Skocz do zawartości

Magławica Rozeta, NGC2246


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

ha super, fsq + 8300 to świetne połączenie ;)

Pomyslłbym że się podlizujesz :P gdyby nie to że pierwszy przećwiczyłeś ten temat :D

 

Czerwona dla mnie zbyt pomarańczowa i do tego monochromatyczna. Za to wersja B/W - genialna. Wspaniała dynamika i detal.

Dzieki, też czuje że wersja z kolorem wymaga drugiego podejscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w tamtym roku przymierzałem się do tego obiektu ale trochę się opierałem ze względu na FOV z st2K. Teraz to inna sprawa. Dodatkowo przy moim pixelu kamerki st8300 to juz widac cos konkretnego.

 

 

Marcin - robiłeś to z Tarnowa? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RGB ? Nie wierzę. Chyba HRGB.

No niestety tylko RGB. Nie miałem czasu na zbieranie L. Planowałem kombinacje tylko z Ha.

 

w pracy :szczerbaty:

 

Ciiiii bo sie wyda :szczerbaty:

Kiedyś widziałem kogoś z koszulka z któregoś astrozlotu przecinajacego parking w drodze do budynku. Nie wiadomo czy to nie prezes firmy który przez przypadek czyta forum regularnie.... B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tylko RGB. Nie miałem czasu na zbieranie L. Planowałem kombinacje tylko z Ha.

 

 

 

Ciiiii bo sie wyda :szczerbaty:

Kiedyś widziałem kogoś z koszulka z któregoś astrozlotu przecinajacego parking w drodze do budynku. Nie wiadomo czy to nie prezes firmy który przez przypadek czyta forum regularnie.... B)

 

To byłem pewnie ja :mr.green:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tylko RGB. Nie miałem czasu na zbieranie L. Planowałem kombinacje tylko z Ha.

 

 

 

No właśnie napisałem powyżej HRGB, czyli jednak wodór jest, bo przecież to fizycznie niemożliwe, że sam kanał R dawał taki kolor mgławicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałem powyżej HRGB, czyli jednak wodór jest, bo przecież to fizycznie niemożliwe, że sam kanał R dawał taki kolor mgławicy.

 

 

 

 

Niestety możliwe :yes:

Przecież Konia też się robi używając R jako luminancji, a utarło się, że bez Ha to właściwie się nie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Panowie

 

Marcin, RGB wyszło świetnie! Poza tym bardzo dobry kadr, wręcz idealny dla tego obiektu :yes:

Tak, chyba inaczej nic wiecej nie uzyskamy :). Znawcy tematu więdzą że tam jest taki długi słaby "welon" ale on jest jak 3 rozety i chyba tylko mała ogniskowa obiektywu fotograficznego ewentualnie mozaika by go obieła.

 

Marcin, połączyłem Twoje dwa zdjęcia. Mam nadzieję, że nie zirytuję Ciebie :szczerbaty: Po prostu tęskno mi do astrofoto.

 

Jasne że nie :) Widze że dużo bierzesz z RGB przy takim połączeniu przez to wydaje sie bardziej naturalna. Ja jakoś bardziej bazuje na Ha dodając "farbkę" głownie do gwiazdek bo czerwień jest niesamowicie dominująca z uwagi mocne Ha w tym wypadku.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że dużo bierzesz z RGB przy takim połączeniu przez to wydaje sie bardziej naturalna.

Zdecydowanie tak. Cenię sobie naturalność (jeżeli można to tak nazwać). Zdjęcie dla mnie musi mieć dynamikę, zarówno w kwestii samego kontrastu, ale także i w kolorystyce. Monotonowa czerwień nie występuje w naturze, więc wszystko co przefarbujemy komputerem będzie sztuczne (jak np. taka Halpha zamieniona na czerwony).

 

Ale to oczywiście mój punk widzenia i nikogo do niego nie namawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.