Skocz do zawartości

Kamera DO Radhost


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

temat poważny, a więc i zasługujący na odrębny topic. Postanowiliśmy, że po 5 latach istnienia dalekich obserwacji nadeszła odpowiednia chwila, aby przymierzyć się do najważniejszego wyzwania - Alp z Radhosta.

 

Jesteśmy po rozmowach z właścicielem schroniska na Radhost - mamy prąd, mamy internet, mamy idealne miejsce do powieszenia kamerki. W niedługim czasie Voytas opublikuje w tym wątku symulację z widokiem na Schneeberga. Jednym słowem mamy wszystko, poza najważniejszym, tzn. finansowaniem. Ponieważ wyzwanie jest ogromne, bijemy rekord odnotowanych w naszym regionie odległości, to i również kamerę potrzebujemy niestandardową. Koszt jej stworzenia to 700 zł.

 

Rafał stworzy na dniach zbiórkę pieniędzy na ten cel. Jeżeli ktoś z Was będzie chciał się zrzucić, to zapraszamy. Pieniądze będą zbierane do czwartku 28.04. Na podstawie Waszego zainteresowania tym tematem podejmiemy decyzję, czy pakujemy się w piątek i jedziemy ją zainstalować.

 

Myślę, że jesteśmy o krok od historycznej chwili.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujemy zainstalować kamerę na południowej ścianie schroniska.

radhost-kamera.jpg

 

Wprawdzie najkorzystniejszym miejscem obserwacji byłby przekaźnik RTV lub kaplica oddalone o 300 metrów, jednak załatwienie formalności jest nie do przejścia. Ze schroniska mamy taki widok:

radhost-alpy1.jpg

 

A tak wygląda symulacja:

radhost-alpy.jpg

 

Teraz pozostaje szybkie zebranie funduszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, ale gdzie znajdę jakiś numer konta...?

 

Jeśli znajdzie się wymagana ilość osób chętna wesprzeć projekt monitoringu Alp z Radhost, to wygeneruje link do płatności w systemie przelewy24.pl lub dotpay.pl. Nie robiłem tego od razu ponieważ systemy płatności online pobierają prowizję ok 3% od transakcji. Gdyby okazało się, że brakuje środków na ten projekt musiałbym zwracać pieniądze, a nikt mi nie zwróci tych 3%.

 

P.S. Jeśli projekt wypali, inwestorzy otrzymają unikalny link z hasłem do historii kamery w pełnej rozdzielczości 3Mpix.

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, ale gdzie znajdę jakiś numer konta...?

Mateo zbiera na piękne oczy ;) I to tylko do dzisiaj.

 

No cóż, to w moim przypadku niestety odpada, gdyż nie mam konta internetowego.

Nie musisz mieć żadnego konta internetowego. Raf wygeneruje płatność, Ty wybierzesz sposób zapłaty (kartą, przelewem internetowym, papierowym etc) i płacisz tak jak możesz.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie też deklaruję 50 PLN. Tyle, że jesli zbieracie tylko do dzisiaj, to nr konta musiałbym mieć do godz. 15, bo potem nie będę miał netu.

 

Luki, nie rozumiesz. Mateo chce mieć deklaracje do dzisiaj. Raf zrobi płatność to będziecie wpłacać. Tzn Rafał będzie was ścigać żebyście wpłacali skoro się zadeklarowaliście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, tylko co będzie, jak ktoś ukradnie tę kamerkę albo się zepsuje? Będziecie jeździć co tydzień i ją naprawiać? Albo kupować na nowo?

 

Kamera będzie kilkanaście metrów nad ziemią, więc trudno ją będzie popsuć lub ukraść. Schronisko nie jest opuszczone tylko funkcjonuje. Są właściciele i pracownicy.

Podobnie jest przecież z innymi naszymi kamerkami :) Czasem się psują, są naprawiane i działają.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Sprawa z kamerą na Radhoscie wygląda następująco. Mamy pozytywne ustalenia z właścicielem schroniska, mamy osoby chętne wesprzeć ten projekt. Kamerę możemy zamontować 14.5 - 15.5 nebo až ten další víkend 21.5 - 22.5, po tym terminie nie będzie możliwości montażu ze względu na zajęte pokoje. Największy problem jest taki iż osoby w schronisku nie znają się na kamerach, sieci. Więc gdyby coś padło...a z praktyki kamerka daleobserwacyjna wytrzymuje średnio 7 miesięcy bez usterki, staje się to problemem, ponieważ w razie padu, ktoś musiałby pojechać na Radchost sprawdzić co się stało lub zabrać kamerę do PL i znowu tam pojechać aby ją zamontować. Ponieważ Radhost jest kawałek od Katowic, trzeba się zastanowić czy warto pakować się w ten projekt. Biorąc pod uwagę, że to jest strona zachodnia, widoki nie będą zbyt wyraźne, nie jestem na tyle dyspozycyjny aby w razie padu kamery pojechać po nią. Znalezienie chętnych na wypad naprawczy na Radhost może potrwać nawet miesiąc, wiadomo jak dzieżko się zgrać. Z mojej strony wstrzymałbym się z tym projektem. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.