Jump to content

Rozliczenie finansowe Astro-Forum.org


 Share

Recommended Posts

Drogie koleżanki i koledzy jak Wam wiadomo Astro-Forum.org jest organizacją non-profit finansowaną przez Radę Forum. Aby forum funkcjonowało na odpowiednim poziomie członkowie rady zebrali kwotę 1014zł i 67gr z czego wydano na domenę oraz miejsce na serwerze 700zł. Pozostała kwota 314zł 67 gr została zdeponowana u mnie (skarbnika forum) i zostanie w sierpniu przeznaczona na dalsze funkcjonowanie naszego forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest leszekjed

Powoli zbliża się półrocze naszej działalności. Mam nadzieję, że świadomość w jaki sposób funkcjonuje nasze Forum pozwoli na lepsze zrozumienie sensu jego istnienia i zbliży każdego z Was do ideii, która stała przy jego powoływaniu. Użyłem wielkich słów, które w uproszczeniu oznaczają, że sami decydujemy o kierunku działania i rozwoju Forum i sami jesteśmy za nie odpowiedzialni - również finansowo. To między innymi właśnie z potrzeby wspólnego pożytku kształt i forma Forum jest stale doskonalona co objawia się coraz doskonalszą jego postacią (słowa uznania należą się w tym miejscu Adamowi 'Jesionowi' za spory trud w ostatnich dniach). Widzimy też, że coraz poważniej traktujemy forum jako miejsce wymiany ideii i pomysłów, miejsce gdzie umawiamy się na zloty i gdzie dzielimy się także własnymi refleksjami nie zawsze z astronomią związanymi. Czuliśmy się, jako Rada, w obowiązku poinformowania wszystkich Użytkowników o tym aspekcie działania Forum z przekonaniem, że tak właśnie trzeba zrobić. Jawność działania od podstaw to z resztą jeden z filarów naszego działania.

L.J.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym wam wszystkim podziękować, za możliwość czerpania przez emnie tylu informacji z dziedziny astronomii, forum jest naprawdę skarbnicą wiedzy online( 8) ), pozatym mogę się tu wygadać no wypisać, traktujecie wszytkich jak równych sobie, zawsze pomożecie, doradzicie, wszytko jest O.K. :notworthy: wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem numer konta powinnien byc jawny.

Wtedy każdy kto poczuł by sie związany z forum mogłby dokładać swoją symboliczną ciegiełke.

Wystarczyły by naprawde symboliczne sumy żeby znacząco wspomóc tą idee.

Wydaje mi sie ze jest to w dobrym guście aby chociaz raz w roku materialnie wspomoc ten ciekawy pomsl. Oczywiscie wszystko anonimowo i dobrowolnie. kazdy wg swoich mozliwosci.

Ja wyrazam chec pomocy .

Co Wy na to ????

 

pozdr

DaVe

Link to comment
Share on other sites

Guest leszekjed

Cieszę się, że kilku z Was czuje się tak mocno związanych z forum, że jesteście gotowi włączyć się w akcję jego finansowania. Forum jak wiecie utrzymywane jest przez dobrowolne składki Rady i na te jego potrzeby pieniądze są i zapewne będą w przyszłości. Myślimy natomiast nad poszerzeniem płaszczyzny działalności Forum - także o taką wymagającą dodatkowych nakładów finansowych. Nie można tego jednak robić bez żadnej podstawy prawnej. Adam Jesion pisząc skrótowo o forum wspomniał, ze celem strategicznym jest utworzenie stowarzyszenia gdzie takie inicjatywy są formalnie i prawnie dopuszczalne. Na razie więc poprzestańmy na tych deklaracjach, które przynajmniej mnie napawają radością i wiarą w nasz przyszły rozwój.

L.J.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem numer konta powinnien byc jawny. 

Wtedy każdy kto poczuł by sie związany z forum mogłby dokładać swoją symboliczną ciegiełke.

Wystarczyły by naprawde symboliczne sumy żeby znacząco wspomóc tą idee.

Wydaje mi sie ze jest to w dobrym guście aby chociaz raz w roku materialnie wspomoc ten ciekawy pomsl. Oczywiscie wszystko anonimowo i dobrowolnie. kazdy wg swoich mozliwosci.

Ja wyrazam chec pomocy . 

Co Wy na to ????

 

pozdr

DaVe

 

POPIERAM Z CAŁEGO SERCA

:astrobrac: :Wave:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.