Skocz do zawartości

Sky Tower (212 m.) Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Sky Tower – kompleks mieszkalno-biurowo-handlowo-usługowo-rekreacyjny we Wrocławiu, którego ukończenie planowane jest w listopadzie 2012 roku. Całkowita wysokość budynku wyniesie 212 metrów.

 

Do stworzenia tego tematu zainspirowały mnie ostatnie wypowiedzi na forum [Wrocław] Sky Tower [212 m]

Między innymi ze wieżowiec jest już widoczny z Trzebnicy, Oleśnicy, Brzegu czy nawet z Świebodzic (ok. 55 km), po zapaleniu reflektorów na szczycie wieży niektóry twierdzą ze samo światło złapie się może z Poznania czy z Katowic :P A tak na poważnie to według symulacji "udeuschle" nie ma szans na zobaczenie go z Góry Św. Anny ze względu na to iż Wrocław leży na nizinie, chociaż zastanawiam się czy była by możliwa obserwacja z wyższych pięter w Opolu? Skoro komin El. Opole w Dobrzeniu widoczny jest z Wrocławia http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=4353 to może Sky Tower będzie widoczny z Opola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy z Biskupiej, padło już wyzwanie dla Pradziada (114km) a co powiecie na Stóg Izerski ? 124km !

http://www.heywhatsthat.com/?view=TIA0VN3V

 

Miałem okazję być na maszcie na Stogu. Właścicielem jest Radio Plus Legnica. Jakby tak odnowić pewne kontakty może by się dało tam wejść, ale zgranie wejścia na maszt z doskonałą widocznością byłoby karkołomnym zadaniem.

Oczywiście na czubek masztu się nie wejdzie (potrzebne uprawnienia wysokościowe) ale na dolny taras (to będzie jakieś 7m) - jest możliwość.

Być Może Sky Tower da się też ujrzeć z wieży widokowej na Smrku (1124mnpm) sąsiedniego szczytu po czeskiej stronie. Na wieży byłem jakieś 5lat temu - solidna i wysoka konstrukcja, a widok przepiękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spod Stogu robiłem zdjęcia (nie ze szczytu, ale z drogi przy schroniska) m.in. w kierunku pólnocnym i północno-wschodnim i przy dość doberj, ale nie rewelacyjnej widoczności udało się zrobić szyb Św. Jakub KGHM z okolicy Jerzmanowej (między Głogowem a Polkowicami), odległosć ponad 90 km. Ten szyb to rozmiarami nić w porówniu z wrocławskim kolosem. Myślę więc, że Sky Tower jest ze Stogu jest możliwy, chociaż po drodze w kierunku Wrocławia jest więcej wzniesień, no i zadymnienie miasta też robi swoje.

Symulacja z Heya pokazuje, że jest to możliwe - wpisałem Sky Tower na wysokości 150 m.

 

Na udeuschle wyszła taka symulacja 360 stopni, podałem Sky Tower 200 m:

http://www.udeuschle...eenheight%3A590

Przy okazji symulacja wskazuje, że właśnie największa odległość ze Sky jest do Stogu Izerskiego.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Jest ewidentnie jeszcze spory zapas dla większego oddalenia się od budynku. Ze Stogu (oczywiście przy dobrej widoczności) będzie do zidentyfikowania bez większego problemu :Salut:

 

Dla porównania ze Sky Tower'em katowicki Altus z podobnych odległości, chociażby z Biskupiej (114km) wygląda jak jakaś mała pierdoła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Sky Tower z Pradziada z przed tygodnia. Marnej Jakości, ale coś tam widać... Co do Altusa to fakt maleńki taki, ale przecież mimo tego iż jest znacznie niższy i ulokowany jest w "dziurze" to mimo wszystko widać go ze znacznie większej odległości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na AstroChacie pojawiła sie ciekawa wiadomość, interesująca z punktu dalekich obserwacji

A tak w ogóle mam (nie)ciekawą informację dla Wrocławian. Na dachu Sky Tower postawią 16 potężnych reflektorów, świecących w nocy prosto w niebo, aby optycznie podwyższyć budynek...

 

Dobre pytanie czy będą świecić większą część nocy czy, tak jak PKiN, do północy...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AstroChacie pojawiła sie ciekawa wiadomość, interesująca z punktu dalekich obserwacji

 

 

Dobre pytanie czy będą świecić większą część nocy czy, tak jak PKiN, do północy...

Tego pewnie nie wie jeszcze nikt, swoją drogą ciekawe czy przynajmniej te światło będzie widoczne z Góry Św. Anny

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=78924176&postcount=3489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

widziałem dzisiaj Sky Tower z odległości kilkunastu kilometrów i robi znacznie większe wrażenie niż z bliska

wyraźnie przewyższa wszystkie inne budowle

z tej samej odległości nieźle też prezentują się pylony mostu rędzińskiego

za to Ślęża z około 50 km była dzisiaj ledwo widoczna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert J

zauważyłem na zdjęciach "kółeczka" - to chyba obiektyw 500mm

http://astropolis.pl/uploads/post-16451-0-29755500-1313439451_thumb.jpg

Obiektyw lustrzany Rubinar 500/5,6 Macro

 

Robert gdzie dokładnie znajduje się ten szczyt? :)

Szczyt znajduje się na południe od Biskupiej Kopy: MAPA

Zdjęcia wykonałem zupełnie przypadkowo. Jechałem na Solną Horę w zupełnie innym celu ;) Jak wracałem to w nocy było widać jasne światło na szczycie wieżowca. Nie chciało mi się już rozkładać sprzętu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.