Skocz do zawartości

"Słonecznik bez pestek"


jcbo

Rekomendowane odpowiedzi

Wyblakły słonecznik w moim wykonaniu, jakby trochę przekwitnięty, ale w końcu to światło leciało do matrycy prawie 40 mln lat :szczerbaty:

Niestety jeszcze muszę popracować nad kolorkami i pewnie nie tylko nad tym :compress:

CT8 + NEQ6 + ST2000XCM + IDAS LPS

Ogniskowa 1035.

15X900s

 

M63.jpg

Świetne !!!

 

ps. no to się chłopie narazisz, bo chodzą słuchy, że na EQ6 takich rzeczy nie można zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyblakły słonecznik w moim wykonaniu, jakby trochę przekwitnięty, ale w końcu to światło leciało do matrycy prawie 40 mln lat :szczerbaty:

Niestety jeszcze muszę popracować nad kolorkami i pewnie nie tylko nad tym :compress:

CT8 + NEQ6 + ST2000XCM + IDAS LPS

Ogniskowa 1035.

15X900s

 

M63.jpg

 

piękne

mógłbyś coś napisac na temat prowadzenia ? SBIGiem, rurka zewnętrzną ? czy to Twoim zdaniem granica możliwości EQ 6 ?

dzięki

PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne

mógłbyś coś napisac na temat prowadzenia ? SBIGiem, rurka zewnętrzną ? czy to Twoim zdaniem granica możliwości EQ 6 ?

dzięki

PM

 

Guidowałem SBIGiem i MaximDL, RMS miałem na granicy piksela 0,8-1,2 w obu osiach, ale nie wpłynęło to negatywnie na gwiazdy także mogę powiedzieć że było dobre, bo wszystkie 15 klatek, które zrobiłem poprzedniej nocy były dobre :szczerbaty:

Montaż mi trochę szarpie, bo mam chwilowe wycieczki nawet +/- 2px, może to jeszcze kwestia wyważenia lub parametrów, samego montażu poza skasowaniem luzów jakoś specjalnie nie tunigowałem.

Edytowane przez jcbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na EQ6 to jest całkiem nieźle. Chyba to jest granica możliwości EQ6 i punktowych gwiazd. Dalej będą same placki. Powiedzmy sobie szczerze, że te punkty są dość konkretne, do szpileczek to już im jest daleko. Nie chcę tu szerzyć jakiejś propagandy i obrzydzać montażu, bo sam taki mam, tylko patrzeć obiektywnie na sprzęt.

Tak wogóle to fotka jest bardzo fajna, nie ma się czego wstydzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super. Dla mnie ta fotka jest o tyle ważna, że zrobiona prawie takim samym zestawem (EQ6+CT8). Będzie niezła jadka wśród posiadaczy CT8 - swoją drogą jakiś taki popularny się zrobił ten newton.

 

Pozdro

Jazz

Zaraz "jadka"... Będziemy współpracować i zrobimy wspólne zdjęcie CT8-PL.

 

Co do popularności, to chyba tylko u nas w Polsce. Jak w zeszłe wakacje szukałem w necie informacji o nim, to coś to marnie wychodziło. W końcu zdecydowałem że ma niezłe parametry i powinno być dobrze. W efekcie kupiłem w ciemno, praktycznie bez przodków. I jak najbardziej nie żałuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.