Skocz do zawartości

Używany teleskop do 700 zł


revolt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym nabyć teleskop w granicach 700 zł. Zdecydowałem, że zainwestuje w używany sprzęt. Mieszkam na wsi (właściwie jest to miasteczko), mam 23 lata, posiadam samochód (więc wielkość mi nie straszna). Chciałbym nabyć sprzęt w miarę wszechstronny z naciskiem na planety i księżyc.

 

Aktualnie allegro oferuje:

 

Teleskop Sky-Watcher (Synta) SK1309EQ2 za 500 zł z napędem- http://allegro.pl/teleskop-sky-watcher-synta-sk1309eq2-z-napedem-i1704919879.html

 

Teleskop PENTAFLEX N-152/1200 DOBSON 6'' za 650 zł- http://allegro.pl/teleskop-pentaflex-n-152-1200-dobson-6-i1705775288.html

 

Sky-Watcher SKDOB 8 za 899 zł http://allegro.pl/sky-watcher-skdob-8-i1698379977.html (z tym, że delikatnie wykracza poza budżet)

 

Dopiero zagłębiam się w tematykę, więc proszę o wyrozumiałosć.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę:)!

ostatnio tez miałem problem z doborem teleskopu i tez dysponowałem kwotą do 700 zl. (mój temat jest nadal na forum możesz poczytać) rady otrzymałem takie żeby kupić używana Synte 6" na Dobsonie albo dozbierać do Synty 8". po prostu odradzono mi te teleskopy nad którym Ty się zastanawiasz. wiem ze kozacko wygląda ale najprawdopodobniej będzie CI się obraz trząsł. co prawda nie mam jeszcze kupionego teleskopu ale na pewno będzie to synta 8". tez średnio się na tym znam ale na tym forum jest sporo ludzi którzy potrafią doradzić bo się na tym po prostu znają. Ja mogę Ci tylko doradzić abyś naprawdę dobrze przemyślał sprawę zanim kupisz... nietrafny zakup tylko Cie zniechęci!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do obserwacji planet dobrze jest mieć teleskop z montażem paralaktycznym i napędem ale w podanej kwocie trudno będzie kupić sensowny sprzęt. Przyzwoity paralaktyk z napędem kosztuje więcej

 

SK1309 na EQ2 nie byłby zły do planet gdyby nie trzęsący się montaż, który skutecznie zniechęca do dużych powiększeń

 

teleskopy na Dobsonie są już wystarczająco stabilne ale trzeba sporo wprawy i cierpliwości by podążać nimi za uciekającymi szybko z pola widzenia planetami. Choć to teleskopy raczej do obserwacji DSO niż planet to odwdzięczą się dobrymi obrazami (nie znam marki PENTAFLEX ... wolałbym sprawdzoną Syntę)

 

zamiast kupować na allegro lepiej przeszukaj giełdy na forach astronomicznych. Zakup będzie pewniejszy, a ceny niższe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.