Skocz do zawartości

Kraków


Gość Astromiłośnik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj były chmury wysokie, wczoraj nawet nie rozłożyłem sprzętu bo na niebie mleko - sprawdziłem jak to wygląda w lornetce .

Niestety dziś tez taka sama sytuacja na niebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebie nadal mleko, a żona każe mi się zdeklarować co do planów :-) Nie ma sensu dalej się zwodzić. Dzisiaj nici z oglądania. Niby fajna pogoda była, ale tych wysokich chmur raczej nie rozgoni. Do zobaczenia następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny weekend mam wolny (jutro wstaję o 5.30 na dyżur). Jeżeli pogoda dopisze to myślę o wyskoczeniu albo na Kudłacze albo nawet sprawdzić Koskową Górę. Będzie nów więc do 3 nawet można posiedzieć. Byłby ktoś chętny? Czy raczej tylko lokalnie, pod Krakowem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pogoda dopisze to ja raczej bez problemu dam radę. Można raz na jakiś czas dalej wyskoczyć, ale wtedy to faktycznie trzeba na maksa wykorzystać... Obawiam się tylko wracania koło 4-tej bo to najgorsza godzina do jazdy - lepiej już do rana zaczekać :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie byliście trochę bardziej na południe. Byłem w nocy z piątku na sobotę w Zakopanem i było całkiem przyzwoite niebo trochę tylko przecięte pierzynkami.

a ja z ciekawości zerkałem na niebo, czy aby przedwcześnie nie zrezygnowaliśmy, i niestety liczba "pierzynek" była spora, przeszkadzałoby to bardzo w obserwacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noc czwartkowa zapowiada się wstępnie dobrze, ale zimno. Można pomyśleć o wyskoczeniu pod Buków. Nie ma jeszcze dobrej prognozy na weekend, natomiast jeżeli będzie ładnie, to z chęcią wybrałbym się np. na Kudłacze, w piątek albo w sobotę, zależnie od pogody. To tak wstępnie, jutro pewnie będzie wiadomo więcej. Jacyś chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem chętny jak zwykle ;) Na przeszkodzie stoją mi tylko trochę Juwenalia ;P

Nie wiem jednak czy będę się gdzieś wybierał, a poza tym nie muszę pić i urwę się po prostu wcześniej.

Chyba w tym roku, przy tej temperaturze, będzie i tak mało chętnych na późne grillowanie, co zazwyczaj robimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz rzeczywiście o seeingu, czy może raczej o przejrzystości powietrza (i zasięgu).

Nie wiem, czy to jest miejsce do akademickich dyskusji. Myślę, że przewiane powietrze o dość niskiej temperaturze, przy braku silnego promieniowania z nagrzanej gleby będzie stabilne, a więc seeing. Swoją drogą będzie też czystsze, tyle, że deszcz nie padał. Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany :Beer:

Co do chmur dzisiaj to może być różnie. Decyzję o wyjeździe pod Buków trzeba będzie podejmować ad hoc

Edytowane przez Blondas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że wszelkie parametry będą idealne :D Trzeba się tylko ubrać zimowo :/

 

Na szczęście to na tyle blisko, że nie ma problemu z decydowaniem w ostatniej chwili.

Z tego co widzę to nie wybieram się nigdzie, więc jestem gotowy do akcji podziwiania Wszechświata :)

Oby modele numeryczne ICMu dzisiaj nie zawiodły, ale jak coś to kolejne dni też wyglądają nieźle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest miejsce do akademickich dyskusji. Myślę, że przewiane powietrze o dość niskiej temperaturze, przy braku silnego promieniowania z nagrzanej gleby będzie stabilne, a więc seeing. Swoją drogą będzie też czystsze, tyle, że deszcz nie padał. Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany :Beer:

 

Nie chodziło mi o wywoływanie niepotrzebnych dyskusji :Beer:

Dość często na forum ktoś pisze o seeingu mając na myśli właśnie przejrzystość powietrza, a wydawało mi się, że wyjeżdżacie poza miasto właśnie po to, aby mieć ciemniejsze niebo do obserwacji obiektów mgławicowych, do których idealny seeing nie jest potrzebny.

Swoją drogą wygląda na to, że dziś mogą być bardzo dobre warunki do obserwacji mgławicowych obiektów nawet niedaleko od Krakowa.

Odezwijcie się na forum, jeśli zdecydujecie się na obserwacje - może i ja do Was dołączę (choć na razie nie mogę obiecać na 100%).

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z seeingiem to jest tak, że jak ktoś raz zerknął na Księżyc lub planetę przy dużym powiększeniu to wie co to seeing i dlaczego kiepski jest drażniący. Śledź wątek, będziemy się tu komunikować w sprawie wyjazdu. Raczej jestem na tak, ale chmury zdecydują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem z okolic Rabki Zdroj - kolego z Suchej Beskidzkiej jakim dysponujesz sprzetem? Mozna kiedys wybrac sie na obserwacje, w sumie tranzyt wenus tuz tuz :astronom:

O mnie chodzi??

Jeśli tak to mam Synte 8" i możesz do mnie wpaść kiedy chcesz a tranzyt Wenus na pewno będę oglądał. Nie stety nie mam samochodu. Jeśli był byś chętny to z naszej okolicy jest nas więcej i działamy jako FPKMA

P.S. mieszkam w małej wsi koło Suchej.

Edytowane przez jakub880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.