Skocz do zawartości

Co nowego w Astromarket.pl?


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny wystrój strony, wreszcie widać, że porządna robota i wszystko tak jakby "płynnie" chodzi, gratuluję!

Bardzo pobieżnie przeglądnąłem stronę w poszukiwaniu uszczypliwych "bugów", oto nieliczne znalezione:

Jeśli włączam "Nowości" to z boku mam do wyboru filtry w rodzaju "maks. chłodzenie" obok "apertura" czy "rodzaj obserwatorium" - wydaje mi się, że dla widoków przedstawiających więcej niż jedną kategorię koło siebie (np. kamery obok teleskopów czy książek) to wystarczy tylko filtr "Kategoria".

Pole "producent" w kategorii "Wydawnictwa" - wydaje się cokolwiek nie na miejscu, zwłaszcza że jedyna wartość do wyboru to "-" :)

 

Takie wtrącenie uznaniowo-estetyczno-praktycznie:

Tab "Słońce" w czymś co roboczo nazwę menu głównym (ten ciemny pasek u góry :D). Wydaje mi się, że to takie trochę zbytnie uszczegółowienie, znajduje się tam (teraz) 7 przedmiotów, wydaje mi się, że nie będzie dużo więcej, więc takie trochę dziwne. To takie już naprawdę bardzo kosmetyczne, ale ja bym wywalił :)

 

A jeśli miałbym coś zasugerować: może pomoc dla nowych użytkowników - kopiowanie ewentualnych danych z profilu na forum? Pewnie takie coś byłoby strasznie karkołomne od strony programistycznej, ale i fajne... No, prawdopodobnie nie warte zachodu :) Może warto dać jakieś linki do pogodynek, map zachmurzenia/light pollution/itp. ? Nie wiem tylko, czy to sugestia w stronę sklepu, czy ogólnie AP, ale przydałoby się coś takiego, "warunki do obserwacji w okolicy"...

 

Pozdrawiam i liczę, że ubijemy razem niejeden dobry interes :)

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Słońcu" będzie sporo rzeczy. Dział powstał z nadzieją na popularyzację obserwacji słonecznych, bo wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z możliwości tej dziedziny. Astromarket skierowany też jest do zupełnie "zielonych" - stąd te działy tematyczne. W tej chwili są w nich same produkty, ale zamiar jest taki, że będą tworzyć coś na kształt poradników, gdzie przy każdym zastosowaniu pojawiają się sugerowane teleskopy/akcesoria.

 

A jeśli miałbym coś zasugerować: może pomoc dla nowych użytkowników - kopiowanie ewentualnych danych z profilu na forum? Pewnie takie coś byłoby strasznie karkołomne od strony programistycznej, ale i fajne... No, prawdopodobnie nie warte zachodu

Zastanawialiśmy się nad tym, ale doszliśmy do wniosku, że to są trochę dwa różne światy. Na forum możesz być anonimowy, nie podawać nazwiska, telefonu, czy adresu. Co innego w Markecie. Tam te dane, z racji oczywistej, są wymagane.

 

Mamy parę fajnych pomysłów na efektowną "współpracę" Marketu i Forum. Np baza osób, które mają dany sprzęt i mogą wydać o nim opinię (plus system automatycznej komunikacji). Wtedy oczywiście będzie można spiąć swoje konta. Możliwości są ogromne i będziemy je realizować krok po kroku.

 

Dziękuję za dobre słowo w sprawie Astromarketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Parę uwag od początkującego.

