Skocz do zawartości

Premiera: Nowe forum Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

AP_08-11.jpg

To największe zmiany wyglądu AP od samego startu w 2003 roku. Zapraszamy do odkrywania nowych możliwości forum, zaś w tym wątku prosimy o komentarze i uwagi funkcjonalne.

 

Zmianie uległy wszystkie działy i elementy Astropolis. Począwszy od strony głównej, a skończywszy na statusach, wiadomościach, itp. Celem rewolucji wyglądy było uproszczenie i minimalizacja wyglądu forum, a także dostosowanie palety kolorystycznej do strony głównej serwisu. Chcemy, żeby nawigacja była prostsza, bardziej intuicyjna, a samo przebywanie na forum przyjemniejsze.

 

Wierzę, że po jakimś czasie przyzwyczaicie się do zaistniałych zmian i w końcu ocenicie je, jako pozytywne.

 

Największe podziękowania należą się naszemu mistrzowi kodu - Michałowi. Dzięki!

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwagi póki co tylko pozytywne.

 

zmiana barwy na plus.

estetyka konstrukcji strony głównej na plus.

klikam logo na forum i uruchamia się strona startowa forum - plus! (wcześniej łączył się portal astropolis)

wydaje mi się, że pojawiła się inna czcionka przy oglądaniu własnego profilu, bardziej delikatna (albo po prostu odcień się jej zmienił) co również na plus

nowa wyszukiwarka (chociaż już weszła wcześniej) na plus!

 

Póki co mimo obaw wszystkim się podoba ;)

 

brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...klikam zakładkę astropoli... W T F ????

 

Uproszczenie - SUPER. Jedyne co bym poprawił, to przeniesienie logowania i użytkownika na prawą stronę, a regulaminu na lewą. No ale specjalistą usability nie jestem.

 

Kolorystyka piękna, ale troszkę mocniej trzeba oczka wytęża (szarawe literki na szarawym tle).

 

EDYTA:

Looooorrrrrrrrnetki! Binoculars Empire strikes back!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś to wszystko porządniej wygląda teraz, bo poprzednio niektóre miejsca sprawiały wrażenie sklejonych z niepasujących kawałków. zmiany delikatne więc nikt się nie zdenerwuje że nie może czegoś znaleźć, a jednak bardzo widoczne.

i chyba jeszcze nie byłem użytkownikiem żadnej strony o takiej kolorystyce.

 

zdecydowanie udany upgrade, brawo! :)

 

...a moze by tak zmniejszyc obszar zajmowany przez breadcrumbs? (animacja)

a_moze_by_tak_zmniejszyc.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne. Miłe dla oka. Zachęca do czytania i do udziału.

Kolorystyka daje mi poczucie lekkości dla oczu. Może przesadzam, bo jestem estetą, ale całość prezentuje się świetnie i bardzo milutko :)

 

Kawał dobrej roboty. Mistrz kodu jest zaiste fachowcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi możliwości powiadamiania o nowych postach sms-em, systemu aukcji w dziale sprzedaż, możliwości uploadu plików pow. 1 GB, możliwości przechowywania własnych plików, gier o tematyce astronomicznej... i jeszcze kilku innych bajerów... reszta jest oki...:szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajnie ale to nie oznacza że nie może być lepiej

:)

Nie chcę wyjść na malkontenta więc kilka drobnych pomysłów twórczych i uwag:

 

Proponuję:

1.Logowanie zdecydowanie na prawą stronę jak niemal wszędzie będzie o wiele wygodniej.

 

2.Nazwy działów głównych mogą mieć inny kolor (może i krój) czcionki. Nie muszą być takie

szerokie dzięki temu będzie więcej działów aktywnych na 1 stronie szczególnie dla posiadaczy

notebooków ma to znaczenie.

 

3.Szerokości wierszy związanych z poszczególnymi działami mają różne wartości to pewnie

kwestia dopracowania.

 

4.Wyszukiwarka - super w dodatku umożliwia przeszukiwanie nazw w dwóch głównych działach :Salut:

Jej usytułowanie jednak też widziałbym z prawej strony obok "nowe posty" - tu położenie jak

najbardziej ok.

