Skocz do zawartości

Jowisz 2011/2012


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Jowisz jeszcze nisko ale powoli pnie sie w górę :)

 

Rik , fajne kolorki a szczególnie animacja .

 

Zarwałem jedną nockę żeby wypróbować nowa kamerkę , jeżeli w słabych warunkach tyle pokazuje to przy 50* i przyzwoitym seeingu będzie masakra ;)

 

SCT 8" , Barlow Vixen 2x , Lumenera LU 075M , RGB , Registax , Castrator , Avistack, Astro Image , PhotoFiltre.

 

 

1083_28_06_11_11_16_10.jpeg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ciąć poziomami jasne tło na chwilę obecną. Ja jak go łapałem to był już wysoko - z konieczności aż wyjdzie zza bloku. Do tego po świcie, więc przy okazji wysoka gamma i się udało. Mimo jasnego nieba w szukacz 9x50 był ogólnie dobrze widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też złapałem Jowisza. Nie mam sprzętu planetarnego, ale chciałem chociaż spróbować.

To z dzisiaj.

 

Resample 150%

jupter_RRGB_150.jpg

MT-800 na MON2, DSI III Pro, barlow 2x.

RRGB, każdy kanał po około 200 klatek.

 

Zbieranie materiału trwało strasznie długo (było jakieś 1fps), więc Jowisz się trochę obrócił w tym czasie. Próbowałem coś z tym zrobić w WinJUPOS ale jakoś mi nie wyszło.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego poranka , seeing 2/10 , Wesoła , choć wesoło mi nie było ;)

 

Warunki były takie - kanał R

 

http://www.youtube.com/watch?v=sS2UYvzhU0c

 

SCT 8" , Barlow 2x , Lumenera , Castrator , AutoStakkert , RegiStax 5 , Astra Image 3.0 Pro , Paint.

 

1083_11_07_11_11_23_56.jpeg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 lipca 2011, 03:28:25 seeing 3/10 , Wesoła .

 

Między jednym deszczem a drugim uda sie czasami coś upolowac , wstac jednak trzeba jeszcze dość wczesnie więc tylko od czasu do czasu się do tego zabieram.

 

Jowisz mocno jednak pływa w atmosferze i wygina sie we wszystkie strony więc trudno o dobrą fotkę , tym razem tylko ognisko gł. i barlow 2x. , ale warto go zobaczyć po mimo to , z utęsknieniem czekam kiedy wejdzie wyżej nad horyzont .

 

B/W kanał R , skladanka 2 zdjęć , ustawienia jasności na księżyce i na planetę , oraz IRGB Barlow 2x , Registax , Astra Image.

 

1083_15_07_11_8_42_22.jpeg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długich miesiącach, a nawet latach, spędzonych na robieniu czego innego, nareszcie mam okazję pokazać pierwszą fotkę Jowisza, uzyskaną moim przerobionym, odchudzonym LMT400. Nazwa teleskopu w pełni oddaje zmagania z jego budową modernizacją, przeróbkami i doskonaleniem napędu,który ciągle zostawia wiele do życzenia. A więc Long March Telescope ze zwierciadłem 400mm, oczywiście Newtonek i pierwsze światło.

 

Jowisz z ogniskowej ~7000mm, kamerka kolorowa(God bless Pablito) DFK.

 

video0008Y.jpg

 

 

 

 

no nareszcie :yahoo:

powodzenia w walce ze sprzętem i czekam na następne zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego barlowy i takie długie ogniskowe /jestem początkujący/, a nie krótsze okulary, czy za duże światło ?

chodzi o skalę odwzorowania

przy dłuższej ogniskowej Jowisz jest większy na matrycy, a tym samym można na nim zarejestrować więcej szczegółów ... o ile tylko jest wystarczająco jasny by udało się te szczegóły zarejestrować

najczęściej stosuje się światłosiłę z zakresu f/15-f/25. Czasem przy idealnym seeingu nawet jeszcze dłuższe ogniskowe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Maćku wreszcie się doczekałem , widać że lusterko pokaże najwięcej detalu w Polsce , moje gratulacje że walczyłes tyle czasu i nie wycofałes się , daj mi na priv adres do ciebie to ci wyślę soczewkę Powermate 5x Tele Vue , jest stworzona do twojego sprzętu nawet w moim małym ciemnym teleskopiku daje super ostre obrazy nawet z kamerką a w Newtonie będzie masakra .

 

A tu moje skromne fotki z ostatniego okresu.

 

Fotki z 01 08 11 , kręcone nocą i rankiem.

 

1083_10_08_11_10_53_04.jpeg

 

1083_10_08_11_10_55_00.jpeg

 

Powoli się ucze nowej kamerki - Lumenera , trochę inne podejście niz kolor , pierwsze co zauważyłem trzeba się mocno uwijać :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich miesiącach, a nawet latach, spędzonych na robieniu czego innego, nareszcie mam okazję pokazać pierwszą fotkę Jowisza, uzyskaną moim przerobionym, odchudzonym LMT400. Nazwa teleskopu w pełni oddaje zmagania z jego budową modernizacją, przeróbkami i doskonaleniem napędu,który ciągle zostawia wiele do życzenia. A więc Long March Telescope ze zwierciadłem 400mm, oczywiście Newtonek i pierwsze światło.

 

Jowisz z ogniskowej ~7000mm, kamerka kolorowa(God bless Pablito) DFK.

 

video0008Y.jpg

 

Ooo!, nareszcie jesteś - dzieki i pozdrawiam!

P.S.

A sa gdzieś fotki Twojego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.