Skocz do zawartości

Kraków


Gość Astromiłośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astromiłośnik

Co tak mało ludzi z Krakowa i okolic, ludzie odzywajcie się, naprawdę fajnie by było coś zorganizować. Niestety nie posiadam samochodu, tak więc liczę na miejsce z moją rurką w czyimś bagażniku :szczerbaty: . Nie wstydzić się, tylko się odzywać! Spójrzcie jak aktywne są warszawskie trolle, nie dajmy się im :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Sam miałem to proponować i byłem przekonany, że spotkamy się ponownie na wspólnych obserwacjach. Dzisiaj dostałem telefon, że wyjeżdżam w teren we wtorek, więc ja niestety odpadam :( jakby coś się zmieniło to jestem chętny, ale wątpie :(

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowo byłem na Kudłaczach w sobotę i, mimo chmur, zobaczyłem dwie dorodne sztuki (meteorów oczywiście ;)), więc zapowiada się ciekawie. W czasie maksimum nie będzie mnie w Krakowie, ale gdyby spotkanie miało być na Kudłaczach to może dam radę przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W schronisku na Kudłaczach na 8X (sobota) podobno już brak miejsc, ale na maximum Drakonid akurat dachu nad głową nam nie potrzeba :D

Wybieracie się tam poobserwować meteory? W Krakowie może być mgła, a tam jest szansa, że będziemy ponad nią.

 

Więcej o Drakonidach i czasie maximum:

http://astropolis.pl/topic/36690-drakonidy-2011/

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od wczoraj prognozy pogody wyglądają znacznie lepiej dla miejsc kilkadziesiąt km na północny-wschód od Krakowa niż na południe od Krakowa i pewnie gdzieś w tamtym kierunku pojadę. Dokładniej zdecyduję się zresztą dopiero wieczorem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mam jeszcze trochę miejsca w samochodzie ;).

 

Pozdrawiam

Piotrek Guzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj prognozy pogody wyglądają znacznie lepiej dla miejsc kilkadziesiąt km na północny-wschód od Krakowa niż na południe od Krakowa i pewnie gdzieś w tamtym kierunku pojadę. Dokładniej zdecyduję się zresztą dopiero wieczorem. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to mam jeszcze trochę miejsca w samochodzie ;).

I tu mam doła, czy Kudłacze, czy tak jak mówisz, północny -wschód/zachód.....

sat24.jpeg

 

----------------------

Ostatecznie zostaję :sorry: i będę obserwował od siebie między chmurami, niż jeździć za ewentualną pogodą po nieznanym terenie... może następnym razem będzie dane nam się spotkać :D

 

Uruchamiam kamery i czekam razem z nimi na pogodę :notworthy:

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżyłbym temat, poszukuję fajnej miejscówki niedaleko Krakowa i miejsca, gdzie można by dawać cynk, że ktoś tam jedzie. Najbliżej mnie będą chyba Kudłacze. Byliby chętni na wypady? Na zasadzie umawiamy się doraźnie i jedziemy? Info można by dawać tutaj, albo powymieniamy się kontaktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za odświeżeniem tematu!

Fajnie byłoby gdzieś jeździć choćby małymi grupami, bo rozkładanie sprzętu i siedzenie po ciemku na jakimś pustkowiu w pojedynkę nie należy do najprzyjemniejszych.

Poza tym mój LB 8'' nie miał jeszcze zupełnie szans na pokazanie na co go stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.