Po pierwsze fajnie że jest cos innego ale nie o tym. Wielkim problemem dla takiego jak ja jest (poza decyzją jaki rodzaj sprzętu kupujemy) decyzja o wyborze producenta. W ofercie sprzedawców są często klony o róznych nazwach ale pochodzące od tego samego wytwórcy. Nie wiem czy dałoby się stworzyć dział "porównywanie sprzętu" czy jakoś tak i tam zamieszczać inormację o klonach. Np "refraktor" - 90 mm ogniskowa 900 marki - Spinor Optics, SW, Bresser. Gdyby jeszcze dodać opcje "podobne" i tam np Celestron Astro-master albo też (co pewnie byłoby szczytem rozpusty :) ) "lepsze" i tam np jakiś ED z taką średnicą obiektywu i gorsze (czyt. tańsze). Krótki opis też wiele by dał np przy celestronie 90 mm - ta sam konstrukcja optyczna, inny tubus, odrośnik itp. Może zamiast działu taka informacja w opisie sprzętu?

Wiem że to trochę roboty ale myślę bardzo pomogłoby również w wyszukiwaniu opinii o sprzęcie o co czasem niezbyt łatwo. Chciałem w necie poczytać o Bino TS 150. Nie ma opinii! Są o klonach - Garret czy APM ale nie wiem czy to ta sam konstrukcja. M. Ludes nie wypowiadał się zbyt dobrze o APM 90 st. Czy to samo tyczy się wyrobów sygnowanych TS? Nie szukam tu odpowiedzi na to pytanie, myślę że zadam je w sklepie. Wiem że to trochę roboty z takimi opisami ale myślę że byłoby bardzo użyteczne a nie ma tego w żadnym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Słońcu" będzie sporo rzeczy. Dział powstał z nadzieją na popularyzację obserwacji słonecznych, bo wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy z możliwości tej dziedziny.

 

Czyżby Lunt LS35Ha bezpośrednio od producenta w kolejnej akcji specjalnej? Było by ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któż to może wiedzieć? :szczerbaty: Ale piszcie propozycje, bo to pozwala nam poznać wasze potrzeby.

 

Dział słoneczny będzie miał swoje ważne miejsce w Astromarkecie. Osobiście uważam, że jako środowisko jesteśmy strasznie "ograniczeni" na kilka kierunków (w skali masowej). Obserwacje Słońca są bardzo ciekawe, do tego odbywają się "zazwyczaj" w dzień, a z jakiegoś dziwnego powodu mamy bardzo mało obserwatorów. To samo z fotografią planetarną, od której wszystko się w Polsce przecież zaczęło. Poza paroma wyjątkami dyscyplina leży i kwiczy.

 

Mamy możliwość "szturchać" i inspirować branżę, i chcemy z tej możliwości często korzystać.

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad tym, że mój SM90 jedzie do Niemiec a na Lunta 100 jest zainteresowanie ale tylko w UK. Z drugiej strony mam nadzieję, ze pokazałem jaką radochę można mieć z posiadania ponadprzeciętnego sprzętu solarnego. Zaraz pojawi się pytanie dlaczego więc sprzedaję... No właśnie dobudowuję sobie oddzielne wejście w domu i priorytety sa inne. Ale za prawdę powiadam Wam - to nie jest moje ostatnie słowo!

 

Miałe okazję popatrzeć przez Lunta LS35, też w double stacku. Jak na swoją aperturę teleskopik daje niesamowite możliwości i polecam go każdemu początkującmu. A dla zaawansowanych posiadaczy większych apertur, jest to świetny grab-n-go do posadzenia na statywie foto :)

Jest to bardzo dobry strzał w niskobudżetowe obserwacje Słońca.

Jak będzie w dobrej cenie w astromarkecie to może się skuszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad tym, że mój SM90 jedzie do Niemiec a na Lunta 100 jest zainteresowanie ale tylko w UK.

Podejrzewam, że w Polsce zainteresowanie na Lunta też jest duże (Twoja cena z giełdy jest naprawdę niska), ale i tak dla większości ludzi jest to kwota astronomiczna :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Ceny są wysokie za sprzęt słoneczny. Astronomia wymaga specjalizacji i choć chciałbym mieć Lunta w ogródku, to jednak trochę inne mam wydatki w astro. Ale pewnie "za chwilę" sobie go sprawię, tym bardziej, że muszę mieć na "ekspozycji" astromarketowej parę sztuk docelowo.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po pewnych perturbacjach udało nam się wreszcie sprowadzić trochę towaru od partnerów zza oceanu (niektórzy z naszych klientów już przebierali nogami przez powódź w USA - ale preordery się ziściły). Z ciekawszych rzeczy sfotografowałem Moonlite'a, oraz Hotecha (genialne kolimatory). O wyciągach wkrótce napisze Jacek, bo mamy pełną ofertę tej marki i warto ją przedstawić szerzej.

