Skocz do zawartości

BOLID !!!! godz 3:34 i 30 sek :-)


kynkcjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć, że wygrałem w lotto bowiem o godz 3:34 i 30 sek wyjrzałem przez okno i widziałem bardzo jasny i bardzo nisko lecący bolid, był kilka razy jaśniejszy niż ISS,

 

Rozsypał się przepięknie, odjęło mi mowę. kierunek przelotu z pd-zach na wschód. Fragmentów było sporo. czas ok 4 sek.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że wygrałem w lotto bowiem o godz 3:34 i 30 sek wyjrzałem przez okno i widziałem bardzo jasny i bardzo nisko lecący bolid, był kilka razy jaśniejszy niż ISS,

 

Rozsypał się przepięknie, odjęło mi mowę. kierunek przelotu z pd-zach na wschód. Fragmentów było sporo. czas ok 4 sek.

 

Gratuluję szczęścia! O takiej porze musiało już być dość jasno. Czy możesz podać skąd zaobserwowałeś to zjawisko by dało się oszacować nad jaką częścią Polski był przelot?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaobserwowałem bolid, z Biedruska k. Poznania, o 23:12. Pojawił się w okolicy Tarczy Sobieskiego, przeleciał prawie równolegle do horyzontu przez Wężownika. Jasność trudno mi ocenić, nie miałem gwiazd do porównania ;), ale szacuję na około -4mag. Leciał dość wolno, pojaśniał i zaczęły odpadać od niego liczne fragmenty i tak do końca zjawiska. Kolega stojący obok usłyszał mój okrzyk zachwytu :yahoo: , zdążył się obrócić i zobaczyć prawie 1/3 jego drogi.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaobserwowałem bolid, z Biedruska k. Poznania, o 23:12. Pojawił się w okolicy Tarczy Sobieskiego, przeleciał prawie równolegle do horyzontu przez Wężownika. Jasność trudno mi ocenić, nie miałem gwiazd do porównania ;), ale szacuję na około -4mag. Leciał dość wolno, pojaśniał i zaczęły odpadać od niego liczne fragmenty i tak do końca zjawiska. Kolega stojący obok usłyszał mój okrzyk zachwytu :yahoo: , zdążył się obrócić i zobaczyć prawie 1/3 jego drogi.

 

Gratuluje szczęścia! Dziękuję za tak dokładny opis zjawiska. Zostało ono zauważone również przez obserwatora z okolic Torunia (forum astronomia.pl).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, a co ze stacjami bolidowymi - żadna nie zarejestrowała nic w ostatnim czasie?

 

Tak, udało się zarejestrować to zjawisko. Analizujemy dane oraz doniesienia od obserwatorów wizualnych. Wynik/relacja wkrótce będzie ogłoszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakończyło się opracowywanie wyników dla zjawiska które wystąpiło 7 lipca 2011 roku nad południowo-zachodnią polską.

Bolid zarejestrowany został przez 3 kamery Polish Fireball Network oraz kamerę w Nysie.

Oprócz tego otrzymaliśmy 3 relacje naocznych świadków.

 

Fireball_20110707_2112_2.jpg

 

Zapraszam do zapoznania się z pełnym raportem umieszczonym na stronie PKiM.

 

Zachęcam wszystkich do przyłączenia się do naszego projektu.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.