Skocz do zawartości

Bieszczady 2011


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Po wczorajszym powrocie jakoś nie miałem weny, aby pisać cokolwiek na temat zlotu. Zmęczenie podróżą i nadmiar wrażeń spowodowały u mnie kompletną pustkę w głowie. Po pierwszej, spokojnie przespanej nocy od powrotu z wyjazdu wszystko jakoś samo ułożyło się w całość. Sensacją byłoby napisać, że zlot się nie udał, ale „tą razą” sensacji nie będzie. Adamo jak zwykle stanął na wysokości zadania organizując ciekawe prelekcje oraz umieszczając „właściwych ludzi we właściwych miejscach” :friends: . Choć w „Trolowni” sytuacja ciutko wymknęła się (w bardzo dużej mierze dzięki mojej osobie :lanie: ) spod kontroli, to całość była nadzwyczaj udana. Gry w karteczki i kalambury przebiły chyba wszystko co do tej pory widziałem. Ból brzucha i mięśni twarzy aż za nadto tłumaczył jakość tych zabaw. Mimo wszystko jednak doskwierał brak nieba… :( Głównie po to w końcu tam jeździmy.

Adepci na trole jakoś przeżyli ten zlot. Angelscorpion, nie narzekaj, że nie spałeś. Istnieje dowód w postaci zdjęcia, że jednak spałeś. I to nie sam… :rofl:

PS> Jako kierownik zamieszania w Trolowni, przepraszam wszystkich moich współlokatorów za moje może zbyt trolowe zachowanie, a jako pokutę, obiecuję na każdym kolejnym zlocie (o ile ktoś mnie jeszcze zapisze) robić Marlona. Ale tylko jeden raz, bo co za dużo to nie zdrowo. :D

Pozdro, dzięki i do następnego.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jechałem razem w dwie strony 33 godziny, obserwowałem niebo 30 minut (chyba jako jedyny lookałem w nocy przez coś większego niż lornetka), spożyłem "kilka" "łyków" płynów rozweselających (patrz Wino truskawkowe), poznałem ludzi - Was, którzy od razu wydaliście mi się jak stare druhy, a dzisiaj siedzę w pracy i to wszystko wydaje mi się jakby snem, który został brutalnie przerwany przez gnojka o imieniu "czas". Dziękuję Wam za ten sen. Do siego zlotu !!!

Oj to prawda z tym czasem.

Jak sobie przypomnę Twoje opowieści o psie to morda mi się cieszy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) I ja dziękuję za fajny zlot. Dawno się tak nie bawiłam :) Najlepsze były gry i zabawy w pokoju Troli :D To równiez były moje pierwsze Bieszczady i w ogóle pierwszy zlot. Ludzie, jesteście super ;) Niestety nie widziałam czarnego gwieździstego nieba... wilków... niedźwiedzi ale było bardzo pozytywnie. Szkoda, że dziś już normalnie do pracy :)

 

Pozdrawiam

Magda

 

P.S. A właśnie, kto słuchał głośno Depeche Mode - World in my eyes? ;D

Edytowane przez orchidee
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że po zlocie , pozdrawiam wszystkich starych i nowych znajomych.

Kino w trolowni było super, kalambury jak zawsze zapewniały maximum skurczów przepony a doskonałe towarzystwo naładowało mnie na następne pół roku.

 

Ale dosyć tego pisania , teraz foty :

 

Najpierw gruppen z podskokiem

 

falstart :)

_MG_9458.jpg

 

podskok

_MG_9459.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten świat jest mały-trzeba spotkać się 150 km od domu żeby poznać osobę, która mieszka 10 km od ciebie, a tak na marginesie to jestem Łukasz z Białobrzegów, ale dużo sie nie pomyliłeś bo Paweł mam na drugie.

 

Pozdro dzięki za wspaniałą atmosferę, chociaż co prawda raz o mało co nie ulegliśmy zagazowaniu ale siła przetrwania i ucieczki okazała sie wystarczająca. :ha:

Łukasz, sorki, mam dobrą pamięć do imion, ale krótką :friends: Naprawdę, było cool, ale szkoda, że brakło odrobinki bezchmurnego nieba. Nagrałbyś mi płytkę ze zdjęciami ze zlotu? To byśmy się w któryś dzień spiknęli i powspominali zlot :Beer: pozdrawiam Łukaszu Pawle :szczerbaty:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - dziękuję za wspaniałą atmosferę na zlocie i po prostu za to, że byliście.

przytulasie.gif

 

Dzięki Wam i temu niezwykłemu miejscu udało mi się mocno naładować baterie a o zmęczeniu po długiej podróży zdążyłem już zapomnieć. Na pogodę nie będę narzekał, w końcu obserwowałem całe 20 minut ;)

Było cudownie - szkoda tylko, że Exec spił się, jak ostatni żul rofl.gif

 

exec.jpg

 

 

ps. Marlon - jesteś Wielki! notworthy.gif

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Wam i temu niezwykłemu miejscu udało mi się mocno naładować baterie a o zmęczeniu po długiej podróży zdążyłem już zapomnieć. Na pogodę nie będę narzekał, w końcu obserwowałem całe 20 minut ;)

 

 

