Skocz do zawartości

Bieszczady 2011


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz to już pewne że jedziemy z Marią tylko kto nas biednych żuczków zabierze ze sobą. Bo auta nie mamy a PKP no cóż szkoda gadać. :notworthy:

Sprzętu po za aparatem i laptopem też nie będę brał żeby nikomu nie sprawiać kłopotu.

Witam

 

Ponawiamy prośbę o zabranie Dyody z Marysią!

Przecie ktoś leci z tamtej strony żeby ich zabrać.

Pomóżcie człowiekowi w potrzebie. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy niezłą ekipę :-) już się nie mogę doczekać ! :Astrobrać: napewno będzie DOBRZE :icon_cool: , a jeżeli pogoda dopisze to nawet BARDZO - możecie mi wierzyć na słowo ;):astronom::groupwave2: :groupwave2: hehe

 

 

clear sky !

 

Ciekawe co Ty tam masz za asa w rękawie :rolleyes: Stawiam na jakąś super rurę :astronom::szczerbaty:

Udanego zlotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem. Nikt nas nie lubi :no: :no: :no: a ja bym Wam ostatnie szkło oddał, a Maria ostatnie piwko. :help: :help: :help:

 

Ależ łapie za serce :) Tylko jak tu Wam pomóc, może jeszcze przed samym zlotem zaglądnie tu więcej osób i ktoś dobrego serca się znajdzie :friends: i przygarnie Was. Było mieszkać tak daleko? Bądźmy dobrej mysli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coć nie mam szczęścia ostatio, okazało sie że Piotrowi cos wypadło i nie pojedzie na zlot, wiec znowu nie mam transportu :unsure:

 

Jakby ktos mógł zabrać mnie z Rzeszowa to byłbym wdzięczny :notworthy:

Ja będę jechał przez Rzeszów w czwartek około 15 - daj znać jak coś. Mam 2 miejsca wolne, ale bez dużej ilości sprzętu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

na zeszłorocznym zlocie prawdziwą zmorą wizualowców było zapalanie światła w pokojach z widokiem na polankę, na której ustawione były teleskopy. To całkowicie psuło adaptację wzroku. Chodzenie za wszystkimi i krzyczenie "nawróćcie się! nawróćcie się!" nie przynosiło spodziewanego efektu, bo co jakiś czas ktoś po prostu potrzebował czegoś z pokoju, czego nie można było znaleźć bez zapalania światła.

Może jakimś wyjściem byłaby wymiana żarówek na czerwone w tych pokojach na czas obserwacji? Dałoby się takowe załatwić?

 

ps. Wiem, wiem, oczywiście powstaje obawa, że schronisko może zamienić się w jakiś burdel... :szczerbaty:

Edytowane przez panasmaras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarzę, ostatnio zasłon po prostu nie było.

Pomysł z żarówkami może się owszem wydawać "nieco" dziwny, ale powinien być skuteczny a do tego ma pewną przewagę logistyczną nad zasłonami czy kocami (jeśli tych by nie było w wystarczającej ilości na miejscu)...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na wyposażeniu schroniska nie ma konkretnych zasłon. Jedynym wyjściem sa koce które też są za małe.

Może ktoś ma jakieś czarne płótno albo coś innego co nie przepuszcza światła to założymy.

Żarówki czerwone by przeszły ale np na parterze jest bardzo wysoko i z miana żarówek była by trudna.

Także jak ktoś ma duże szmaty to ładować do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam astro pasjonatów,

 

W związku z kilkoma jeszcze dostępnymi miejscami chciałem zapytać czy jedzie ktoś z Łodzi/przez Łódź i i miałby jedno miejsce w aucie?

Ja jestem dość świeżym miłośnikiem astro z nikłym dorobkiem postowym:) i zaledwie jedną lornetką tak więc dość mobilny pasażer ze mnie.

Kwestia dojazdu jest dla mnie problematyczna dlatego od tego zależy czy mógłbym w ogóle myśleć o zlocie.

Dzięki z góry

 

pozdrówka

Rafał

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje dotyczące konkursu ADEPT 2011:

Zgodnie z zapowiedzią ułożyłem pytania na konkurs, jest ich 50. Pytania są oczywiście łatwe, proste i przyjemne.

Część pytań jest oczywiście powiązana z Janem Heweliuszem, reszta jak zwykle to szeroko pojęta astronomia.

Starałem się tak układać pytania, aby odpowiedzi były jednoznaczne i krótkie.

 

Także wszystkich chętnych zapraszam do udziału w konkursie (WARTO) :D :D :D i życzę powodzenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.