 

Generalnie stronka wygląda bardzo pro, cieszę się też z działającego już zresztą wcześniej

przyjęcia strategii łączenia poszczególnych działów - a nie ich rozdrabnianiu.

Zyskały na tym wszystki działy w szczególności giełda sprzętowa jak i userzy szukający nabywców

na różne rodzajowo elementy ekwipunku astro. Zakładki "3D" oznaczające działy - miodek (chyba to

nie jest oznaczenie wersji beta mam nadzieję?

 

Pozdrawiam Admina i ludzi którzy jak widać napracowali się rzetelnie nad nowym image!!!

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że całość wygląda bardzo ładnie. Świetna robota! :dobrze: Nie spodziewałem się, że tak szybko mi się spodoba. Jeśli już miałbym na coś zwrócić uwagę to tak jak wcześniej zaproponowano zamieniłbym miejscami Logowanie i Regulamin. Poza tym moim zdaniem przyciski przy każdym poście są nieco za ciemne i za bardzo biją po oczach w stosunku do reszty szaty graficznej. Ewentualnie najczęściej używane, czyli "Odpowiedz" i "Cytuj" mogłyby zostać, ale pozostałe trzy po lewej stronie bym zmienił i rozjaśnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wreszcie po kilku tygodniach mogłem sie normalnie zalogować...

Od dłuższego czasu, o ile nie byłem zalogowany, cała góra - tzn. pasek z opcjami "Portal - Forum .... - Chat" i inne takie, był widoczny obok napisu "ASTROPOLIS" i linki były aktywne. Po zalogowaniu pasek cały pasek przesuwał sie w dół, na białe pole i nie można było nigdzie wejść... O tym, że jestem zalogowany i gdzieś powinien być napis w rodzaju "Zalogowany jako Hermes1937", tylko się domyślałem... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagi. Muszę przyznać, że faktycznie to jedna z najmniej bolesnych rewitalizacji, jakie przeprowadzałem w swojej karierze. Tak, jak napisał Andrzej, nigdy nie jest tak, żeby nie było lepiej. Ta zmiana otwiera pole do nowych ewolucji, które zależą tylko od 3 czynników: 1. waszej cierpliwości, 2. mojego wolnego czasu, 3. kasy...

 

Już teraz mogę zdradzić, co na pewno ulegnie zmianie (jeszcze raz dzięki za uwagi):

1. czarne przyciski przy postach (wątki) - zostaną zastąpione zupełnie innym rozwiązaniem,

2. logowanie - przeniesiemy na prawą stronę, choćby dlatego, że jesteście do takiej formy przyzwyczajeni (powiadomienia jednak zostaną z lewej)

3. kosmetyczne zmiany w strukturze działów na główne (ale to dopiero po tym, jak Panasmaras założy obiecany wątek, w którym przedyskutujemy sobie całą strukturę AP).

4... inne drobniejsze rzeczy, które stale poprawiamy.

 

Wiem, że trudno patrzeć na tak "słodki" wątek, ale cóż - nie ukrywam, że po tylu spędzonych godzinach jest to bardzo satysfakcjonujące, nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy pracują przy AP. Nic bardziej nie motywuje i uskrzydla, jak pozytywny oddźwięk ze społeczności.

 

Zapowiem też ważną nowość (choć to już było, ale w innej formie). Wkrótce powrócą plusy, ale bez karmy. Oceniane będą same posty, nie ludzie. Zrezygnowałem także z negatywów, będą tylko "lajki" (facebookowcy wiedzą, o czym mowa). Kiedy to nastąpi? Chciałbym - jak najszybciej, ale czas, czas, czas...

 

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wreszcie po kilku tygodniach mogłem sie normalnie zalogować...

