Skocz do zawartości

KONKURS na nowe logo Celestii


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Wpadł nam do głowy fajny pomysł!

Adam zasugerował, że Celestii przydałoby się nowe logo! Podchwytując tę sugestię pragnę zaproponować Wam udział w konkursie na nowe logo Celestii!

 

Astropolis dostało nowy wygląd i nowe funkcjonalności. A Celestia dostała nowe życie, z nowym silnikiem opartym na dobrze znanym silniku Wikipedii. Teraz mamy kolejny cel - urozmaicić, rozwinąć i zbudować Celestię na nowo z pomocą społeczności forum.

 

http://celestia.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

 

 

A więc ogłaszam konkurs na nowe logo Celestii!

 

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko osób trudniących się grafiką na co dzień, ale każdego kto ma ciekawy pomysł na takowe logo. Z pewnością macie sporo pomysłów.

Nie ustalamy jakichś sztywnych ram odnośnie budowy logo. Liczymy na Waszą swobodną inwencję, ale także dobry gust ;) Najlepsze logo dla Celestii to takie, które będzie nowe, świeże, będzie nawiązywało do tematyki Celestii i charakteru Astropolis. Resztę pozostawiamy Wam.

 

Niezależnie od mojego gustu ;) zwycięskie logo zostanie wyłonione poprzez ankietę, czyli głosowanie forumowiczów!

 

Dla zwycięzcy, oprócz oczywiście satysfakcji i przyjemności oglądania własnego logo na stronie Celestii, przewidujemy nagrodę - upominek - niespodziankę, albo i dwie :)

 

Logo na konkurs proszę śmiało wstawiać jako załącznik do postu w tym temacie. Nie widzę przeciwwskazań, aby jeden uczestnik zaproponował kilka projektów logo. W parze z kreatywnością i włożoną pracą w kolejne projekty pójdzie większa szansa na wygraną.

 

Prezentację projektów zamkniemy ostatniego dnia lutego. A potem przejdziemy do fazy głosowania.

 

Zachęcam i zapraszam i pozdrawiam!

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźna wariacja w oparciu o grafiki AP. Grafik ze mnie marny ;]

 

Edit:

Hej, to nie miała być praca konkursowa tylko luźna wariacja, dla zabawy. Każda z grafik była już przygotowana i dostępna na AP.

Wimmer założył temat 1m przed tym jak ją opublikowałem. No ale dobra i tak wyląduje na szarym końcu.

post-9712-0-42763700-1295908760_thumb.jpg

Edytowane przez OSMO
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem mała informacje w Celestii nt. konkursu:

Konkurs

 

Niestety jest lekki problem, gdyż chciałem wykorzystać logo AP i kilka grafik w artykule, lecz nie mogę w żaden sposób podlinkować grafik z zewnątrz, a wewnętrzny system plików szwankuje, gdyż Wiki nie pozwala mi dodać nowych plików. Być może kwestia uprawnień w odpowiednich folderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pomysł na uspójnienie obecnego loga AP z logiem celestii. Celestii można by dać podobny pomarańczowy kwadracik utrzymany w stylu obecnego loga AP z rozpostartą księgą a'la coś takiego:

 

post-905-0-11930400-1295856281_thumb.jpg

 

To przykładowe, to akurat kawałek dzieła Leonarda. Celestii bardziej pasowałby Galileusz lub Kopernik, np. otwarte "o obrotach sfer niebieskich" na szkicu heliocentrycznego US :)

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Przeklejam aby nie umkło.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postarajcie się, żeby to +/- mogło wpisać się w formę kwadratową (takie jest pole ekspozycji na Celestii/wiki). Zróbcie też z wystarczającą jakością, żeby można było to wydrukować np. na banerze, koszulce, etc. Idealnie byłoby, gdyby to był "wektor", no ale bez przesady - najwyżej przerobimy to w studiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.