Skocz do zawartości

Zakupy w teleskop service


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Charon_X napisał:

Nigdy nie robiłem zakupów w zagranicznych sklepach, a chciałem kupić moduł CaK https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1607_Lunt-Ca-K-Module-with-B600-Blocking-Filter-in-Star-Diagonal-for-2--Focuser.html Jak wyglądają zakupy w TS, mam tylko zwykłe konto w banku i zwykłą kartę. I jaki koszt i oczekiwania wysyłki ?

Zamawiałem parę razy. Idzie zazwyczaj sprawnie, z płatnością też nie było problemu. Ja co prawda płaciłem kredytką i nie wiem jak płatność kartą debetową pójdzie, ale wydaje mi się że bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u nich pare razy (płatność kartą - ściągali z debetu i spłacałem) właśnie czekam na kolejną paczkę zamówioną wczoraj, dziś dostałem sms, że jutro doręczenie :)

 tak samo było ostatnio, są szybcy i konkretni (ah ta Niemiecka solidność :) ) 

zdecydowanie polecam!

Edytowane przez Maetrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem tydzień temu bino, poprosiłem przed wysyłką o sprawdzenie kolimacji, zajęło im to dodatkowy tydzień, ale paczka już w drodze :) Płatność kartą za pomocą Revolut :) Generalnie paczki z Niemiec idą do mnie szybciej niż te wysyłane z  PL :)

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego przeliczania vat, kupujesz na terenie UE, płacisz w euro tak jak jest na stronie. Kupowałem też wiele razy na amazon.de i nigdy nie miałem żadnej zmiany wielkości opodatkowania. Co innego jak kupujesz na firmę.

Przelicznik waluty zależy od twojego banku / karty / metody płatności. Najkorzystniej wychodzi Revolut.

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2020 o 19:55, OnlyAfc napisał:

Zamawiałem parę razy. Idzie zazwyczaj sprawnie, z płatnością też nie było problemu. Ja co prawda płaciłem kredytką i nie wiem jak płatność kartą debetową pójdzie, ale wydaje mi się że bez problemu. 

Jest do wyboru Paypal (nie mam), albo Credit kart. Musze zaznaczyć i tak to drugie, ale czy przejdzie debetową ?

Edytowane przez Charon_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas płatności kartą, system poprosi Cię o utworzenie konta PayPal. Utwórz sobie to konto. przelej błyskawicznie środki na to konto (PayPal) i płać z podwójną ochroną.

Potem, jak nie zechcesz dodatkowych opłat oraz prowizji za przewalutowania, to ściągnij sobie aplikację Revolut, zaloguj się tam i płać bez prowizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Robson_g napisał:

Podczas płatności kartą, system poprosi Cię o utworzenie konta PayPal. Utwórz sobie to konto. przelej błyskawicznie środki na to konto (PayPal) i płać z podwójną ochroną.

Potem, jak nie zechcesz dodatkowych opłat oraz prowizji za przewalutowania, to ściągnij sobie aplikację Revolut, zaloguj się tam i płać bez prowizji.

Ta aplikacja to na telefon tylko?  Skomplikowane to trochę, zresztą opłata za przewalutowanie zawsze będzie, jakie dodatkowe opłaty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robson_g napisał:

Podczas płatności kartą, system poprosi Cię o utworzenie konta PayPal. Utwórz sobie to konto. przelej błyskawicznie środki na to konto (PayPal) i płać z podwójną ochroną.

Potem, jak nie zechcesz dodatkowych opłat oraz prowizji za przewalutowania, to ściągnij sobie aplikację Revolut, zaloguj się tam i płać bez prowizji.

Możesz też wybrać paypal i podać dane karty bez konieczności zakładania konta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Charon_X napisał:

Ta aplikacja to na telefon tylko?  Skomplikowane to trochę, zresztą opłata za przewalutowanie zawsze będzie, jakie dodatkowe opłaty ? 