 

Kolimatory laserowe Hotech są jednymi z najlepszych na świecie (może nawet "naj"). Co czyni je wyjątkowymi? Jakość wykonania i precyzja kolimacji samego lasera, co jest KLUCZOWE. Wszystkie popularne kolimatory laserowe na ogół są bezużyteczne, jeżeli nie są idealnie skolimowane - a z tym jest duży problem. Hotech "leczy" ten problem - zdecydowanie. W ofercie mamy wszystkie kolimatory, także nowe z "laserowym krzyżem" - zamiast punktu.

 

Na stronę Astromarketu produkty wprowadzać będziemy sukcesywnie. Jest tego naprawdę sporo. Moonlite już jest, ale chyba niepełny.

http://astromarket.pl/manufacturer/moonlite-wszystkie-produkty

IMG_1443.JPG

IMG_1444.JPG

IMG_1445.JPG

IMG_1446.JPG

IMG_1447.JPG

IMG_1449.JPG

IMG_1450.JPG

IMG_1451.JPG

IMG_1452.JPG

IMG_1454.JPG

IMG_1455.JPG

IMG_1456.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolimatory laserowe Hotech są jednymi z najlepszych na świecie (może nawet "naj"). Co czyni je wyjątkowymi? Jakość wykonania i precyzja kolimacji samego lasera, co jest KLUCZOWE. Wszystkie popularne kolimatory laserowe na ogół są bezużyteczne, jeżeli nie są idealnie skolimowane - a z tym jest duży problem. Hotech "leczy" ten problem - zdecydowanie. W ofercie mamy wszystkie kolimatory, także nowe z "laserowym krzyżem" - zamiast punktu.

 

Miło, właśnie miałem sobie sprawiać jakiś kolimator, a słyszałem, że z Baaderami rożnie jest. Ile mniej więcej te cuda będą kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolimatory laserowe Hotech są jednymi z najlepszych na świecie (może nawet "naj"). Co czyni je wyjątkowymi? Jakość wykonania i precyzja kolimacji samego lasera, co jest KLUCZOWE. Wszystkie popularne kolimatory laserowe na ogół są bezużyteczne, jeżeli nie są idealnie skolimowane - a z tym jest duży problem. Hotech "leczy" ten problem - zdecydowanie. W ofercie mamy wszystkie kolimatory, także nowe z "laserowym krzyżem" - zamiast punktu.

 

 

Święte słowa, mam kolimator Hotech z krzyżem od dłuższego czasu i szczerze mogę potwierdzić, że jest to solidny kolimator. Dzięki swoim pierścieniom, że tak powiem rozprężającym się kolimator siedzi w wyciągu zawsze w tym samym miejscu, nie lata na prawo i lewo, jak to bywa w przypadku zwykłych kolimatorów gdzie clamping ring decyduje o położeniu kolimatora. Polecam obejrzeć filmik instruktażowy:

 

 

Pozdrawiam

Łukasz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronę Astromarketu produkty wprowadzać będziemy sukcesywnie. Jest tego naprawdę sporo. Moonlite już jest, ale chyba niepełny.

http://astromarket.pl/manufacturer/moonlite-wszystkie-produkty

 

