Skocz do zawartości

Sky Tower (212 m.) Wrocław


Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełniając jeszcze informacje na temat nocnych zdjęć Sky Tower'a z Pradziada. Pierwsze zdjęcie wykonane z czasem naświetlania 60 sek., a drugie to aż 23 min. i 21 sekund. Jeszcze nigdy nie unosiłem lustra na tak długi czas. Chyba musiałem sobie przysnąć :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

http://www.tuwroclaw.com/wywiady,mieszkancy-sky-tower-beda-ponad-chmurami,wyw4-1725.html

 

ielu wrocławian zastanawia się, jaki widok rozciąga się z dachu wieżowca. Panoramę Dolnego Śląska będą mogli podziwiać dopiero, gdy otwarty będzie dla nich poziom widokowy na 48. piętrze.

 

Wrocław widać jak na dłoni. Czasem wydaje się, że nowy stadion czy akademiki Kredka i Ołówek są blisko, niczym na wyciągnięcie ręki Idealnie widać też całą obwodnicę miasta, a nawet takie miejscowości jak Brzeg, Wołów czy kominy elektrociepłowni w Siechnicach. Inspirującym widokiem, które wymaga jednak bezchmurnego nieba, są szczyty Karkonoszy – łącznie ze Śnieżką. Trzeba też wiedzieć, że i my jesteśmy widoczni na Dolnym Śląsku. Znajomy pokazał mi zdjęcia ze Śnieżki, na których było widać Sky Tower. Trochę niknie nam za to Górny Śląsk, ale to chyba ze względu na smog, który często zalega nad regionem.

 

:D Górny Śląsk? Zeby zobaczyć samą Góre św. Anny, musiałby miec grubo 260 m. Słyszałem ze ma miec ostatecznie 231 m. z "iglicą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny Śląsk? Zeby zobaczyć samą Góre św. Anny, musiałby miec grubo 260 m. Słyszałem ze ma miec ostatecznie 231 m. z "iglicą"

212m w najwyższym punkcie stalowej konstrukcji, 205,82 m fizycznie do dachu i nic się w tej kwestii nie zmieniło od początku budowy z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Dziś mieliśmy dzień rekompensaty za tę zupę, która wisiała w powietrzu podczas sierpniowych upałów :).

Na zdjęciach jest Sky Tower, który "zaplątał się" w widoki z góry Bukowiec i z wieży na Ruprechtickým Špičaku (Góry Kamienne).

BST.jpg

RSST.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.