Skocz do zawartości

Jowisz 2011/2012


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba znów pomieszałeś filtry bo tego nie idzie zbalansować :D Wg. mnie nie ma teraz co pchać się w IrRGB z ciemnym Ir... Jaśniejsze filtry umożliwiają stosowanie znacznie niższego gainu - to daje dobry SNR klatki - a to powoduje że programy stackujące bardzo łatwo odsiewają złe klatki (no i mniejsz szumu na stacku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleję i ja swojego wczorajszego Jowisza, tyle że jestem zniesmaczony, bo obraz w okularze wskazywał na to że kamerka pokaże wspaniałe detale, a tym czasem okazała się lipa..

Gdyby tak czasem okazywało się, że przeciętny obraz w okularze daje piękne zdjęcia z kamerki....;)

 

videoJ1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero chmur, niby piękna pogoda, a tak wiało że fotografowanie czegokolwiek nie było praktycznie możliwe. Parę AVIków się udało "ledwo". C11 + Basler Ace + 2x TeleXtender i korektor dyspersji (dla f/20).

 

Żółty/Czerwony longpass-RGB 00:19 - 1:34 UT:

yrgb-0019.pngrlum-rgb-0040.pngyrgb-0134.pngyrgb-0134b.png

 

L, czerwony longpass, CH4, UV; 23:42 (26.08) UT:

mix-2342-26_08.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero chmur, niby piękna pogoda, a tak wiało że fotografowanie czegokolwiek nie było praktycznie możliwe. Parę AVIków się udało "ledwo". C11 + Basler Ace + 2x TeleXtender i korektor dyspersji (dla f/20).

 

Żółty/Czerwony longpass-RGB 00:19 - 1:34 UT:

yrgb-0019.pngrlum-rgb-0040.pngyrgb-0134.pngyrgb-0134b.png

 

L, czerwony longpass, CH4, UV; 23:42 (26.08) UT:

mix-2342-26_08.png

 

 

Tobie nie napiszę, że ładne fotki(to oczywiste) :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nagrywałem ale koncetrowałem się na "opanowaniu" koloru.

Seeing beznadziejny, porywisty wiatr praktycznie uniemożliwiały zebranie

materiału, jak obrobię wrzucę wynik. Nagrywałem po 1000 klatek na kanał

oraz "L" z IRpass. Po fotkach Waszych widać że seeing też nie pomagał, rozmycie wielu

szczegółów a szkoda bo nocka bezchmurna.

 

Niestety zauważyłem też że laptop przestaje wyrabiać się na małych klatkach

z ponad 50fps więc chyba trzeba inwestywać w kartę...sh..

 

Ad Hanysiak - coraz lepsze fotki :)

Twój teleskop ma potężne możliwości przydałaby się

kamerka baslera - to daje zupełnie nowe mozliwości, rewolucja w astrofoto planet i

to wcale nie są przesadzone słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad Hanysiak - coraz lepsze fotki :)

Twój teleskop ma potężne możliwości przydałaby się

kamerka baslera - to daje zupełnie nowe mozliwości, rewolucja w astrofoto planet i

to wcale nie są przesadzone słowa.

 

Baslera to teraz niekoniecznie. Tym kamerkom zdarzają się czasami artefakty, dlatego albo PGR Flea 3 albo nowe DMK z ICX618, w których takiego zjawiska nie zaobserwowano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baslera to teraz niekoniecznie. Tym kamerkom zdarzają się czasami artefakty, dlatego albo PGR Flea 3 albo nowe DMK z ICX618, w których takiego zjawiska nie zaobserwowano :)

 

 

A co sądzisz o tej kamerce (do planet): http://www.ptgreystore.com/products/90-chameleon-13-mp-color-usb-20.aspx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baslera to teraz niekoniecznie. Tym kamerkom zdarzają się czasami artefakty, dlatego albo PGR Flea 3 albo nowe DMK z ICX618, w których takiego zjawiska nie zaobserwowano :)

 

Flea3 to prekursor nowej generacji ale nie wiem czy na dzisiaj uporano się już ze wsparciem softowym?

Kamerki miały problemy komunikacyjne z win. a nie każy posiada apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flea3 to prekursor nowej generacji ale nie wiem czy na dzisiaj uporano się już ze wsparciem softowym?

Kamerki miały problemy komunikacyjne z win. a nie każy posiada apple.

 

Od dawna są używane z FireCapture pod Windowsem ;) I seria ta nie jest jakimś "prekursorem". Po prostu high-endowe rozwiązanie do obrazowania przemysłowego. "Prekursor" to byłby gdyby wstawili by tam np. EMCCD, SCMOS czy coś w tym stylu, albo chłodzili do -50C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego Hanysiak, pańskie foto z opisu o poprawkach teleskopu są dobre, proponuję małe, ale konkretne zmiany w tubusie, a więc licząc od lustra ok. 10 cm wstaw diafragmę nooo niech będzie lekko suwaną góra dól do oceny kontrastu, srednica diafragmy mniejsza o ok. 10 mm do fi lustra, a nawet wykonaj dwie z różnicą średnic do wymiany i ustawień, kształt zewnętrzny należy dostosować do wnętrza tubusu.

 

Życzę lepszych efektów, Dziadek.

Edytowane przez dziadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna są używane z FireCapture pod Windowsem ;) I seria ta nie jest jakimś "prekursorem". Po prostu high-endowe rozwiązanie do obrazowania przemysłowego. "Prekursor" to byłby gdyby wstawili by tam np. EMCCD, SCMOS czy coś w tym stylu, albo chłodzili do -50C.

 

 

Od dawna ro raczej używane nie są...Flea miała wyłącznie problemy na początku z WIN.

 

To że Flea zapoczątkowała rozwój on obrazowania planetek w nieco innej skali

nie ma sensu zaprzeczać, z hi-endem to mocno przesadziłeś :) - chyba że piszesz

o monitoringu Wielkiego Brata :):)

 

Co do EMCCD to chłopie - to sprzęt to profesjonalnych obserwatoriów :):) nie ta skala cenowa i nie

ten segment odbiorców. Oczywiście docieniam Twoją wiedzę ale EMCCD to nie ta bajka

ani nawet nie ta książka ;)

 

Btw:

Jestem prawie happy ponieważ uporałem się z łączeniem kolorków, wrzucam moje wypociny

-na ile seeing pozwolił na tyle byłem w stanie coś wyciągnąć z 1 awika. Zauważyłem też że

niestety trzeba się sprężać z filtrami - planetka za szybko się kręci ;)

juprgb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.