Skocz do zawartości

M63 z krótkiego ogniska


Lysy

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza fotka niejako docelowa ponieważ złożyłem ten mobilny zestaw

w celach wyjazdowych. Dość niezłe, ciemne niebo. Większość nocy spędziłem

na nauce ustawiania ogniskowania w Maxim :) Dopiero pod koniec sesji udało

się coś przyfocić. Dla Astrotracka obiekty takie jak "Słonecznik" czyli teraz

ustawione niemal zenitalnie są ultraniewygodne, nie ma jak wyważyć zestawu.

Następnej nocy pogoda się "poprawiła" i nie udało mi się zapolować na duet M81-M82...

 

FLI8300+420mm+Astrotrack, łącznie 30min (15x2min), no dark, no flat.

m63 copy.jpg

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej patrzyłem na zdjęcia M63 w sieci tym mniej podobała mi się moja produkcja...

 

Ponowna obróbka od początku z wyrzuceniem dwóch "pojechanych" klatek, odjęciem biasów, darków i flatów.

Praca nad tłem w PS oraz praca z layersami i filtrami nad wyeliminowaniem tych tragicznych zbyt dużych

gwiazdek co mocno degraduje fotkę. W kolejności Maxim, Iris (dynamic stretching) oraz PS.

m63ver2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...się coś przyfocić. Dla Astrotracka obiekty takie jak "Słonecznik" czyli teraz

ustawione niemal zenitalnie są ultraniewygodne, nie ma jak wyważyć zestawu.

 

Czy próbowałeś ustawić ramię napędu 'do góry'? Wtedy wyciąg teleskopu nie zahacza o astrotraca przy foceniu w zenicie.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad Jale:

 

focę tym maleństwem, polecam sprzęcik ma znakomitą korekcję pola

oczywiście rozdzielczość adekwatna do średnicy :)

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4639_TS-APO65Q---65mm-f-6-5-Quadruplet-Astrograph---D-44mm-Feld.html

 

ad Milosz:

nie w tym problem, na głowicy kulowej nie ma jak ustawić w pionie sprzętu, ramię kuli w głowicy ma określoną długość,

do tego dochodzą dovetaile i sprzęt dociąża mocno jedną stronę setupu. Tak do 70 stopni jest ok ale obiekty zenitalne

to już schody.

Edytowane przez Lysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jako, że jestem mocno zainteresowany kupnem tego refraktorka to mam pytanie odnośnie gwiazdek z pierwszego zdjęcia. Czy udało Ci się ustalić, który element setupu odpowiada za te gwiazdki? Kamera (ja będę podpinał na początku Canona 450d z pikselem 5,2 mikrona czyli prawie takim samym jak w tej FLI), Astrotrack (chyba nie bo detal w galaktyce jest ok) czy może właśnie ten Apo? Szczerze powiedziawszy po refraktorze Apo oczekuję raczej szpilek niż naleśników i trochę się zaniepokoiłem tym bardziej, że na jakiś zagranicznych forach naczytałem się o powtarzającym się problemie z astygmatyzmem w tej lunecie i mój pierwotny zapał nieco zelżał. Szczerze bym się ucieszył gdybyś rozwiał moje wątpliwości. Masz może jakieś inne fotki z tego malucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem mocno zainteresowany kupnem tego refraktorka to mam pytanie odnośnie gwiazdek z pierwszego zdjęcia. Czy udało Ci się ustalić, który element setupu odpowiada za te gwiazdki? Kamera (ja będę podpinał na początku Canona 450d z pikselem 5,2 mikrona czyli prawie takim samym jak w tej FLI), Astrotrack (chyba nie bo detal w galaktyce jest ok) czy może właśnie ten Apo? Szczerze powiedziawszy po refraktorze Apo oczekuję raczej szpilek niż naleśników i trochę się zaniepokoiłem tym bardziej, że na jakiś zagranicznych forach naczytałem się o powtarzającym się problemie z astygmatyzmem w tej lunecie i mój pierwotny zapał nieco zelżał. Szczerze bym się ucieszył gdybyś rozwiał moje wątpliwości. Masz może jakieś inne fotki z tego malucha?

Wydaje mi się ,że dlatego nie ma szpilek ,że to jest crop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że dlatego nie ma szpilek ,że to jest crop?

 

No właśnie doszedłem do tego samego wniosku sprawdziwszy na kalkulatorze fov jaką część kadru zajmuje ta galaktyka przy tym setupie :astronom:. Także wszystko jest z gwiazdkami OK. Zresztą Adam rozwiał dzisiaj do reszty moje wątpliwości w innym wątku i moja najbliższa lista zakupów jest już ustalona :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.