Skocz do zawartości

Android - czyli nasz robocik pod ciemnym niebem


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Google ogłosiło właśnie, że udostępni kody źródłowe i Google SkyMap stanie się projektem Open Source

http://googleresearch.blogspot.com/2012/01/open-sourcing-sky-map-and-collaborating.html

także może już niebawem przybędzie wiele ciekawych astrowtyczek na Androida

już nawet nazwę zmienił na Stardroid: http://code.google.com/p/stardroid/ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niedawno Sky Safari, to pierwsza tak rozbudowana aplikacja na androida, wcześniej dostępna na iPhone. Olbrzymia i fantastyczna baza obiektów. Z racji liczby gwiazd może służyć do skakania w poszukiwaniu np . DS. Ponadto niesamowita kopalnia informacji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hm, używać androida i nie mieć konta na gmail to trochę jak mieć nawigację i nie włączać gps. Ale nie mnie oceniać, masz swoje powody. Możesz spróbować na stronach producentów, chociaż większość z nich udostępnia aplikacje przez market. Niekiedy na jakimś forum znajdzie się ktoś, kto udostępni aplikację, ale generalnie nikt tego nie robi bo jest za free w markecie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażka. Czy znalazł ktoś te instalki poza marketem (te FREE) oczywiście ? Ciekawe jak to zdobyć nie mając konta na Gmail, Facezboku itp ?

Ale Picasy używasz?

http://www.picasaweb.google.com/sp3uca

 

Spróbuj GetJar.

http://www.getjar.com/

Edytowane przez czach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, używać androida i nie mieć konta na gmail to trochę jak mieć nawigację i nie włączać gps. Ale nie mnie oceniać, masz swoje powody.

 

Telefon z Androidem nie jest mój , żona dostała i chciałem popróbować jak to działa.

Mam konto gmail, ale tylko poczta. Nie chcę żadnego wyciągania danych osobistych, co kupuję , co instaluję i po co.

Osłabiło mnie także to że muszę coś ściągać bezpośrednio na telefon, a nie poprzez sieć na komputer do wgrania później.

W moim mam Symbiana i nie ma takich zachowań szpiegowskich, instalki sis dostępne są wszędzie, prostsze mogę pisać sam.

Nie długo nie kupisz chleba nie mając konta na portalu społecznościowym. :fool:

 

czach = "Ale Picasy używasz?" tak ale ostatnio też mnie wkurzają zmianami które próbują wyciągnąć ode mnie więcej danych niby dla dobra mojego.

 

 

Reasumując - rozumie temat i na tyle bo OT a to nie wątek do tego.

 

Andrzej

Edytowane przez sp3uca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wizyta w android markecie kosztowała mnie 150 pln.

Tekst jak to się stało można znaleść pod linkiem

http://forum.android.com.pl/f35/cut-the-rope-92525-a-138880/

 

Niestety temat zamkniety i nie da sie nic przeczytac. Jak to mozliwe zeby takie pieniadze stracic. Ja nie wydalem jeszcze tam ani zlotowki i nie zamierzam. Tylko darmowe aplikacje, reklamy przezyje...

 

Ok doczytalem ze to tez byla darmowa aplikacja... niezly szok

Edytowane przez kobat1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - koleś nie popatrzył w zezwolenia jakie udziela aplikacji - m.in. na dostęp do wysyłania smsów i na dostęp do usług płatnych. Takie pozwolenia dla gry? No cóż...

 

Zresztą kompletnie nie rozumiem skąd u Was taki opór przed korzystaniem z marketu i płatnych aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą kompletnie nie rozumiem skąd u Was taki opór przed korzystaniem z marketu i płatnych aplikacji?

Zapewne dla świętej zasady internetu, gdzie wszystko ma być za darmo.

 

6. Pieniądze są wrogiem sieci, ponieważ pieniądze są wrogiem wolności. Ta niezbyt odkrywcza myśl, głoszona przecież ochoczo w XIX wieku przez Marksa, Bakunina, Kropotkina i innych pomniejszych wrogów systemu, jest jednym z najważniejszych przykazań wyznawców sieci.

 

Więcej... http://wyborcza.pl/1,95892,11101022,O_wyzszosci_sieci_nad_realem___list_przesmiewczy.html#ixzz1lv4F6rGH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dla świętej zasady internetu, gdzie wszystko ma być za darmo.

 

Błąd. Nie o to chodzi.

Wchodzisz na onet czy inne a tu "google analistic, facebook analistic twiter sranalistic" Market - podaj Nazwisko podaj ile masz dzieci ile lat gdzie pracujesz itp szajs.

