębić http://www.youtube.com/watch?v=p4OawzSoxMM podczas obserwacji dopełnia dzieła :szczerbaty:
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja ze swojej strony polecam dwa albumy.

Tunguska Chillout Grooves vol. 2

Tunguska Chillout Grooves vol. 4

 

Część utworów w mniejszym stopniu nada się niektórym do obserwacji, ale warto posłuchać tych wykonawców czy to w domu, czy w samochodzie, czy na obserwach ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

widziałem tu tylko wspomnienie na temat muzyki podczas obserwacji...

a moim (moim->subiektywnym...) zdaniem porównanie obserwacji bez i z piękną muzyką jest jak porównanie oglądania nieba pod Krakowem i w Bieszczadach...

dlatego postanowiłem założyć nowy temat (być może niesłusznie, ale odczułem taką potrzebę...)

Przejdźmy do meritum!

Czy słuchacie muzyki podczas Obserwacji? jakiego gatunku? Czy robicie to w samotności? Muzyka smutna i nostalgiczna czy może radosna? piosenki czy muzyka? a może sam sobie śpiewacie?

 

Ja przy teleskopie używam tylko smutnej muzyki (w 96% przypadków) Klasycznej...

Pod idealnie czystym niebem z zapasem baterii w samotności siadam przed teleskopem i puszczam sobie muzykę z "Gwiezdnych Wojen" która nieuchronnie kojarzy mi się z ogromem kosmosu... (nie słucham wtedy [raczej... 90%] piosenek bo musiałbym się skupić na tekście [szczególnie przy ulubionym Kaczmarskim] a przy muzyce filmowej mam pewność że wybuduje ona niesamowitą atmosferę i będzie tylko/aż przepięknym tłem).

Moje ulubione utwory do patrzenia w telep to:

 

Przede wszystkim:

20x :szczerbaty:

 

w dalszej kolejności (losowo):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znalazłeś ten temat KLIK to może lepiej było dopisać coś tam (może poproś moderatora, o przeniesienie posta do tamtego wątku?)

 

ps. co rozumiesz przez "przy teleskopie używam tylko smutnej muzyki (w 96% przypadków) klasycznej"

Czy to, że w 96% przypadków muzyka klasyczna jest... ekhm... smutna? Czy jeszcze coś innego?

 

Edit

Zrobione

Z pozdrowieniami

JK

Edytowane przez Janko
Połączenie identycznych wątków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to widziałem... nie ten temat tylko w bodajże "Muzyka" jakieś wspomnieni o obserwacji...

w 96% przypadków klasycznej... smutnej zawsze...

sorry... ale po "przedsylwestrowej" imprezie nie ogarnąłem się na tyle żeby dokładnie przeanalizować forum ale na tyle że dostałem natchnienia do napisania tematu... :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.