Od dłuższego czasu, o ile nie byłem zalogowany, cała góra - tzn. pasek z opcjami "Portal - Forum .... - Chat" i inne takie, był widoczny obok napisu "ASTROPOLIS" i linki były aktywne. Po zalogowaniu pasek cały pasek przesuwał sie w dół, na białe pole i nie można było nigdzie wejść... O tym, że jestem zalogowany i gdzieś powinien być napis w rodzaju "Zalogowany jako Hermes1937", tylko się domyślałem... :o

 

Hermesie,

 

Było nas zaczepiać o ten problem. Nie sądziłem, że ktoś miał aż tak irytujący problem. Grunt, że teraz jest już dobrze.

 

Swoją drogą, ten post świadczy o tym, że umieszczenie logowania (i potem informacji o zalogowaniu) w pierwszym, widocznym miejscu (lewy, górny róg) nie jest może tak głupia, jak w pierwszej chwili sądzicie? Tego rogu nie da się pominąć, więc takie informacje w tym miejscu są wg mnie dobre.

 

Pomyślcie jeszcze nad tą ideą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka Pomoc podoba mi się pod warunkiem, że będzie nadal dosyć wysoko (jak teraz) na "pierwszym" ekranie i tuż nad mój pierwszy teleskop - ten układ jest OK ale boje się że kiedyś (znowu?) wygraja tu inne działy i zepchną :D

 

Jeszcze raz napiszę, że szkoda tracić energii i kasy na wszystko czyli cieszę się, że zniknęły w końcu te Blogi tym baradziej, że się czasem blogowały :D

 

I rezerwuję sobie prawa autorskie! to Moja Nieskromna Osoba pierwsza skonstatowała, że forum jest prześliczne, a reszta zmałpowała zaraz (astrochat, statusy itp) :P

 

Swego czasu miałem dołączyć karteczke (about) do prezentu (Mak 100 na DX SILK) - co wnet zanosiłem - i za cholerę nie udało mi się dopytać - jak w nim wypadną kulki itp. Jeszcze bana na "Moja Pierwsza Rakieta" dostałem :D ... za dygresyje maczkowe po części {jak mniemam}.

 

Jakby wtedy byla szybka pomoc to może bym się skusił na nowy wątek (bo tak normalnie to się boję zakładać nowe wątki w działach fundamentalnych ;) )

 

p.s.

A jeszcze właśnie przed chwilą pękłem ze śmiechu. W dziale szybka pomoc nacisnąłem [Raportuj] w poście MPWT (chyba mi wybaczy - technologicznie raczej bo brzydzę się generalnie) i zobaczyłem: "Nie masz uprawnień aby raportować tą pozycję."

 

W sumie to tez dobrze bo byśmy się tu nawzajem zaczęli zakopywać

 

Natomiast chciałem w tym momencie zwrócic uwagę że MPWT powinien był przedstawić jakiś problem do szybkiego rozwiązania a nie takie tam ... :D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wyszła nowa strona, gratuluje!

Tematy bardzo ładnie się czyta, ale kiedy szukam nowych postów to kolor tekstu (coś typu jasna sepia) na tym białym tle nie czyta się aż tak wygodnie. Może byłaby taka możliwość aby dać user'owi do wyboru kilka skórek o różnych kolorach? Na niektórych forach takie coś jest w użytku, ale to tylko drobna sugestia.

Edytowane przez Indrelle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie widzisz takiego w prawym górnym rogu pod RSS ?

 

o tiu: zdziś.PNG

Przy łączeniu przez komputer jest jak najbardziej OK, ja pisałem o sytuacji połączenia przez komórkę. Wtedy forum jest jakby w formie skróconej i tych przycisków nie ma (Nokia E66, Symbian). Załączam zdjęcia samej góry i samego dołu strony widzianej przez komórkę.

 

EDIT: na zdjęciu górnej części forum widać znaczek ">>". Akurat u mnie trzeba diabelskiej wprawy żeby kursor wmanewrować na to pole i wtedy widzę menu zawierające m.in. "new content". Być może trudność dostania się do tego menusa to problem mojej komórki i przy pewnych staraniach udaje się to zrobić, także jak dla mnie jest w miarę OK.

P1030455_renamed_25155.jpg

P1030456_renamed_7786.jpg

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.