Skocz do zawartości

sky watcher 102/1000


karolW

Rekomendowane odpowiedzi

Pytaj o co konkretnie Ci chodzi, bo jeśli o samą lunetę to jest typowa i z tą sama optyką co Celestron, Konus, Bresser i o parametrach takich jak Tał 100RS, który ma dobre recenzje i ma go kilka osób. Poczytaj co pisze o tym refraktorze Oskar - http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=1589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tia...??? mam nadzieję że następny zakup Oskara to też będzie refraktor conajmniej tej samej średnicy tylko Apo :roll: , apetyt rośnie w miarę jedzenia tuba się skaraca a portfel zapewne mocno zchudnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...??? mam nadzieję że następny zakup Oskara to też będzie refraktor conajmniej tej samej średnicy tylko Apo :roll: , apetyt rośnie w miarę jedzenia tuba się skaraca a portfel zapewne mocno zchudnie :wink:

 

Już ktoś rozgadał widzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Kurna nie mów że zgadłem, chyba miałeś do skubania dobrych klientów skoro potwierdzasz to witaj w klubie Apo na wyższym poziomie uprawiania astro bez fioletowej otoczki :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzo miłych klientów miałem ostatnio, nie mogę nadążyć z ojcem z robotą i z kasowaniem. Ale na biednych nie trafia, tylko na miłe zachodnie korporacje, które na Dolnym Śląsku ostatnio kupują spółki i inwestują aż miło. I bardzo dobrze. Wszyscy mają dzięki temu coś do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ogólnie polecasz 100mm a jak ludziom sie podobają obrazy z tego tała?Bo chciałbym żeby rodzicom sie chociaż troszkę spodobało to co widac.Bo taka plamka galaktyki to na nich wrażenia nie zrobi pewnie.Będę kupowac prawdopodobnie w czerwcu więc co na początke dać?Planet nie bedzie, więc chyba łysy i może H i X pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Syntę 102/1000 przez miesiąc. Ogólnie byłem zadowolony ale jako że lubę popatrzeć głębiej na "deep space" zrezygnowałem z niego na korzyść newtona 200/1000.

Obrazy M31, M57, M13 itp. były dla mnie mało satysfakcjonujące. Poza tym była ona na EQ3, który był mało stabilny przy tym telepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Syntę 102/1000 przez miesiąc. Ogólnie byłem zadowolony ale jako że lubę popatrzeć głębiej na "deep space" zrezygnowałem z niego na korzyść newtona 200/1000.  

Obrazy M31, M57, M13 itp. były dla mnie mało satysfakcjonujące. Poza tym była ona na EQ3, który był mało stabilny przy tym telepie.

 

Oczywiście, że newton 200mm w deep space pobije 100mm refrakor na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi, że przed zakupem telepa trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, które stawiane było na tym forum chyba setki razy - do czego teleskop ma służyć ?

Też kiedyś myślałem, że istnieje sprzęt uniwersalny "do wszystkiego" i szybko się przekonałem, że jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem, że istnieje sprzęt uniwersalny "do wszystkiego" i szybko się przekonałem, że jest inaczej.

 

Po przeczytaniu recenzji i wielu pozytywnych opini sprzętem w miare uniwersalnym okazuje się Synta 200/1200. Newton jest głównie do DS, ale planetki też można nią pooglądać. Najlepiej jednak zdecydować się tylko na jedną opcję i wtedy dopiero kupić odpowiedni do tego sprzęt :)

 

Pozdrowienia:

-Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: refraktor 100mm ma ten plus ze jest łatwiejszy w transporcie,nie trzeba go studzic,kolimować i ma montarz paralaktyczny.A taki newton (np:synta 200/1200) bardzo duży no ale chyba lepszy.Weźcie mi powiedzcie co mam robić, bo ja nie mam pojęcia :evil: Przez newtona chyba więcej zobacze :? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.