Skocz do zawartości

planety z soboty 13.03.2004


MateuszZ.

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kilka planet zrobionych podczas krótkiej sesji na maku 350 w obserwatorium Krakowskim w składzie : Janusz P., Darek B i ja.

 

Niestety, sesja nie była najlepsza z powodu … wiadomo pogody. Gdy wreszcie na 2 godz. niebo się przetarło to przywitał nas nienajlepszy seeing…

 

Zdjęcia wyszły takie sobie jak na taki sprzęt ,czyli mak 350 mm. Pomijając warunki pogodowe nie mamy jeszcze doświadczenia w cykaniu planet nikonem cp4500 z okularem projekcyjnym.

 

Na początek Jowisz.

 

zdjęcie powstało ze stacka w registaxsie dokładnie 17 (tylko(!) :shock: ) fotek zrobionych Nikonem Coolpix 4500 z wkręcanym okularem projekcyjnym Astrokraka.

 

jowisz13.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToneCurve w dół, AutoEqualize i jeszcze raz ToneCurve...

 

Moim zdaniem efekt finalny to juz jak kto woli. Mi się zdaje, że właśnie tak to widziałem w okularze teleskopu jak na moim finalu (tylko 3 razy fajniej ;) )

 

Ale twoja wersja też bardzo mi się podoba !!! Ciekawe, jakie rezultaty uzyskają inni koledzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to Mateusz, jak Ty to robisz :o . Właśnie poczytałem Kuttnera, gdzie rodzina Hogbenów potrafi bez problemów przenosić się w czasie, nie wiedziałem jednak, że Ty także. W każdym razie widzę, że 13 kwietnia będzie ładna pogoda, więc rezerwuję czas na obserwacje :wink: .

Jeszcze mała prośba, może tak na priva numery totolotka z przyszłej środy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech to Mateusz, jak Ty to robisz :o . Właśnie poczytałem Kuttnera, gdzie rodzina Hogbenów potrafi bez problemów przenosić się w czasie, nie wiedziałem jednak, że Ty także. W każdym razie widzę, że 13 kwietnia będzie ładna pogoda, więc rezerwuję czas na obserwacje :wink: .

Jeszcze mała prośba, może tak na priva numery totolotka z przyszłej środy? :)

 

he,he już zmieniłem. Oczywiście chodzi o marzec nie kwiecień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz biję się w pierś , miałem obrobić i wysłać swoje wersje naszego materiału. Może w tym tygodniu znajdę choć chwilkę czasu na stack.

Jowisza trochę "przepaliłeś" ale to chyba dla uwidocznienia Ganimedes :lol:

 

ps. pokaż tego big saturna :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Jowisza trochę "przepaliłeś" ale to chyba dla uwidocznienia Ganimedes :lol:  

 

ps. pokaż tego big saturna :mrgreen:

 

Faktycznie, korekcję ustawiłem tak żeby jeszcze było widać księżyc.

Przypominam, że używałem tylko registaxa.

 

Te wielkoludy(a raczej wielkoplanety) nie wyszły najlepiej z powodu złego seeingu . Ale dla jaj umiezczę dziś wieczorem Saturna-giganta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz a gdzie Marsik robiony w tej samej sesji koło Plejadek, wtedy dopiero będzie komplecik ???

 

Marsidło wyszło totalnie nieostre a do tego zrobiliśmy tylko parę fotek o różnych parametrach. Materiał nie nadawał się na stacka… Zabrakło czasu na boga wojny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.