Skocz do zawartości

Nowy gimp (darmowy soft porownywalny z photoshopem)


xterm

Rekomendowane odpowiedzi

Szanuję Twój wybór o ile całe Twoje oprogramowanie jest legalnie kupione i zapłacone, w przeciwnym razie Twoja wypowiedź trąci stronniczym cynizmem.

 

No to chyba jest oczywiste. W moim zawodzie i branzy ktorej dzialam nie miec kupionego softu legalnego (szczegolnie graficznego) to samobujstwo i ryzyko zbyt kosztowne. Niestety, aby kupic kiedys pierwszy soft musialem brac na niego kredyt.

 

Pragne zauwazyc, ze poruszony zostal temat porownania z PS. A to zupelna pomylka. Photoshop to dedykowane narzedzie przeznaczone dla profesjonalnych zastosowan. Oczywista glupota byloby kupowanie pakiety po to, zeby np obrobic sobie fotki astro, albo z wakacji. I tu przychodza z pomoca takie darmowe aplikacje. Ale trzeba o tym pamietac i porownywac soft w takim wlasnie sektorze.

 

Heheh - co do kwarantanny... jak widzisz, chlopaki sa na granicy wyzywania sie :)

Zreszta obserwuje juz w kilku watkach gorace rozmowy na linii Andee - Janusz :) Panowie, wyjasnijcie sobie wzajemne animozje na priwie... Nie mieszajcie w to innych userow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszku - przede wszystki zle mnie odczytales. Ja jestem za GNU. Ale co mi po systemie, na ktorym nie moge pracowac??? No do czego mi to potrzebne? Ja chce byc tylko uzytkownikiem komputera i naprawde nie ma dla mnie zadnego znaczenia, na jakim systemie to "chodzi". Dorabianie do tego ideologii to wielka przesada.

 

Jak powinien wygladac system operacyjny "normalnego" komputera mozna wlasnie zobaczyc na bazie macow i ich MacOS X. Dla informatykow i pasjonatow to nudny system, bo nie mozna "pogrzebac". Dla grafikow to system bajka, bo mozna sie skupic na sofcie, nie na systemie. A do tego jest sliczny :)

 

Z dniem kiedy adobe napisze sprawnie dzialajace aplikacje pod linuxa, stane sie jego uzytkownikiem. Chociaz z perspektywy normalnego usera uwazam, ze nadal jest on zbyt skomplikowany w kwestiach konfiguracyjnych. Niby wszystko dziala, ale czasami trzeba cos "naprawic" i wtedy zaczynaja sie schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

Faktycznie, poziom szacunku wzajemnego jaki koledzy osiągnęli w stosunku do siebie w pierwszych postach nie napawa optymizmem. Mam nadzieje, że im trochę juz przeszło.

Co do porównania GIMP-a z Photpshop-em muszę przyjąc Adamie twoją rację bo sam nie moge wydać miarodajnej opinii. Ale moża Andrzej działający na GIMP-ie powie coś na ten temat ?

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO nie jest kwestia wyboru. GIMP jest wykluczony. Ja nie jestem w stanie na nim pracowac, bo nie ma w nim modelu CMYK, a bez niego NIC A NIC do druku nie zrobisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Poza tym, profesjonalne czcionki PostScriptowe ktore kupilem za ciezkie pieniadze takze sie wysypuja w nim. A wiec jak profesjonalista ma pracowac na darmowym sofcie. Przeciez stracony czas na dochodzenie co jest przyczyna moze kosztowac wiecej, niz caly pakiet programow Adobe. Mnie na to nie stac. Narzedzia kosztuja na ogol mniej, niz mozna na nich zarobic. Mysle, ze to jest istotnym porownaniem.

Dla segmentu PRO nie istnieja zadne programy GNU, bo i po co? Przeciez pieniadze tu sa. A dla reszty GIMP moze byc swietnym narzedziem.

 

Dziwie sie tylko, czemu oni wymodzili taki dziwaczny interfejs w momencie, kiedy caly swiat sie standaryzuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam: co do adobiego, to juz zmierza on powoli (na razie testuje?) do linuksa, np. : http://www.adobe.com/products/framemaker/fmlinux.html

 

Na sile, jakby sie uparl, jest wsparcie dla CMYKa, np.: http://freshmeat.net/projects/cmykgimp/?br...lease_id=149116

Tak, wyglada to brzydko, trzeba sobie zawracac dodatkowo glowe, itd.

 

Fajnie, ze stwierdziles ze dla nie PRO to moze byc swietne narzedzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O co Ci chodzi?

Czyzbys byl fanatycznym polonista?Jesli tak to przeoczyles sporo!

Kiebski z Ciebie polonista!!!!!

To nie jest forum ortograficzne ,zachowaj uwagi dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, systemy Unixowe gonią MS ale tak naprawdę to każdy z tych systemów ma coś w sobie co pozwala mu istnieć.

Unixowe systemy są bardzo stabilne i ciężkie do wyłożenia bo ich konstrkcja jest odmienna od MS.

Ostatnio zainstalowałem sobie niejakiego Slack'a i "łazi" to fajnie.

MS słynie z tego że jest nie stabilny bo Bill jakoś nie potrafi zrozumieć paru rzeczy ale to już inna sprawa.

Ja najczęściej pracuje na MS W2k i chyba jest to najstabilniejszy system jaki udało się wyprodukować przez Billa.

