Skocz do zawartości

Rozliczenie finansowe Astro-Forum.org


Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i koledzy jak Wam wiadomo Astro-Forum.org jest organizacją non-profit finansowaną przez Radę Forum. Aby forum funkcjonowało na odpowiednim poziomie członkowie rady zebrali kwotę 1014zł i 67gr z czego wydano na domenę oraz miejsce na serwerze 700zł. Pozostała kwota 314zł 67 gr została zdeponowana u mnie (skarbnika forum) i zostanie w sierpniu przeznaczona na dalsze funkcjonowanie naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Powoli zbliża się półrocze naszej działalności. Mam nadzieję, że świadomość w jaki sposób funkcjonuje nasze Forum pozwoli na lepsze zrozumienie sensu jego istnienia i zbliży każdego z Was do ideii, która stała przy jego powoływaniu. Użyłem wielkich słów, które w uproszczeniu oznaczają, że sami decydujemy o kierunku działania i rozwoju Forum i sami jesteśmy za nie odpowiedzialni - również finansowo. To między innymi właśnie z potrzeby wspólnego pożytku kształt i forma Forum jest stale doskonalona co objawia się coraz doskonalszą jego postacią (słowa uznania należą się w tym miejscu Adamowi 'Jesionowi' za spory trud w ostatnich dniach). Widzimy też, że coraz poważniej traktujemy forum jako miejsce wymiany ideii i pomysłów, miejsce gdzie umawiamy się na zloty i gdzie dzielimy się także własnymi refleksjami nie zawsze z astronomią związanymi. Czuliśmy się, jako Rada, w obowiązku poinformowania wszystkich Użytkowników o tym aspekcie działania Forum z przekonaniem, że tak właśnie trzeba zrobić. Jawność działania od podstaw to z resztą jeden z filarów naszego działania.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wam wszystkim podziękować, za możliwość czerpania przez emnie tylu informacji z dziedziny astronomii, forum jest naprawdę skarbnicą wiedzy online( 8) ), pozatym mogę się tu wygadać no wypisać, traktujecie wszytkich jak równych sobie, zawsze pomożecie, doradzicie, wszytko jest O.K. :notworthy: wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem numer konta powinnien byc jawny.

Wtedy każdy kto poczuł by sie związany z forum mogłby dokładać swoją symboliczną ciegiełke.

Wystarczyły by naprawde symboliczne sumy żeby znacząco wspomóc tą idee.

Wydaje mi sie ze jest to w dobrym guście aby chociaz raz w roku materialnie wspomoc ten ciekawy pomsl. Oczywiscie wszystko anonimowo i dobrowolnie. kazdy wg swoich mozliwosci.

Ja wyrazam chec pomocy .

Co Wy na to ????

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Cieszę się, że kilku z Was czuje się tak mocno związanych z forum, że jesteście gotowi włączyć się w akcję jego finansowania. Forum jak wiecie utrzymywane jest przez dobrowolne składki Rady i na te jego potrzeby pieniądze są i zapewne będą w przyszłości. Myślimy natomiast nad poszerzeniem płaszczyzny działalności Forum - także o taką wymagającą dodatkowych nakładów finansowych. Nie można tego jednak robić bez żadnej podstawy prawnej. Adam Jesion pisząc skrótowo o forum wspomniał, ze celem strategicznym jest utworzenie stowarzyszenia gdzie takie inicjatywy są formalnie i prawnie dopuszczalne. Na razie więc poprzestańmy na tych deklaracjach, które przynajmniej mnie napawają radością i wiarą w nasz przyszły rozwój.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem numer konta powinnien byc jawny. 

Wtedy każdy kto poczuł by sie związany z forum mogłby dokładać swoją symboliczną ciegiełke.

Wystarczyły by naprawde symboliczne sumy żeby znacząco wspomóc tą idee.

Wydaje mi sie ze jest to w dobrym guście aby chociaz raz w roku materialnie wspomoc ten ciekawy pomsl. Oczywiscie wszystko anonimowo i dobrowolnie. kazdy wg swoich mozliwosci.

Ja wyrazam chec pomocy . 

Co Wy na to ????

 

pozdr

DaVe

 

POPIERAM Z CAŁEGO SERCA

:astrobrac: :Wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.