Skocz do zawartości

Prezydent z teleskopem


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, kiedy (i czy) doczekamy takiej chwili ;) Czy ktoś wie, z jakiej okazji pochodzi to zdjęcie? Patrząc na naklejkę, to podejrzewam, że to obchody Roku Astronomii 2009. Macie jakieś szersze info?

 

Swoją drogą - niezła promocja Celestrona.

photo.jpg

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szersze?

hmm, a proszę bardzo Obama z teleskopem w wersji wide:

 

więcej tu: http://www.skyandtelescope.com/news/63749172.html

 

 

a swoją drogą, przy naszej mentalności, może lepiej by było polityki do astronomii jednak nie mieszać? ;)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tam gdzie występuje Prezydent zawsze jest polityka

tylko może, że w USA obywatele patrzą na swojego Prezydenta jak w obraz, jest dla niech wzorem, przykładem,

lecz przy naszej polskiej mentalności, zwłaszcza na oczach opozycji politycznej, to taki teleskop byłby argumentem na spisek, zdrade i bóg wie co jeszcze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to wpłynęło na wzrost popularności astronomii w USA? bo na przykład całkiem dobre programy Stargazing LIVE na BBC w najlepszym czasie antenowym sprawiło, że na SGL przybyło lawinowo nowych użytkowników (ile z nich załapie astro-bakcyla na dłużej to czas pokaże)

http://www.bbc.co.uk/programmes/b00wnvpf

http://stargazerslounge.com/astro-lounge/122741-stargazing-live.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby więc sprezentować naszemu prezydentowi teleskop, najlepiej polskiej produkcji więc do wyrobu mamy ********* albo Taurusa :).

Takie akcje mają w dłuższej perspektywie wielki wpływ na ludzi, organizacje. Za oceanem ludzie myślą w jaki sposób poprawić nauczanie matematyki i nauk ścisłych a u nas " skoro młodzi ludzie nie chcą matematyki nie zmuszajmy ich w końcu matematyka jest trudna a to nasi potencjalni wyborcy " echhh szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, miałem tego zdjęcia nigdy nie pokazywać z dwóch powodów:

 

1.Zdjęcie nie jest moje :) , sfotografowałem je na tablicy z ważnymi gościmi hotelu Belvedere (gdzieś około 2003 roku)

2.Prezydenta też nie wybierałem :rolleyes:

 

Ale trzy rzeczy były za :

 

1.Hotel na którym znalazł się teleskop był pierwszym tak dużym obiektem który projektowałem jeszcze na studiach.

2.Teleskop* sam zamawiałem ( w Krakowie :) ) oraz montowałem na tarasie

3.Pojawiła się dyskusja na forum.

 

* Soligor RT1000 , niestety po ciągłych pijackich wybrykach gości nie sprawdził się w roli atrakcji tarasu hotelowego.

CRW_1017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, bo to specjalny tajny model mosadu. On przez te dekle widzi więcej, niż inni bez.

Tak swoją drogą znając chęć do robienia przez dziennikarzy z igieł wideł podejrzewam (nie widziałem filmu z tego zdarzenia jeżeli taki jest, więc mogę się mylić), że on przyłożył tą lornetkę z klapkami na 3 sekundy, szybko się zorientował, klapki zdjął i obserwował dalej. Mnie to też się zdarzało, no ale zdjęcie zostało zrobione w odpowiedniej sekundzie i hieny mają niusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w Izraelu, media widać mają wyjątkowo szybkie ;)

bo taka sama sytuacja zdarzyła się byłemu Prezydentowi Arielowi Sharonowi:

 

sharon.jpg

zdjęcie stąd: http://forum.globaltimes.cn/forum/showthread.php?t=8242

 

albo rzeczywiście mają tam specjalny rodzaj lornetek :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.