Skocz do zawartości

Wojtek - nowa gwiazda!


Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje!

 

P.S. Panowie jakie macie doświadczenia - od jakiego wieku można syna "częstować" astronomią? :Salut:

Niczym nie musisz sam częstować. Zajmuj się swoim, a dziecko samo do Ciebie przyjdzie i zacznie pytać. Mój Tymek (5 lat) złapał bakcyla nie wiadomo kiedy. Pewnie jest to jedna z tych rzeczy, o których będzie mówił, że ma to "od zawsze".

Jak na razie uwielbia serię "Jak działa wszechświat", ogląda na YT filmiki o promach kosmicznych, oprócz wymienienia planet Układu Słonecznego, potrafi wymienić też księżyce galileuszowe, z 8 księżyców Saturna i księżyce Marsa, kuma podział na planety skaliste i gazowe. Czasem razem obserwujemy z balkonu. Dobrze jest :D

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, ja za miesiąc z hakiem stanę się po raz drugi tatusiem, wspaniała to rzecz. Co do dawkowania astronomii to chyba nigdy nie jest za wcześnie by pokazać co tam świeci na niebie. Moja pierwsza córeczka (druga jest w drodze) w wieku około 1,5 roku przy każdej okazji wypatrywała Księżyca na niebie a gdy tylko był bez problemu go odnajdowała a i usypiała u mnie na rękach patrząc przez okno na gwizdki. Co z tego pozostanie na przyszłość czas pokarze, jak wybierze inne hobby to się nie obrażę :astronom:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratsy!

Mnie to czeka za miesiąc, Mały jest już niemal na świecie. Też mam nadzieję, że będzie mu się chciało kiedyś ze starym w gwiazdy patrzeć... Musi mi jakoś wynagrodzić, że przez fakt pojawienia się w naszym życiu (planowego, żeby nie było ;)) opóźnia się moja przesiadka na Taurusa ;).

Edytowane przez krigore
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Jak czytam wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie, że świetna to rzecz pokazywać dzieciom nocne rozgwieżdżone niebo, tym bardziej ze wobec wszechświata, każdy z nas jest jakby dzieckiem i z dziecięcym zachwytem patrzy na niego.

Pozdrowienia dla klubu tatusiów i przyszłych tatusiów :Salut:

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

No leci ten czas - faktycznie. Syn rośnie Ci jak na drożdżach :)

 

Moja mała (4.5) kocha astronomię z natury rzeczy. To jest generalnie ciekawe, bo u mnie astronomii ostatnio mało, a jednak ona łapie w mig. Spokojnie zna Układ Słoneczny, rozumie jego dynamikę, sporo wie o Księżycu, w nocy zwraca uwagę na gwiazdy i planety. Ogląda książki o kosmosie, etc. Żeby była jasność - nie indoktrynuję jej :D

 

Poza tym jest typową "różową lalą" ;D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.