Jump to content

Synta 200/1200

Guest
 Share

Recommended Posts

Witam,

Czy jak kupię teraz Syntę 200/1200 na Dobsie to będe mogła dokupić w przyszłości montaż paralaktyczny? :x .

Chciała bym kiedyś zająć się robieniem zdjęć a do tego najlepszy jest montaż paralaktyczny.

Jaki byłby koszt takiego montażu i jaki najlepiej by się nadawałi?

Proszę o szybką odpowiedź.

:Wave:

Będziesz mogła kupić montaż ale to będzie kosztowało więcej niż sam teleskop :roll: Nie spiesz się tak z tymi zdjeciami. Zanim nauczysz się obsługo teleskopu i obserwacji obiektów to minie jeszcze sporo czasu, nie wspominając o CCD, obróbce zdjęć itp.

Do focenia im większy montaż tym bardziej bezobsługowy przy prowadzeniu.

Rurkę 200/1000 firmy wkładają na EQ5 więc 200/1200 na HEQ5 będzie już wygadnie.

HEQ5 to prawie 2,5tyś

EQ6 to już pod 4,5tyś

i ciężko to luzem kupić w polsce

Panowie Agnieszka nie pyta czy astrofoto jest trudne i ile kosztują montaze ona pyta czy rurę Synty 200/1200 docelowo zainstaluje na montażu paralaktycznym tak aby mogła robić fotki. Odpowiedź jest prosta. Oczywiście. Ten model Synty (200/1200) zdobył sobie szerokie rzesze zadowolonych urzytkowników więc się nie zastanawiaj tylko kupuj bo jutro może być juz pusty magazyn, a następna dostawa pewnie za pół roku. Poszukaj na forum jest dokładna recenzja tej Synty.

Sorki że tu się o to pytam, ale czy już ktoś kto zamowił sławną synte dostał ją, bo mija już chyba ponad tydzień odkąd ukazała się na stronce fotoclassica, i martwię się trochę bo zamówienie na nią złożyłem w październiku ubiegłego roku a tu nic, żadnego telefonu czy potwierdzam zakup czy nie? i mam obawy że chyba o mnie zapomnieli :?

Sorki że  tu się o to pytam, ale czy już ktoś kto zamowił sławną synte dostał ją, bo mija już chyba ponad tydzień odkąd ukazała się na stronce fotoclassica, i martwię się trochę bo zamówienie na nią złożyłem w październiku ubiegłego roku a tu nic, żadnego telefonu czy potwierdzam zakup czy nie? i mam obawy że chyba o mnie zapomnieli :?

To Ty do nich zadzwoń i dowiedz się co i jak, to rozwieje Twoje wątpliwości :)

Pozdrowienia:

-Paweł

Mam od ponad tygodnia synte 200/1000 PEQ5 z Fotoclassic. Wywiazali sie z mojego zamowienia, aczkolwiek musialem tego przypilnowac. Czlowiek, z ktorym rozmawialem przekonywal, ze pertraktuje z dostawca w celu wzbogacenia asortymentu (teleskopow i akcesoriow) tak aby w kwietniu byl jakis wybor. Po zapowiedziach z Astrokraka o rozmowach z nowymi dostawcami i rozszerzeniu asortymentu oraz przy obecnosci na rynku DeltaOptical (zbieraja na forum dobre komentarze i wyglada na to, ze maja troche sprzetu w magazynie) rynek wydaje sie ozywiac. Czyzby wejscie Polski do UE sklonilo firmy zagraniczne do zainteresowania sie naszym rynkiem?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Our picks

• Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
      Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
        • Thanks
        • Like
      • 56 replies
    • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
      Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 48 replies
    • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
      Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
      Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
      W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
      Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
      Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.

W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.

Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 43 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.