Nie narzekaj, i tak byleś jednym z niewielu którzy zdążyli coś zobaczyć :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adepci na trole jakoś przeżyli ten zlot. Angelscorpion, nie narzekaj, że nie spałeś. Istnieje dowód w postaci zdjęcia, że jednak spałeś. I to nie sam… :rofl:

Sawes, lepiej żeby moja żona tego zdjęcia nie zobaczyła :lightning:

Było naprawdę zajebiaszczo, że aż nie chciało się wracać :no: Co do gry w kalambury to ja osobiście po usłyszeniu jednego hasła odpadłem ze śmiechu, gdy ktoś zaproponował pokazać hasło: POGRZEB W SZCZECINIE :rofl: Naprawdę, było przezabawnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było cudownie - szkoda tylko, że Exec spił się, jak ostatni żul rofl.gif

 

To musiało być już po tym jak dosypałeś mi pigułkę gwałtu. ;)

 

 

Kurde, na przyszłość trzeba uważać z tymi kalamburami. Każdy kalambur może być użyty przeciwko tobie.:szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam przyjemność ogłosić wyniki kolejnego konkursu "Adept 2011"

 

Miejsce pierwsze zajął: Mateusz Zajchowski (mattman12)

laureat1.JPG laureat1a.JPG

i otrzymał teleskop Newton 150/750 na montażu paralaktycznym który ufundowała firma Delta Optical.

 

Miejsce drugie zajął Marek Pekuła (Marek Gdańsk)

laureat2.JPG

i otrzymał lornetkę Bresser Cobra 10x50 który ufundowała firma Astrozakupy.pl

 

Miejsce trzecie zajął Jakub Bartas (Iluvatar)

laureat3.JPG

i otrzymałteleskop newtona 76/300 który ufundował organizator zlotu.

 

Wszystkim uczestnikom zlotu gratuluję i liczę na to, że nagrody się przydadzą :)

sprawdzian.JPG

sprawdzian2.JPG

poczatek.JPG

sprawdzanie.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W końcu poczułem się na tyle dobrze, żeby coś skrobnąć w temacie, bo ze zlotu przywiozłem oprócz nowego teleskopu jakieś grypopodobne coś...

Chciałbym podziękować za te wspaniałe 4 dni w Bieszczadach. Mała dziura w chmurach ostatniej nocy pozwoliła na kilka minut obserwacji i niebo nad Roztokami pokazało swój ogromny potencjał. W Trollowni zabawa była przednia i dzięki temu człowiek nie myślał aż tak dużo o śniegu padającym za oknem... Nigdy nie uśmiałem się tak bardzo, jak na kalamburach, zresztą chyba nie tylko ja :szczerbaty: . Co do konkursu. Cieszę się, że teleskop trafił w moje ręce. W końcu mam sensowną rurę do robienia zdjęć bo do tej pory używałem małego i ciemnego achromata z rozklekotanym wyciągiem. Przeskok na sześciocalowego Newtona do dla mnie mały szok, ale postaram się wyciągnąć z tego sprzętu jak najwięcej :D .

Jeszcze raz dzięki za wspaniały zlot i pozdrawiam. :Beer:

Mateusz

Edytowane przez mattman12
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś ładniejsze ujęcia z konkursu?

 

Wiem, że ktoś często robił zdjęcia podczas konkursu. Wydaje mi się że Darek B :) ale mogę się mylić.

 

Jak już jesteśmy w temacie konkursu to pomyślcie tam na przyszły rok nie tylko o Adeptach. Fajnie by było samemu uczestniczyć w konkursie, oczywiście dla samego sprawdzenia się - bez nagród.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam się do podziękowań za super zlot. Organizatorowi za perfekcyjne przygotowanie wszystkiego (łącznie z nagrodami do konkursu), zlotowiczom za towarzystwo, uczestnikom konkursu, że dzielnie walczyli :D :D :D Może i nie było okazji do popatrzenia w niebo, przetestowania montażu, ale i tak uważam, że przyjeżdża się również dla ludzi - po prostu miło spotkać kogoś znajomego po roku przerwy. Także Panie i Panowie głowa do góry - za rok pogoda nie da nam wytchnienia (3 noce bez jednej chmurwy :D)

 

PS. Zdjęcia wrzucę w tym tygodniu jak trochę spraw pozałatwiam.

Jeszcze raz wielkie dzięki :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki organizatorom i uczestnikom za kolejny świetny zlot!! :yahoo:

 

Jak tu przeżyć frustrację spowodowaną brakiem pogody umożliwiającej nocne obserwacje?

(eh niech przypomnę sobie ten opad szczęki na oszronioną trawę i prawdziwe wzruszenie nad ranem, kiedy to w zeszłym roku obserwowałem m-ki w Strzelcu przez lornetkę pod czarnym Beskidzkim niebem...).

 

Ale nic to! Nie ma co się martwić. Na szczęście była Trolownia a w niej gry i zabawy, degustacje oraz kultura dla każdego!

 

Na zlocie było tak fajnie jak na koloniach :D

 

garść zdjęć:

 

DPP1_0045.JPG DPP1_0046.JPG DPP1_0050.JPG DPP1_0048.JPG DPP1_0049.JPG

 

inne zdjęcia z cudnych, okolicznych gór:

 

https://picasaweb.google.com/roberciuroberciu

album Bieszczady 2011

 

pozdrawiam

R

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.