Skocz do zawartości

ZAKUPY W USA?


lukasz1981

Rekomendowane odpowiedzi

Za przewalutowanie kosi cię bank jeżeli środki PayPal bierze z karty płatniczej (a jak bierze z konta PP to nie wiem jak i kiedy to przelicza). Prowizję za transakcję mogą pobierać - w zależności także od konta, któremu wysyłasz (jak płacisz firmie to chyba nie naliczają mi się wydaje). W każdym bądź razie płatność przez PP jest w jakimś stopniu zabezpieczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na saldzie PP środki to praktycznie leci po kurcie ustalonym przez PP. Jak pobierasz z karty kredytowej to jest jak pisze Rik, leci po kursie banku (zwykle wyższym).

 

Ja jak coś mam wysyłać to robię doładowanie konta (błyskawiczne) i po przekierowaniu do konta netowego wskazuję źródło "karta". Po paru minutach mam kasę na PP i wysyłam po znanym kursie, w dodatku spłacam to za miesiąc ;)

 

Koszty ponosi odbiorca, chyba że wysyłasz "gift" to możesz wybrać kto płaci prowizje.

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół przy wyborze płatności PayPal dostawcy doliczają 3-4% na pokrycie prowizji. Banki też biorą prowizję za przelewy zagraniczne. W zasadzie każdy sposób kosztuje. Jeżeli z kosztami (także shipping) zmieścisz się w 150 euro, to nie zapłacisz cła i VAT. Jeżeli kwota jest większa to dolicz 27,5% do wszystkiego.

 

Inaczej mówiąc, jeżeli coś w sklepie kosztuje 150$ to efektywnie zapłacisz ok.256$ (przy założeniu, że przesyłka kosztuje 50$).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieścisz się w 150 euro, to nie zapłacisz cła i VAT. Jeżeli kwota jest większa to dolicz 27,5% do wszystkiego.

Niestety ten przepis o 150 eur dotyczy tylko cła. W praktyce puszczają paczki do 100$ bez niczego ale o większej wartości jest już doliczany VAT a pow.150 eur też i cło.

 

Chociaż różnie to bywa, raz dostałem paczkę o wart.200$ i przeszła bez dodatkowych opłat innym razem policzyli mi VAT od 75$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak (zakupy w AgenaAstro):

 

- mam kartę debetową z możliwością płacenia nią w necie,

- przed zakupem przelewam odpowiednią kwotę na konto do którego przypisana jest karta debetowa,

- z kartą tą skojarzone jest konto na PayPal,

- w PayPal jako walute podstawową ustawioną mam zł (nie wiem czy to ma znaczenie),

- jedyna opłata na rzecz PayPal to przewalutowanie (np. na $) w wysokości 3% - lub inaczej mówiąc kurs wymiany zł<->$ podany na stronie jest większy o owe 3% od kursu sprzedaży NBP.

 

W samym sklepie wygląda to tak:

- wybieramy sposób płatnosci jako PayPal,

- zostajemy przekierowani na strone PayPal, gdzie trzeba się zalogować,

- po zalogowaniu wyskakuje nam okienko potwierdzenia transakcji i to wszystko,

- praktycznie z miejsca przychodzi wiadomość ze sklepu, o potwierdzeniu otrzymania zapłaty.

 

Ostatnio dokonałem tam zakupu na 204$ (wraz z przesyłką) i musiałem zapłacić VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując na kwotę poniżej 100 USD, z przesyłką nie płacę Vat ani cła. Do 150 USD dochodzi Vat a powyżej jeszcze cło, czyli razem jakieś 30% do kwoty zakupu z przesyłką.

Jak to wygląda w TS?

 

P.S. Przepraszam za mały off topic.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedawca zaproponował mi dwie najtańsze przesyłki z USA

USPS Priority Mail 6-10 day delivery $31.23

USPS First Class Mail 10+ day delivery $14.61

 

Priority Mail services are insured and traceable, First

Class Mail is not!

 

Czyli wychodzi, że pierwsza jest ubezpieczona i z trakingiem a druga nie.

Czy warto dopłacać jeszcze raz tyle do przesyłki ubezpieczonej ??

ma ktoś jakieś doświadczenia ze zwykłymi przesyłkami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że pierwsza jest ubezpieczona i z trakingiem a druga nie.

Czy warto dopłacać jeszcze raz tyle do przesyłki ubezpieczonej ??

ma ktoś jakieś doświadczenia ze zwykłymi przesyłkami ??

