Skocz do zawartości

Wrześniowy zlot Astropolis


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda nam się przedstawić więcej informacji. To co mogę już powiedzieć, to że najbliższy zlot nie będzie już typowym zlotem i w zasadzie w niczym nie będzie przypominał poprzednich. No ok - aspekt towarzyski pozostanie bez zmian ;)

 

Co do samego terminu, to na 99% będzie to 29 września - 2 października. Także na 99% nie będzie to już Jodłów.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Powiem szczerze, mamy tu spory dylemat. Chcemy mieć, co najmniej raz do roku imprezę "poważniejszą" - to znaczy coś na wzór konferencji, z prelekcjami, wykładami, warsztatami. Do tego ekspozycja sprzętu, testy, komercyjne prezentacje naszych partnerów.

 

Niby fajnie, ale... To na pewno nie byłby Jodłów, a taka impreza najlepiej wypadła by blisko miasta, gdzieś w centrum Polski. To już nie będzie Jodłów, zarówno pod względem klimatu, jak i dostępności (z natury rzeczy będzie drogo i "zaawansowanie").

 

Utopijnie wierzyłem, że uda się ewoluować nasze zloty w kierunku takich konferencji - w naturalny sposób. Teraz wiem, że nie da się tego pogodzić. Zloty towarzyskie z for mają swoje ważne zalety. Przede wszystkim dostępność dla każdego miłośnika (relatywnie zjadliwa cena, brak formalnych wymogów, co do zaawansowania uczestnika.

 

Dlatego prawdopodobnie postanowimy, co poniżej:

1. Rozdzielimy te imprezy (będą dwie w różnych terminach) - konferencję przesuniemy na październik, może na zimę (grudzień).

2. Pozostawimy luźną formę zlotu towarzyskiego w Jodłowie - jako pewną tradycję.

 

Być może to najlepsza droga. W ciągu 2 dni odpowiemy ostatecznie.

 

A Wy chcielibyście zostawić luźny charakter Jodłowa?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet podejrzewałem, że w tą stronę to pójdzie.

Styl konferencji jest o tyle dobry, że wiedza tam przekazana jest bardziej formalna, możliwość uczestnictwa dla większej grupy osób.

Natomiast "luźne" zloty to rzeczywiście inne koszty, mniejsza dostępność jeżeli chodzi o miejsca, ale i atmosfera spotkań inna.

 

Minus Jodłowa jest taki, że relatywnie jest mało miejsc (teraz nie wiem, czy nie zabrałbym żony i dzieciaka) - no chyba, że załatwi się tą agroturystykę troszkę niżej schroniska. Drugi minus to co coraz większe zaświetlenie nieba w tym rejonie.

 

Jestem za pozostawieniem Jodłowa jako miejsca Naszych zlotów :D - bo tak naprawdę to ważni są ludzie, którzy tam przyjeżdżają i tworzą wspaniałą atmosferę spotkań :D

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mniej się udzielam na forum, ale staram się przeglądać ciekawsze wątki. I przyznam, że jestem pod wrażeniem planów i działań Adama. Pozytywne zmiany na samym forum, działania związane z "własnym" instrumentem obserwacyjnym, a teraz rozwinięcie formuły zlotowej.

 

Myślę, że rozdział na zlot obserwacyjny (także z prelekcjami) oraz część konferencyjną jest jak najbardziej wskazany. Zlot pozostałby w górach "pod ciemnym niebem" i stanowiłby formę bardziej luźnego spotkania, natomiast konferencja oprócz części popularnonaukowej mogłaby łączyć w sobie kilka dodatkowych elementów w tym prezentację nowinek sprzętowych. W takim przypadku lokalizacja spotkania w centrum Polski byłaby jak najbardziej wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest już decyzja. Na forum zarejestrowała się Nadia, która dołączyła do naszego zespołu i odpowiada kompleksowo za organizację zlotu.

http://astropolis.pl/topic/6591-witamy-nowych-uytkownikw/page__view__findpost__p__429700

 

Mam nadzieję, że najpóźniej w poniedziałek ogłosi konkretne informacje.

Mogę tylko uspokoić, że Wasze sugestie potwierdzają nasze obawy, więc nie będziemy kanibalizować tradycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.