Skocz do zawartości

Deep Sky następna galaktyka


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Koledzy sprawdźcie w jakimś programiku gwiazdy otoczenia a nie zgadujcie bo to nie teleturniej na chybił trafił tylko poważna zagadka astronomiczna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory prawidłowo odpowiedzieli : Janusz P , Hamal , Leon i teraz dostałem maila od Boopsi-ego . Tylko ten ostatni nie odgadł do tej pory zagadki w otwartej kategorii więc jemu przyznaję zwycięstwo . Na razie nie podaję odpowiedzi więc dla zabawy próbujcie dalej . Dwie osoby które pisały tutaj są bardzo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Piotrze, wiem że to Twoja zagadka ale lepsze to niż taka zgadywanka myślę.

Przygotowanie podpowiedzi zajęło mi troszkę czasu i lepiej się postarajcie.

 

Zdjęcie Piotra

zag21.jpg

 

Jedna z nich to prawidłowa odpowiedź.

PS. Co to za Messier M 196 ? :roll: nie znam :wink:

 

 

M 58

album_pic.php?pic_id=575

 

M 91

album_pic.php?pic_id=576

 

M 94

album_pic.php?pic_id=577

 

M 95

album_pic.php?pic_id=578

 

M 99

album_pic.php?pic_id=579

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL - w Twojej podpowiedzi pasuje tylko moja ostatnia odpowiedź (M94 lub M99), ponieważ M91, M95, M58 były podane wcześniej i uznane za złe. Tak więc wybierając galaktykę z mojej ostatniej odpowiedzi typuję nam M94

 

Dam Tobie i pozostałym radę. Zapomnijcie o tym co było i dokładnie przeanalizujcie galaktyki i gwiazdki w mojej podpowiedzi. Ponieważ prawidłowa odpowiedź już padła ale nie została udzielona jednoznacznie i dlatego jej nie uznano.

 

Nie strzelaj, nie zgaduj, nie myśl :wink: , tylko analizuj i porównuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
W takim razie zaszło pewne nieporozumienie, bo ja w 100% byłem pewien, że prawidłowa odpowiedź nie padła, na podstawie tego, co napisał PiotrZ:
Dwie osoby które pisały tutaj są bardzo blisko
.

W takim razie to M95

Dokładnie tak jak piszesz Krzysztofie dobra odpowiedź nie padła bo nie można uznać odpowiedzi zawierającej albo albo lub wymieniającej w trybie przypuszczajacym więcej niż jedno rozwiązanie :?

Piotr zapewne już obserwuje więc przyjmij narazie moje skromne gratulacje z powodu udzielenia prawidłowej odpowiedzi do tej zagadki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowa odpowiedź to M-95 , galaktyka w Leo .Na priva doszły prawidłowe odpowiedzi Grega i Dominika (Cdew) Nie możemy uznać odpowiedzi podających kilka rozwiązań na zasadzie albo ta albo tamta . Cieszę się że Janusz i Hamal są współgospodarzami przy zagadkach bo ja teraz mam niewiele czasu w dzień i tylko w nocy mogę sprawdzać rozwiązania . Jeszcze dziś będzie następna zagadka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.