Ale wytrzymuje i tak tylko z rok i reinstall

U mnie w jednej firmie jest "postawiony" SCO i 5 lat nie był serwer dotykany poza Upgreadem i nigdy nie zawiesił się !! nigdy! no czasem z winy usera coś się tam zapętliło ale kill.... i po problemie.

Więc trzeba chylić czoła dla systemów Unixowych.

Dodam tylko że dotyka nas zwykłych użytkowników komputera brak pewnych aplikacji do których nas przyzayczaił MS ale to kwestia czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnijmy o wszelakiej masci robalach/wirusach, ktore zbieraja obfite zniwo glownie dzieki architekturze windowsow. Ponoc nawet sa opinie zeby udostepniac windowsupdate dla spiraconych win* (mniejsze rozprzestrzenianie sie robalstwa w sieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Linuxa juz od jakiegos czasu i nie narzekam. Moim zdaniem do urzytku domowego nadaje sie lepiej niz Windows /pod warunkiem, ze nie chcemy tylko grac/. Co do nowego GIMPa to zainstalowalem i roznica jest znaczna w porownianiu z poprzednimi wersjami. A co do zastosowan astro to wersja CdC jest nawet bardzo stabilna /jak na wczesna alfe :)/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego miedzy innymi warto urzywac linuxa...  :D

 

Linux :shock: to sytem dobry dla znudzonych małp w buszu a nie normalnych użytkowników peceta :twisted:

 

Januszu, uważałem Cię za rozważnego i rozsądnego człowieka :shock: A tutaj widzę że popierasz tych łobuzów [i nie powiem co jeszcze bo mi Adam da ostrzeżenie :mrgreen:] z ms [bo ja osobiscie na przyklad nie chce miec z nimi NIC wspolnego i juz podejmuje ku temu kroki].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi?

Czyzbys byl fanatycznym polonista?Jesli tak to przeoczyles sporo!

Kiebski z Ciebie polonista!!!!!

To nie jest forum ortograficzne ,zachowaj uwagi dla siebie.

 

Poowinieneś "kiebski" człowiecze odróżniać literówki od ewidentnych ortografów.

Forum nie jest ortograficzne, ale wypowiedzi powinny być po polsku a nie po polskiemu. Ortografię można wybaczyć ale obcokrajowcom i uczniom podstawówki.

 

Cześć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrozumiales sens w,w przez Ciebie slow?????????

Mniemam ,ze tak inteligentnego czlowieka jak Andee ,nie jest wina w robieniu bledow,moze jest dyslektykiem albo legestenikiem.

To ze robi bledy , nie oznacza wcale , iz nie warto i nie mozna z nim dyskutowac.

Ty sie do dyskusji nie na dajesz, bo niema o czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrozumiales sens w,w przez Ciebie slow?????????

Mniemam ,ze tak inteligentnego czlowieka jak Andee ,nie jest wina w robieniu bledow,moze jest dyslektykiem albo legestenikiem.

To ze robi bledy , nie oznacza wcale , iz nie warto i nie mozna z nim dyskutowac.

Ty sie do dyskusji nie na dajesz, bo niema o czym.

 

Drogi chłopcze, ostatni post nie tyczył się wyłącznie Andee-go. Nie uważam, że z nim nie warto dyskutować, fajnie by tylko było, żeby troszkę bardziej się starał.

 

A co do Ciebie to nie stać Cię nawet na jawne występowanie w dyskusji. Tobie kurs poprawnej polszczyzny przydałby się po stokroć bardziej niż Andee-mu - chyba, że młody wiek tłumaczy twoją nonszalancję.

 

Andee - mam nadzieję, że nie masz mi za złe drobnej uwagi.

 

Pozdrawiam.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - na priwa takie dyskusje!!!  :noughty:

 

Hmm, Adam, zgadzam się z Tobą o tyle, że to niewłaściwy dział do tego typu dyskusji. Natomiast poruszany temat, w tym także przeze mnie na sąsiednim forum, jest ważny i powinien być poruszany publicznie. Z założenia nie dyskutuję z niewiadomo kim, więc się do tej pory nie wypowiadałem. Jeżeli ktoś nie chce zadać sobie trudu, żeby pisać poprawnie, to jest to jawnym lekceważeniem potencjalnych odbiorców danego tekstu, w tym także i mnie. Jak się przyjrzeć, to połowa forumowiczów jest dyslektykami, to ostatnio bardzo modne. Zamiast się trochę postarać, lepiej załatwić sobie papier. Ciekaw jestem jak co niektórzy maturę zdawali... I mimo, że niektórych kolegów całkiem lubię, wkurza mnie jak olewają mnie i innych.

Na tym koniec mojego udziału w tym temacie, bo albo ktoś zrozumie, albo szkoda mojego czasu na tłumaczenie.

Marku, ja z założenia nie odpowiadam anonimom, co i Tobie proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham te fora. Zaczęliśmy od porównania PS i Gimpa, przez wojnę windowsa i Linuxa doszliśmy do sprawdzania ortografii i pisowni. Coś ostatnio straszna tendencja do zmieniania tematów. Wesołych Świąt. Co jedliście dziś na obiad?

 

Mi pisownia jakoś nigdy nie sprawiała specjalnych trudności (gorzej z wymową). Generalnie mylę się na literówkach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.