Nie ma tak dobrze. Dane kosztują. Żadnych dopasowanych reklam i innego badziewia. Sprzedajesz coś ?OK płacę i nic po za tym.

Dlatego - Nie marketom i nie szpiegowaniu.

Kupuje tylko to co chcę, w zamian kasa i nic poza tym.

Totalny OT ale nie wytrzymałem. Pisałem że aplikacje są dostępne DARMOWE po za Marketem który dla mnie jest nie w porządku. Mam IBM od 1989 roku i przyzwyczaiłem się że ja myślę co robię nie maszyna. Nic bez ze mnie.

Jestem "starej daty" ? ok tak trzymać. Elektronika jest dla mnie nie ja dla niej. W sieć idzie tylko to co ja chcę.

 

Andrzej

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, to operatorowi za sygnał trza, ale wydawcy za teści / api już nie? Nie myl. abonament to nie opłata za internet tylko za transfer.

 

Pozdrawiam.

. . . a teraz to łapiemy się za słówka (no to znaczy Ty , łapiesz mnie...) Wszakże transfer to nic innego jak wyrażona w GB ilość danych jaką dany serwer wirtualny wysyła i otrzymuje z sieci Internet .

Więc mam płacić za transfer , internet i za wszystko co wydawcy umieszczą w sieci ? No to chyba nie będzie mnie (i nie tylko mnie) stać na taki PRZYWILEJ .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapę nikogo za nic. Wyjaśniam co jest czym. Twoja odpowiedź wskazuje, że wyznajesz popularną ideologię "Jak ukradnę, to nie będę złodziejem, bo przecież mnie nie stać". Na tą chwilę wyznaje ją grubo ponad 50 % userów sieci w naszej części świata, więc jesteś jeszcze w większości.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja odpowiedź wskazuje, że wyznajesz popularną ideologię "Jak ukradnę, to nie będę złodziejem, bo przecież mnie nie stać". Na tą chwilę wyznaje ją grubo ponad 50 % userów sieci w naszej części świata, więc jesteś jeszcze w większości.

chyba nie o to chodzi

jak ktoś ściągnie płytę przez internet to jest sprytny. Złodziej to ten, który pójdzie do sklepu i zaiwani płytę z półki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. . . a teraz to łapiemy się za słówka (no to znaczy Ty , łapiesz mnie...) Wszakże transfer to nic innego jak wyrażona w GB ilość danych jaką dany serwer wirtualny wysyła i otrzymuje z sieci Internet .

Więc mam płacić za transfer , internet i za wszystko co wydawcy umieszczą w sieci ? No to chyba nie będzie mnie (i nie tylko mnie) stać na taki PRZYWILEJ .

Pozdrawiam .

analogia "nieinternetowa":

A więc jak pojadę samochodem do sklepu to miałbym jeszcze płacić za zakupy?! Przecież już zapłaciłem za paliwo do samochodu! Wredne korporacje i rząd chcą mnie wykorzystać na każdym kroku! Stop ACTA! itd... ^_^

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analogia "nieinternetowa":

A więc jak pojadę samochodem do sklepu to miałbym jeszcze płacić za zakupy?! Przecież już zapłaciłem za paliwo do samochodu! Wredne korporacje i rząd chcą mnie wykorzystać na każdym kroku! Stop ACTA! itd... ^_^

Jeśli jadę samochodem do sklepu , to dla swojej wygody (za którą muszę płacić) i nie mam o to pretensji do rządu , czy korporacji . "Korzystając" ze sklepu , ( hm , jakby to ująć) "powłóczyć" się nie muszę płacić za "wstęp" .Użytkując internet , oprócz abonamentu musimy także płacić m.innymi za energię elektryczną (i o to także pretensji nie mam do dostawcy tejże energii) itd .

 

Nie jestem przeciwnikiem uiszczania dodatkowych opłat za pobieranie : programów , filmów , muzyki czy czego tam jeszcze . Po prostu sprzeciwiam się przed nazywaniem mnie złodziejem , czy karaniem za to , że pobieram coś co jest ogólnodostępne . Jeśli widzę ostrzeżenie , iż to co robię (czy mam zamiar zrobić) jest przestępstwem to z rozsądku tego nie robię . To jest moje zdanie w tej kwestii , do której już nie wrócę w tym wątku , a na przyszłość to proszę wszystkich o dobieranie nieco roztropniej słów jak np. : złodziej , ponieważ świadomie lub nie możemy kogoś naprawdę urazić , a jestem przekonany , że na stronie Astropolis "nikt" takiego zamiaru nie ma .

Pozdrawiam .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.