Skocz do zawartości

Android - czyli nasz robocik pod ciemnym niebem


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd. Nie o to chodzi.

Wchodzisz na onet czy inne a tu "google analistic, facebook analistic twiter sranalistic"

A jednak korzystasz z onetu, czy google? A tam praktycznie bez Twojej kontroli gromadzone są ciasteczka, te niedobre ukryte szpiegi.

 

Market - podaj Nazwisko podaj ile masz dzieci ile lat gdzie pracujesz itp szajs.

Czy nie przesadzasz nieco z tą paranoją? Chyba że korzystamy z innego marketu. Ja żadnych takich danych nie podawałem. Konto google i login. To wszystko. I rzecz jasna jeśli chcesz coś kupić to nr karty bankowej.

 

Nie ma tak dobrze. Dane kosztują. Żadnych dopasowanych reklam i innego badziewia. Sprzedajesz coś ?OK płacę i nic po za tym.

Przecież w systemie możesz wyrazić (lub nie) zgodę na zbieranie danych, dopasowywanie reklam (AdMob), czy udostępnienie danych o lokalizacji. W czym więc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwnikiem uiszczania dodatkowych opłat za pobieranie : programów , filmów , muzyki czy czego tam jeszcze . Po prostu sprzeciwiam się przed nazywaniem mnie złodziejem , czy karaniem za to , że pobieram coś co jest ogólnodostępne . Jeśli widzę ostrzeżenie , iż to co robię (czy mam zamiar zrobić) jest przestępstwem to z rozsądku tego nie robię . To jest moje zdanie w tej kwestii , do której już nie wrócę w tym wątku , a na przyszłość to proszę wszystkich o dobieranie nieco roztropniej słów jak np. : złodziej , ponieważ świadomie lub nie możemy kogoś naprawdę urazić , a jestem przekonany , że na stronie Astropolis "nikt" takiego zamiaru nie ma .

Pozdrawiam .

Pytanie, kto to udostępnił w sieci. Jeżeli autor, i to świadomie, to OK, ściąganie jest usprawiedliwione. Ale większość rzeczy w sieci jest udostepniona nie przez autorów, tylko "sprytnych". W takiej sytuacji kopiowanie i dalsze udostępnianie takiej treści jest wątpliwie moralnie.

Co do aplikacji w Markecie, to ktoś je napisał i poświęcił temu czas. Mnie nie dziwi, że chce na tym zarobić, tym bardziej, że ceny w Android market na ogół wysokie nie są. Wielokrotnie kupowałem za jakieś 6 zł. aplikacje wcześniej używane przez kilka miesięcy, bo uważam, że twórcy się coś należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Wątek miał być o aplikacjach mobilnych a tutaj cała strona o ściąganiu aplikacji z netu i ACTA.

Proszę uprzejmie założyć wątek w innym dziale np tutaj: http://astropolis.pl/forum/7-hyde-park-wolne-tematy/

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Szukam jakiejś darmowej, małej aplikacji która pokaże aktualny układ Galileuszowych księżyców, ustawienie tarczy planety, nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o wygląd np. tarczy Jowisza, czy będzie widoczna WCP, Marsa, fazy Wenus i Merkurego, Ustawienie pierścieni Saturna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiejś darmowej, małej aplikacji która pokaże aktualny układ Galileuszowych księżyców, ustawienie tarczy planety, nie wiem jak to nazwać, chodzi mi o wygląd np. tarczy Jowisza, czy będzie widoczna WCP, Marsa, fazy Wenus i Merkurego, Ustawienie pierścieni Saturna itd.

 

Jovian Widget i Saturnian Widget. Jovian podaje czas do WPC.

 

A na marginesie, logując się go gmaila wielokrotnie byłem proszony o podanie numeru telefonu i to w taki sposób, że musiałem chwilę pomyśleć co kliknąć by to ominąć. Kiedy założyłem konto w telefonie z androidem, było dobrze do czasu, gdy chciałem kupić sobie jeden z programów. Okazało się, że oprócz nr karty potrzeny jest obowiązkowo mój numer telefonu. Nie wiem czy obligatoryjne, ale były też pola z danymi adresowymi. Stwierdziłem, że tego już za wiele. Zrezygnowałem z zakupów. Z każdej strony wciska mi się Google i mam tego coraz bardziej dość. Kiedyś narzekaliśmy na monopol Microsoftu, teraz przy dużo większym zagrożeniu ze strony Google, czy FB jakoś o tym niewiele się mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że tego już za wiele. Zrezygnowałem z zakupów. Z każdej strony wciska mi się Google i mam tego coraz bardziej dość. Kiedyś narzekaliśmy na monopol Microsoftu, teraz przy dużo większym zagrożeniu ze strony Google, czy FB jakoś o tym niewiele się mówi.