 

2 lub 3 razy zdarzyło mi się, że przesyłka z USA lub do USA w ogóle nie dotarła. Ale były to przesyłki zwykłe (żaden polecony). Wiadomo, niby taniej, ale zawsze jest ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu kupiłem w handsonoptics ES-a 6,7 mm 82* za 99,95 USD plus przesyłka 16 USD. Jako, że nie miałem doświadczenia w zakupach tego typu to mailowo dogadywałem się co do zapłaty i kosztów przesyłki (napisałem, że interesuje mnie najtańsza, na ich stronie jest free shiping ale wiadomo, tylko w USA i wrzucając do koszyka można zrobić "babola"). dosyć szybko bo po kilku godzinach dostawałem odpowiedzi na zadawane pytanie, płatność dokonałem w sytstemie paypal. trochę mnie sprzedawca zignorował po wpłacie, bo prosiłem o maila jak kasa dotrze i jak wyśle towar. odpisał mi, żebym czekał bo nawet może iść 3 tygodnie.

 

i tu miła niespodzianka, towar przyszedł równy tydzień po zakupie, wliczając weekend, czyli 5 dni roboczych szedł (niemożliwe), najlepsze, że jeszcze w tym czasie zahaczył o urząd celny w Warszawie czy coś w tym stylu (mam gdzieś kartonik z pieczątką "dopuszczone do obrotu").

 

trochę nerwów straciłem bo: 1. wyczytałem gdzieś w necie niepochlebne opinie o tym sklepie, 2. paczka przyszła "normalnym listem" leżała przy drzwiach domu (na szczęście na posesji) obok skrzynki potraktowana jak list np z klubu "książka dla ciebie" :)

 

na dzień dzisiejszy te ES-y 6,7 mm mają po 179,95 USD :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus,

 

Wybaczcie, nie przebrnałem przez cały post. Parę info jednak ode mnie:

1. *** <wpis moderowany.

2. jeśli sprzedawca zakresli na liście przewozowym "GIFT" bez podania wartości - przesyłka zostanie zatrzymana w urzedzie celnym (np. w Bytomiu) i adresat (nie nadawca) otrzyma wezwanie do wskazania zawartości i wartości przesyłki,

3. koszty wysyłki spokojnie skalkulujecie sobie na stonie USPS - http://ircalc.usps.gov/

4. w zależności od poziomu adrenaliny - wysyłka z albo bez ubezpieczenia :)

5. większych przesyłek nie opłaca się wysyłać USPS przez ocean - proponuję skorzystać z usług PolAmer - np. takiego 8" SCT lepiej wysyłać za ich pośrednictwem.

6. najprostrze i najbezpieczniejsze płatności do USA są przez PayPal - kupujący nie ponosi dodatkowych kosztów, chyba, że sprzedawca dorzuci dodatkowo koszty payPal - max 3%, ale firmy zwykle mają 1% od kwoty transakcj,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. większych przesyłek nie opłaca się wysyłać USPS przez ocean - proponuję skorzystać z usług PolAmer - np. takiego 8" SCT lepiej wysyłać za ich pośrednictwem.

 

 

ale PolAmer ma biuro tylko w Chicago i NY więc jest to problem...

 

Jazz1972

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos przesyłek zagranicznych - jak wysokie cło dowalają na polskiej granicy? Znajomy zamówił kilka T-shirtów w USA i niestety, cło zwiększyło kwotę, jaką musiał za nie zapłacić.

chcąc zamówić teleskop z zagranicy trzeba się jednak będzie liczyć ze wzrostem kosztów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,2% cła + 23% vat (płacone od wszystkiego, czyli po zsumowaniu np. kosztów przesyłki). Więc - tak, "trochę" zwiększa to kosztu :P

 

Dokładnie to jest: =((cena_zakupu+koszt_przesyłki)*1,23)*1,042

 

Wychodzi dokładnie tyle co różnica pomiędzy cenami w USA i EU czyli 1$ <->1€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No niestety - tanie przesyłki USPS (odpowiednik poczty USA) przejmuje i dalej dystrybuuje Poczta Polska. Co to oznacza, każdy może sobie wyobrazić. Różnie z tym bywa w zależności od tego, gdzie mieszkamy.

 

 

Ja bym powiedzial, ze na szczescie. Firmy kurierskie typu DHL czy UPS sa nadgorliwe jesli chodzi o deklarowanie przesylek w Urzedzie Celnym. Poczta czesto przechodzi bez dodatkowych oplat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie akurat na 4 przesyłki urząd celny zatrzymał 3. Z tego otworzył 1 i wysłał fakturę do tłumaczenia, bo nie wiedzieli co jest w paczce. 2 kolejne nie zostały nawet otwarte i musiałem wysłać im dowód zakupu, który z resztą był w paczce i nie było by problemu... A tak tydzień dłużej na paczkę czekałem.

 

Swoją drogą można śledzić trasę paczki na www.stamps.com lub na stronie poczty polskiej i można łatwo zorientować się czy będziemy tłumaczyć urzędowi celnemu co kupiliśmy i za ile (będzie informacja o zatrzymaniu przesyłki przez urząd celny).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.