Skocz do zawartości

EQDIR w wersji Pierro Astro za 1/3 ceny


milosz

Rekomendowane odpowiedzi

za wygodę się płaci :rolleyes:

Jednak dusza rasowego ATM-owca nie pozwala przejśc obojętnie :szczerbaty:

 

Otóż to :):) - zawzialem sie i zrobilem - dzis testy :)

 

Teraz tylko musze jakos zmusic to wszystko zeby dzialalo pod Win 2000 :( - niestety ASCOM PLATFORM 6 'no longer supports windows 2k' :(:(

Edytowane przez Prorok78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to :):) - zawzialem sie i zrobilem - dzis testy :)

 

Teraz tylko musze jakos zmusic to wszystko zeby dzialalo pod Win 2000 :( - niestety ASCOM PLATFORM 6 'no longer supports windows 2k' :(:(

 

Masz tu starszą wersję ascoma ASCOMPlatform5b ASCOMPlatform5.5.1Update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj - dziekuje serdecznie !!!!!:):)

 

LIPA :(:(

 

Nie dziala nadal - nie widzi montazu :(:(

- kabelki sprawdzone na przejscie i na poprawnosc, kolejnosc itd

- testy na laptopie z win xp, ascom 6 i najnowszym eqascom

- wykrywa mi interface jako USB serial port, producenta pokazuje ftdi

- montaz sie wlacza (dioda swieci)

- eqascom toolbox w setupie nie wykrywa montazu niezaleznie na jakim porcie com jest i z jakimi parametrami:(

 

Jakies porady ??? ehhh dawno takiego frustrata nie mialem :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 konwertery? Tamten działa?

Bo jak żaden nie działa to prawdopodobnie masz jakieś konflikty programowe.

 

No wlasnie zaden nie dziala :(:(

Pierwszy byl na max232 - nie wlaczal sie nawet montaz

Drugi to chip ftdi dolutowane tylko kabelki wg opisu - montaz sie wlacza ale eqmod go nie widzi :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Tamta samoróbka nie spowodowała awarii sprzetowej montazu? Trzeba też wyeliminować konflikty programowe lub złą konfigurację na komputerze. Naprawdę dużo rzeczy może być źle ustawione i drogą eliminacji trzeba dojść co jest nie takk.

Pobaw się parzystością/prędkościami portu. Montaż może wymagać jakichś konkretnych nastaw portu.

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Tamta samoróbka nie spowodowała awarii sprzetowej montazu? Trzeba też wyeliminować konflikty programowe lub złą konfigurację na komputerze. Naprawdę dużo rzeczy może być źle ustawione i drogą eliminacji trzeba dojść co jest nie takk.

Pobaw się parzystością/prędkościami portu. Montaż może wymagać jakichś konkretnych nastaw portu.

 

Montaz raczej dziala - po podpieciu pilota jest wszystko ok ...

Mam prosbe - czy ktos moze zerknac na swoje nastawy portow ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam poeksperymentować bo ciężko jest pomagać na odległość. To może być wszystko i nic :(

U mnie montaż działa wyłącznie przy prędkości portu 2400, też tzreba sprawdzic. Poinstalowac wszystko na innym komputerze i sprawdzić czy dalej eqmod ma problemy. Może da się połączyć bez eqmoda tylko bezpośrednio (np przez terminal i podejżeć komunikację zwrotną o ile jest) i sprawdzićczy sprzętowo jest wsio ok (lutowania, kable, wtyki). Ojj dużo tego :)

Edytowane przez tas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sam poeksperymentować bo ciężko jest pomagać na odległość. To może być wszystko i nic :(

U mnie montaż działa wyłącznie przy prędkości portu 2400, też tzreba sprawdzic. Poinstalowac wszystko na innym komputerze i sprawdzić czy dalej eqmod ma problemy. Może da się połączyć bez eqmoda tylko bezpośrednio (np przez terminal i podejżeć komunikację zwrotną o ile jest) i sprawdzićczy sprzętowo jest wsio ok (lutowania, kable, wtyki). Ojj dużo tego :)

 

Fizycznie jest sprawdzony - kable, lutowanie, ewentualne zwarcia, przejscie z wtyczki po kablu do interface'u itd... to wszystko jest ok ...

Ewentualnie - ktore sterowniki lepsze ?? te do Virtual Com Port, czy te do D2xx ??? Probowalem zreszta obu :(

Czy - jesli montaz sie wlacza i dziala z pilotem normalnie to mozna zalozyc ze jest ok i nieuszkodzony ?? Chodzi mi o to czy jesli by cos moja poprzednia lutowana na max232 przejsciowka (przy ktorej wogole sie power nie wlaczal w montazu) cos namieszala - to chyba byly by jakies objawy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUKCES !!!!!!:)

 

Blad byl w ulozeniu pinow Rx i Tx ... po zrobieniu wtyczki wg schematu na stronie projektu nie dzialalo...

 

Mase zostawilem na pinie nr 4, piny 5 i 6 zamienilem miejscami (Rx i Tx) i ruszylo bez protestu :):)

 

Teraz tylko potrzebuje dobry tutorial traktujacy o cdc i eqmod od podstaw :) - na guide, pec itp przyjdzie pora - poki co alignowanie, parkowanie itd....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie jest sprawdzony - kable, lutowanie, ewentualne zwarcia, przejscie z wtyczki po kablu do interface'u itd... to wszystko jest ok ...

Ewentualnie - ktore sterowniki lepsze ?? te do Virtual Com Port, czy te do D2xx ??? Probowalem zreszta obu :(

Czy - jesli montaz sie wlacza i dziala z pilotem normalnie to mozna zalozyc ze jest ok i nieuszkodzony ?? Chodzi mi o to czy jesli by cos moja poprzednia lutowana na max232 przejsciowka (przy ktorej wogole sie power nie wlaczal w montazu) cos namieszala - to chyba byly by jakies objawy ???

 

Ja używam VCP. IMO jeżeli pilot działa, to montaż nie jest uszkodzony. O ile pamiętam prędkość miałem ustawioną na 9600 (postaram się sprawdzić jeszcze dziś). A może przyczyna jest trywialna - sprawdzałeś czy wtyczka dobrze siedzi w gniazdku w montażu? U mnie gniazdko jest 'spore' jak na RJ45 i wtyczka wchodzi dość luźno.

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odwroceniu pinow 5 i 6 wszystko dziala :)

 

To może być skrót myślowy autora. Jeśli na jednym układzie masz Tx (Transmit) i Rx (Receiv) to teoretycznie drugi układ mając mając Tx i Rx nie może być podłączony z pierwszym Tx-Tx i Rx-Rx. Raz się na to naciąłem bo wg schematu wyglądało że tak powinno być ale należało odwrócić piny otrzymując Tx-Rx i Rx-Tx czyli pin "transmisji danych" jednego musi iść do pinu "otrzymywania danych" drugiego.

Edytowane przez Pablito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) - no jest to jak najbardziej logiczne - z tym ze trudne do samodzielnego wymyslenia :) Wydaje mi sie ze powinna byc jakas informacja o tym - tak zeby to bylo jasne ...:) Tym bardziej iz ja np mialem niezlego pietra podpinajac piny odwrotnie - balem sie czy nie zobacze znakow dymnych nadawanych przez montaz ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.