 

Nie narzekam na Microsoft bo jak wgrywałem z taśmy do atari to DOS i stacja 5" była wybawieniem (hdd miał 5MB i wył jak szlifierka) a Bill rówieśnikiem. Wszystkich ankieterów telefonicznych pytam ile płacą za odpowiedzi - od razu mymiękają. Dlatego nie trawię google analistic i innych badziewi. Po prostu mam świadomość jak zarabiają na moich kliknięciach. Ograniczam to ile mogę. Dla zasady. Dlatego pisałem że aplikacje są poza marketami. Nic za darmo nie dostajesz - nic za darmo nie dajesz. Kropka.

Przepraszam za OT ale świadomość (co robi elektronika) określa byt. ;-)

 

Andrzej

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś programu SkEye z teleskopem? Jest tam opcja trochę jak GoTo, wystarczy podczepić solidnie telefon z magnetometrem do teleskopu, namierzyć kilka gwiazd. Ja sprawiłem sobie do synty mały montaż na telefon z pianki EPP i recepturek. Niestety zauważyłem w programie lekką zmianę w sile mierzonego pola mag. Gdy normalnie wskazuje pole 44-47 µT a podczepiony do metalowej rury telepa 48-50µT. Być może dziś sprawdzę jak działa jeżeli pogoda pozwoli.

 

Przy okazji, wam też żółkną niektóre anodyzowane części wyciągu i szukacza?

post-16206-0-66434600-1353160052_thumb.jpg

post-16206-0-74249500-1353160063_thumb.jpg

Edytowane przez prykpryk
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po ostatniej aktualizacji firmware do mojego telefonu zawędrowały ponownie następujące astro apki:

 

Astro Panel https://play.google....wis.sevenTimer2 - w sam raz żeby szybko rzucić okiem na astro prognozę pogody, położenie Księżyca, seeing, przejrzystość, wiatr i temperaturę.

astropanel.jpg

 

Mobile Observatory https://play.google....eappdev.astroid - dość spory kombajn do zaplanowania sobie sesji obserwacyjnej, sprawdzenia widoczności obiektów, zaćmienia, sporo danych i użytecznych informacji.

mo0.jpg mo1.jpg mo2.jpg

 

Moon Maps https://play.google....atlogis.moonmap - mapa Księżyca z zestawu fotografii LO oraz Clementine. Wymaga dociągania zdjęć online.

mm1.jpg

 

ISS Detector https://play.google....nar.issdetector - dla obserwatorów ISS oraz flar Irydium, pozycje i czas, alarmy.

iss.jpg

 

SkySafari https://play.google.....skysafari_lite - wspomniany już w wątku, występuje w wersji Lite, Plus oraz Pro. Ta ostatnia zawiera ponad 15 milionów gwiazd, 740 000 galaktyk do 18 mag oraz 580 000 obiektów Układu Słonecznego. Prawdziwe monstrum w naszej komórce, niestety kosztujące odpowiednio 10, 50 i 120 zł. Umożliwia kontrolowanie teleskopów.

ss1.jpg ss2.jpg ss3.jpg ss4.jpg ss5.jpg

 

Jest również już dostępne Stellarium pod androida https://play.google....ware.stellarium . Jeszcze nie przetestowałem, może pod choinkę zainwestuję kolejne złotówki :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

dzisiaj miałem radochę, bo w Play pojawiła się klawiatura Swype, kiedyś moja podstawowa, potem zapomniana z uwagi na zmiany systemu telefonu, a teraz znowu jest i z rozpoznawaniem polskiej mowy. Koniec bet i innych sztukowanych wersji. Co prawda mało to astronomiczne, ale musiałem się podzielić :laughbounce2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie śledzę wątku więc jeżeli to duplikat to nawet lepiej bo apka obowiązkowa dla każdego satroamatora. Apka pozwala łatwo sprawdzić zasięg nieba a dodatkowa może wpłynąć na jego przyszłość:

 

Loss of the night

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cosalux.welovestars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla obserwatorów kosmicznej pogody i zjawisk na Słońcu polecam

NASA Space Weather

https://play.google.com/store/apps/details?id=gov.nasa.gsfc.iswa.NASASpaceWeather&hl=pl

 

 

2013-09-18_170726.gif

 

 

 

----------------------

 