Czy silniki (i sterowniki) do moonlite też się pojawią w ofercie sklepu? Na zdjęciach są.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mam pytanie: czy te kolimatory HOTECHa będą tylko w 2 wersjach 2" i 1,25" i koniec? Żadnych przejściówek do tego nie będzie można kupić? Pytanie trochę też pod temat kolimacji bo jeśli w większości używa się okularów 1,25" to kolimować już z teleskopową redukcją czy nie (bo ta redukcja jest troszkę spychana na bok przez te śrubki mocujące)? Na zdjęciach wygląda to trochę tak na sztywno zamontowane albo 2" albo 1.25" ale może jednak będzie się dało dokupić jak coś samą redukcje? Jak to jest zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja mam pytanie: czy te kolimatory HOTECHa będą tylko w 2 wersjach 2" i 1,25" i koniec? Żadnych przejściówek do tego nie będzie można kupić? Pytanie trochę też pod temat kolimacji bo jeśli w większości używa się okularów 1,25" to kolimować już z teleskopową redukcją czy nie (bo ta redukcja jest troszkę spychana na bok przez te śrubki mocujące)? Na zdjęciach wygląda to trochę tak na sztywno zamontowane albo 2" albo 1.25" ale może jednak będzie się dało dokupić jak coś samą redukcje? Jak to jest zrobione?

 

No właśnie to nie jest takie proste. Żeby kolimacja laserem miała sens, to wszystko musi być idealnie osiowe, przede wszystkim sam laser. Normalne kolimatory słabo sobie z tym radzą, bo na ogół nie są dopasowane do wyciągu i zawsze przy docisku lekko się "skrzywiają" (abstrahując od samej złej kolimacji lasera). Patent Hotech polega właśnie na montażu kolimatora w wyciągu, gdzie dociskany jest specjalnymi pierścieniami, dając pewność montażu i powtarzalności. Jeżeli wpakujesz do niego kolejną redukcję (2">1,25") to cała idea wali się na pysk. Nie ma sensu wtedy wydawać kasy na Hotecha. Wersja oryginalna 2" pozwala na użycie jej w dziurze 1,25".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę śmiecić dyskusji, więc piszę tutaj. Brakuje mi w Waszym sklepie opcji przeglądania ocen i komentarzy użytkowników sprzętów. Albo jestem pierdoła i jej nie mogę znaleźć ;).

Jest przecież forum :P Btw - w przyszłości marzy mi się zintegrowanie, żeby każdy mógł poczytać sobie opinie z forum o danym sprzęcie. Nie ma przecież lepszego źródła - także na zadanie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na więcej szczegółów o Hotech. Nie udało nam się dzisiaj wrzucić oferty do sklepu, ale oficjalne ceny w PL prezentuję poniżej:

 

1. 1.25" SCA Laser Collimator - Dot: 369 zł

2. 1.25" SCA Crosshair Laser Collimator: 449 zł

3. 2"/1.25" SCA Crosshair Laser Collimator: 599 zł

 

I jeszcze parę zdjęć z dzisiejszej sesji (2 wersje - 1,25" i 2"):

 

IMG_1515_1.jpg IMG_1517_1.jpg IMG_1518_1.jpg IMG_1520_1.jpg

 

Kolimacja newtona:

 

Kolimacja SCT:

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=kJdo8RwDwi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przecież forum :P Btw - w przyszłości marzy mi się zintegrowanie, żeby każdy mógł poczytać sobie opinie z forum o danym sprzęcie. Nie ma przecież lepszego źródła - także na zadanie pytania.

 

Owszem, jest forum, nie ma lepszego źródła wiedzy - tu nawet nie ma z czym polemizowac. Ale w takim razie po co w ogóle komentarze i oceny przy sprzęcie? Skoro już jest możliwość oceniania za pomocą gwiazdek i dodawania opinii, to można by jakoś ułatwić do nich dostęp. Taki system, nawiasem mówiąc, ma tę zaletę nad forum, że nie trzeba się przekopywać przez wątki, wszystko jest w jednym miejscu. Zresztą - to, że dany sprzęt został oceniony przez ileś tam osób też chyba jest pewnego rodzaju wyznacznikiem jego popularności i wskazówką, tym razem dla kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.