Załóż darmowe konto na Revolut i zakupy za granicą i w PL będziesz robił tą kartą, a środki na niej doładujesz w każym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robson_g napisał:

Podczas płatności kartą, system poprosi Cię o utworzenie konta PayPal. Utwórz sobie to konto. przelej błyskawicznie środki na to konto (PayPal) i płać z podwójną ochroną.

Potem, jak nie zechcesz dodatkowych opłat oraz prowizji za przewalutowania, to ściągnij sobie aplikację Revolut, zaloguj się tam i płać bez prowizji.

Czyli mówisz, że podpinając Revoluta pod PayPala automatycznie pobierana jest płatność z Revoluta w żądanej walucie i nie jest przewalutowywana przez PayPal? Tak moim zdaniem powinno to działać. Sprawdzone? jeżeli tak jest to się podpinam, bo PayPal ma złodziejskie opłaty za przewalutowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci płatność przez PayPayl skoro masz już Revoluta?
Jak w Paypal masz podpiętego Revoluta to sciągnie ci z karty z tego konta walutowego, w którym dokonujesz aktualnie płatności. PayPayl pzewalutuje ci kasę jeśli będziesz tam przelewał środki bezpośrednio na konto i nimi płacił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Hamster napisał:

A Revolut ma taką dobrą ochronę jak PayPal? Też dają gwarancje transakcji lub zwrot gotówki?  

Ochronę w związku z czym? Jaka gwarancja transakcji? Zwrot "gotówki"? Korzystam zarówno z Paypal jak i Revolut od kilku (a nawet nastu) lat, nigdy nie miałem żadnych problemów. To zwykła forma płatności tak jak każda inna w stylu kartą PKO BP itp. Dla mnie to żadna różnica. Co więcej Revolut posiada więcej opcji i zabezpieczeń z poziomu aplikacji.


ps. naprawdę nie wiem skąd w naszym kraju taki strach przed płatnościami kartą, a tym bardziej przed kupnem w sklepach online za granicą :) 

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie znasz się więc się wypowiesz:

To jest ochrona kupującego w PayPal https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/paypal-safety-and-security

W Revolut  masz tylko tanie przewalutowanie i zasilenie konta w każdym momencie kwotą potrzebną do transakcji. 

 

Widzisz, ja jestem akurat w takiej sytuacji, że trafiłem na sklep w GB i chcę zakupić u nich coś za nie małą kasę. Jest to nowy sklep z niezabezpieczoną witryną, bez żadnych opinii w Internecie i nie chciał bym aby moja kasa gdzieś wsiąkła i musiałbym się użerać aby ja odzyskać albo nie. W takim przypadku robi to za mnie PayPal. Ale PayPal ma też  paskudnie drogie przewalutowanie. Spinając te dwie usługi może być na prawdę b. dobrze, bezpiecznie i tanio. 

Kapujesz już?

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nigdzie nie napisałem, że mam wiedzę na temat ochrony kupującego, więc po co ta złośliwość?

 

Pisać na stronach mogą sobie wszystko, pytanie jak to wygląda w praktyce. Pierwsza zasada jest taka, że jak nie ufasz danej stronie www to nie robisz zakupów, do tego jak nie ma SSL to już w ogóle nie podajesz danych. Twoje pieniądze twoje ryzyko. Kupując na "szemranych" witrynach sam prosisz się o kłopoty, a potem w sieci pojawiają się pretensje do Paypal, że nie oddają kasy pomimo, że pisali inaczej. 

 

Wątek dotyczy zakupów w TS, więc do tego się odnoszę w moich wypowiedziach. W ich przypadku starch przed tym, czy sklep istnieje, czy też nie po prostu nie ma znaczenia, gdyż to sprawdzony dostawca.

Edytowane przez dexter77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpedu napisałem wczoraj, w sumie te przewalutowanie to ok 170 zł, reszta to niekorzystny kurs wymiany bankowej. Revolut to za duzo zachodu jak na 1 transakcje, tymbardziej, że musiałbym zamówic kartę i czekać chyba 9 dni. 

Znalazłem coś takiego jeszcze:

 

https://transferwise.com/pl

 

I zapytałem w Astroshopie czy by nie obniżyli ceny, mają tam formularz, wysłałem im link do TS. Zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.