Mobile Observatory https://play.google....eappdev.astroid - dość spory kombajn do zaplanowania sobie sesji obserwacyjnej, sprawdzenia widoczności obiektów, zaćmienia, sporo danych i użytecznych informacji.
attachicon.gifmo0.jpg attachicon.gifmo1.jpg attachicon.gifmo2.jpg

 

Bardzo spodobał mi się ten program ! Warto kupić :)

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Polecam SkySafari Pro. Używam go do generowania mapek na żywo podczas obserwacji. Siłą programu są jego katalogi. Zawiera katalog Tycho oraz Hubble Guide Star Catalog (gwiazdy do 15 mag). Z DSów wszystkie NGC/IC, galaktyki do 18 mag, ciemne mgławice. Katalogi gwiazd zmiennych i podwójnych. Zdjęcia wielu DSów "wplecione" w mapy + obszerne info.

Na komputerze mam Guide'a i muszę przyznać, że SkySafari Pro praktycznie mu nie ustępuje pod względem ilości obiektów i informacji o obiekcie. Jest może trochę mniej zdjęć wplecionych w mapy i opisów NGCów.

Program jest mocno konfigurowalny. Wszystkie układy współrzędnych, siatka. Możliwość oddzielnej konfiguracji wyświetlania obiektów różnego typu ("solar system" , "stars", "deep sky", "milky way", ,"constellations").

Wyświetla większość znanych ciał układu słonecznego (ponoć z dużą precyzją) oraz np cienie księzyców Jowisza. Umożliwia aktualizację online parametrów orbit. Labelki z nazwami struktur na Marsie i Księżycu.

Ma bajery graficzne (rysunki gwiazdozbiorów, drogi mlecznej, horyzontu), które na szczęście można wyłączyć. Inne bajery 3d - możliwość lotu do ciał układu słonecznego i do gwiazd.

Obsługa jest prosta - najważniejsze fukncje (zmiana zasięgu , odwrócenie mapy do góry nogami, koła 1/2/5 stopni, wyszukiwanie) są sterowane dwoma kliknięciami na mapce.

Mam go zainstalowanego na małym smartfonie (Samsung Ace2). Obraz dodatkowo przyciemniam sobie aplikacją "Screen adjuster".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do 21 kwietnia jest promocja na nową wersję Skysafari 4. Dodali trochę funkcji, niektóre przydatne. Kupiłem wersję pro, wcześniej mając Plus. Tak perspektywicznie, jakby się telep większy pojawił. Z nowych funkcji jest też sortowanie wyników wyszukiwania wg różnych kryteriów, np gwiazdozbioru. W tej cenie rzeczywiście warto kupić, aktualnie 50% mniej.

 

Edytowane przez Blondas
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Może kogoś zainteresuję. Dzisiaj z okazji "Black Friday" na Amazon do pobrania jest kilkanaście aplikacji za free, w tym m.in.:

 

Moon Phase Pro (cena normalna na google play - coś ponad 6zł)

http://www.amazon.com/Udell-Enterprises-Inc-Moon-Phase/dp/B004EFYZ1C/ref=lp_10076151011_1_22/180-9846878-0256727?s=mobile-apps&ie=UTF8&qid=1417156922&sr=1-22

 

Mobile Obesrvatory (cena normalna na google play - coś ponad 20zł)

http://www.amazon.com/KreApp-Development-Mobile-Observatory/dp/B005LHO274/ref=lp_10076151011_1_23/180-9846878-0256727?s=mobile-apps&ie=UTF8&qid=1417156922&sr=1-23

 

Od wczoraj bawie się właśnie aplikacją Mobile Observatory i wydaje mi się bardzo fajna - na pewno warta uwagi, tym bardziej, że za darmo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, żeby pobierać aplikacje z amazona to trzeba tam mieć konto (co wymaga podania email i hasła). Ja mam ściągnięta na telefon aplikację amazon więc ten sklep działa na identycznej zasadzie jak aplikacja sklep googla, który standardowo jest w telefonie. Wg mnie warto mieć tam konto, ponieważ czasami trafiają się dobre okazje żeby ściągnąć aplikacje za free czy po niskiej cenie, a które niekoniecznie w sklepie google są akurat w tak atrakcyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Już ściągnąłem, ale aby uruchomić program trzeba się zalogować, podać email itd... chyba zrezygnuję.

 

 

Adres, datę urodzenia , ilość dzieci, numer buta , ulubiony kolor , ....... pie******ne go***le . Zalukaj na chomika/torrent.

To co korporacja zarobiła na Twojej i innych niezorientowanych i ich informacjach, z nawiązką wynagradza Twoje małe obejście.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.