Skocz do zawartości

Okular Celestron X-Cel - miał już ktoś w ręku?


easy rider

Rekomendowane odpowiedzi

Czy okulary Celestron z serii X-Cel są warte swojej ceny?

A może lepsze były by ED Soligora, kosztują podobnie?

Tylko mam wrażenie, że na Soligora się nie doczekam,

a Celestron'y są dostępne od ręki...

 

Chodzi mi o krótkie ogniskowe do planet.

 

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dość dawna okular X-cel 5mm. Optyka bardzo dobra, prawie na poziomie Vixena, chociaż mam wrażenie, że szkło ma lekką, leciutką żółtą dominantę. Mechanicznie też O.K., niestety napisy na okularze szybko się ścierają (ma to też dobrą stronę - znika napis "made in China" :lol: )

Zarówno z MTO jak i Intesem spisuje się b. dobrze.

Przy okazji: jego rzeczywista ogniskowa waha się gdzieś pomiędzy 5,1-5,2 mm - to gdybyś chicał liczyć powiększenia.

Sprzedawany jest z plastikowymi osłonami na oba końce i plastikowym pojemnikiem. Przy tej cenie - WARTO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Minęło już trochę czasu i pewnie kilku użytkowników miało przyjemność albo i nie obserwować przez ten okular http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...875cb4a7b3c5805 Myślę, że można by kupić coś na Saturna do mojej Synty coś troszeczkę lepszego od mojego PL 4mm. Zewnętrznie wygląda bardzo ładnie podoba mi się, ale nie o to chodzi tylko jak widać przez niego dużym zaskoczeniem dla mnie jest rozmiar zewnętrznej soczewki na zdjęciach wygląda na sporą przy moim 4mm jest malutka aż ciężko obserwować.

 

Co jest obiecujące.

 

Pozdrawiam Sylwek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

 

Minęło już trochę czasu i pewnie kilku użytkowników miało przyjemność albo i nie obserwować przez ten okular http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...875cb4a7b3c5805 Myślę, że można by kupić coś na Saturna do mojej Synty coś troszeczkę lepszego od mojego PL 4mm. Zewnętrznie wygląda bardzo ładnie podoba mi się, ale nie o to chodzi tylko jak widać przez niego dużym zaskoczeniem dla mnie jest rozmiar zewnętrznej soczewki na zdjęciach wygląda na sporą przy moim 4mm jest malutka aż ciężko obserwować.

 

Co jest obiecujące.

 

Pozdrawiam Sylwek

 

Od Plossla na pewno lepsze - duży LER - 20mm. Vixen LV jest lepszy ale prawie dwa razy droższy. "Swojej ceny" chyba są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

279/379 = 0,73x = nie są warte swojej ceny

379/279 = 1,36x = nie są warte swojej ceny

 

miałem 5mm i pozbyłem sie go kryjąc koszty przesyłki :szczerbaty:

 

ps. ponoć długie X-cel są lepsze niz krótkie. tak ludzie pisali

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

279/379 = 0,73x = nie są warte swojej ceny

379/279 = 1,36x = nie są warte swojej ceny

 

miałem 5mm i pozbyłem sie go kryjąc koszty przesyłki :szczerbaty:

 

5mm X-cell jest w moich testach "piatek". :)

 

Okular miał wczoraj swoje pierwsze światło na Łysym :) Ale na razie za wcześnie na jakiekolwiek komentsy z mojej strony.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych testach x-cell wypadł najsłabiej, aż wręcz podejrzewaliśmy, że ten egzemplarz był uszkodzony... Do Synty i Saturna używaliśmy przez długi okres z powodzeniem 6mm ortho i ten okular mogę śmiało polecić a i cena też nie odstrasza! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.