Skocz do zawartości

Przeróbka ZRT


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum i chciałbym się przywitać :D

 

Mam przerobioną ZRT 457M i poszukuje do niej okularu (PL lub S-PL) dającego powiększenie ok 35x czyli najlepiej okularu o ogniskowej 11 do 13 mm.

Wiecie może gdzie co i za jakie pieniądze można to kupic?

 

Pozdrawiam.

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na forum i chciałbym się przywitać  :D  

 

Mam przerobioną ZRT 457M i poszukuje do niej okularu (PL lub S-PL) dającego powiększenie ok 35x czyli najlepiej okularu o ogniskowej 11 do 13 mm.

Wiecie może gdzie co i za jakie pieniądze można to kupic?

 

Pozdrawiam.

Radek

 

http://www.astrokrak.pl/akcesoria.html#okulary - niestety okularu o ogniskowej między 11- 13 tu nie znalazlem (chyba że lantanowy ale jast dość drogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmy Astrokrak nie ma okularów, które podałeś, są one natomiast w firmie Delta Optical w cenie 399.00 PLN.

Można wybrać powiedzmy 2 okulary: PL 9mm (ok.50x) i PL 15mm (ok.30x). W Astrokraku ich łączna cena to 190 PLN i masz dwa powiększenia, niestety także mniejsze pole widzenia :?

Wybór należy do Ciebie :!:

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOV ruskich okularów jest nieco zawyżony, nie pamiętam dokładnie o ile. Trzeba poszukać po starych wątkach.

 

cóż to jest FOV?

Nie jestem orłem z optyki :wink:

 

A czy ktoś może mi powiedziec cos więcej o okulary z Delta Optical (nie Celestrona tylko tych drugich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

FoV czyli Field of View inaczej pozorne pole widzenia okularu astronomicznego.

 

Ps. Nasze pola widzenia okularów są pomierzone i wiarygodne, certyfikowane autorytetem El Capitano 8) :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No nie całkiem tak jest :? :roll: :shock:

Wyciąg w ZRT to ruchomy pierścień ogniskujący do którego dopiero dokręcamy złączke nasadki i nasadkę. Nasadka kątowanie jest wyciągiem tylko nasadką w wyciągu tej lunetki.

Jeśli chcesz zamawiać jakiekolwiek okularki do ZRT to koniecznie zaznaczaj to w zamówieniu:

 

(okular będzie używany z lunetą ZRT!!!)

 

bo muszę każdorazowo oprzed wysyłką sprawdzać ich parafokalność (zgodnoogniskowość) aby luneta mogła z nimi ostrzyć prawidłowo na nieskończoność 8)

Wszelkie podtoczenia Plossli (najczęściej wymaga tego okularek 4mm) są u nas bezpłatne przy zamówieniu ich do ZRT 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem coraz więcej :) ale i coraz mniej :(

 

Rozumiem że:

1 gabarytowo (średnice okularów) będą pasowały :)

2 niektóre PL trzeba podtaczać (te z Astrokraka czyli Soligory)

 

Czy ktoś jednak wie czy inne okulary (ze wskazaniem na te rosyjskie z Delta Optical) będą zogniskowe z przerobioną ZRT :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę ,Janusz P. sprecyzuj -ponieważ mam kilka okulrów SPL prawdopdodobnie zakupionych jakiś czas temu W Delta Optical -czy konieczna jest w ich przypadku przeróbka / jak powiedziałs podtoczenie/ w odniesienu do przystosowania ich /w Astrokraku/ do lunetki ZRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbę ,Janusz P. sprecyzuj czy konieczna jest w ich przypadku przeróbka / jak powiedziałs podtoczenie/   w odniesienu do przystosowania ich /w Astrokraku/ do lunetki ZRT.

 

Właśnie??

 

A gdzie można znaleźć parametry tych okularów, najlepiej przetestowane a nie zawyżone fabryczne?

Chociaż i takie też by mnie interesowały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TatRa - ZRT przyda Ci się przede wszystkim do obserwacji planet, więc pozostaje Ci tylko okularek Soligora PL 4mm (114x). Lepiej nie kupuj ruskich z Del. Opt. - są droższe i nie wiadamo czy będą pasować, a spotkałem się też z opinią że PL Soligora jest o klasę lepszy. Przez ZRT na DS też możesz sobie popatrzeć, bo jego f=6,5 pozwala na to, więc dodaj jeszcze okularek 25mm (18x) i będzie wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.