Skocz do zawartości

Gdzie w PL szukać starych albumów CD?


Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem chodzi mi o Soundtrack z Pitch Black (dwupłytowe wydanie z 2000r. Graeme Revella, nie chce remiksów)

 

Ale generalnie problem jest szerszy. Jak nie ma czegoś w EMPIKU lub na allegro, to w sumie sprawa przegrana. A czesto nie ma (mam odrobinę niestandardowe upodobania). Czasem ściągne z rozpaczy jakiś niepopularny album bezpośrednio od wydawcy, ale bywają kurioza, że za CD z upatrzoną pozycją płace 10$, za przesyłkę 15$, a bankowi wszystkie myta za obsługe transakcji przekraczają 20$... a to jest chore.

 

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jakby ktoś zechciał pomóc, to chodzi o ten album:

 

th_52588_cover_122_532lo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie próbowałeś ściągnąć tej płytki do Polski właśnie za pomocą EMPIKU? Przecież oni i tak dostają towar - myślę, że zamówienie 1 pozycji więcej nie powinno im zrobić większego problemu -

znajomy w ten sposób zamawiał sobie jakieś (chyba jemu tylko potrzebne) czasopismo, sam osobiście poprzez sklep prowadzący sprzedaż CD zamawiałem kilka pozycji z udostępnionego mi przez obsługę katalogu - płaciłem normalnie jak za CD, bez dodatkowych opłat - cenę katalogową - jedynym minusem było to iż czasem musiałem nawet z miesiąc poczekać aż płytka dojedzie (nikt nie będzie zamawiał jej osobno - była dodawana do ogólnego zamówienia i dopiero z nim "przyjeżdżała").

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans mam ten sam problem, generalnie proszę zazwyczaj znajomych z innych krajów by poszukali u siebie. Jeśli masz kogoś w Lądku znaczy się w Londynie to to jest kopalnia. Znaleziono mi tam albumy "nieznajdywalne" a wg. empiku nie istniejące ba nigdy nie wydane...

Musisz się jednak nastawić na używane płyty, ale chyba to nie przeszkoda?

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik niestety nie ma wielkiego wyboru w rzeczach rzadkich. A nawet, jak coś mają w katalogu, to nie znaczy, że są w stanie to sprowadzić. Przekonałem się o tym zamawiając u nich koncerty na DVD. Po miesiącu przyszła informacja, że są nie do zdobycia. Oczywiście nie zniknęły z ich katalogu, zmienił się tylko status na "niedostępny".

Na to samo złożyłem zamówienie w dziale muzycznym Media Marktu i sprowadzili mi to bez problemu, do tego w niższej cenie. Może warto oprócz MM uderzyć do innych sklepów sieciowych, które mają duży przepływ z zagranicy, np do Saturna. A może znaleźć inne odpowiedniki Empików za granicą. Pamiętam, że we Francji jest duża sieć FNAC, z dużym wyborem mediów nowych, ale chyba i używanych. Zdaje mi się tylko, że nie wysyłają za granicę, ale tego nie jestem pewien.

Szukasz płyt wydanych sporo lat temu, z tym może być problem. Ja w MM kupowałem nowe płyty, a więc zasadniczo gdzieś tam w Europie było ich w magazynach mnóstwo.

Ewentualnym kolejnym rozwiązaniem są małe sklepiki i komisy płytowe. W Warszawie jest pewnie z kilka komisów. Ja akurat znam komis Muzant na rogu Świętokrzyskiej i Kubusia Puchatka. Widzę z netu, że jeszcze jest (albo było) kilka innych miejsc z płytami. Ten temat jest bardzo stary i chyba o winylach, ale może warto sprawdzić:

http://www.audiostereo.pl/komisy-z-plytami-warszawa_15030.html

Co do netu, to najlepszym źródłem na CD z soudtrackami w Polsce jest chyba Allegro. Są tam sprzedający, którzy się w tym specjalizują. Dużą ofertę miał zawsze użytkownik "zbyszekx1", od którego jakieś soudtracki dla syna kupowałem. Teraz widzę jest na urlopie i nic nie sprzedaje. Ale jak wróci, skontaktuj się z nim, może sprowadzi dla Ciebie to, co chcesz. Jakby co, mam do niego szczegółowe namiary.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecałbym jednak źródła zagraniczne, przede wszystkim eBay. Fakt, że czasem koszty przesyłki przekraczają cenę płyty (nie jest to norma - wielu sprzedawców oferują też wysyłkę zwykłą pocztą, co z USA kosztuje 3-5$), ale za to często można kupić płyty po kilka dolarów, więc łącznie i tak jest to korzystny zakup. W przypadku bardziej popularnych rzeczy moge polecić Amazon.co.uk (darmowa przesyłka powyżej 25 funtów) i cdwow.com (niskie ceny i wysyłka bez dodatkowych opłat dla dowolnego produktu). Z moich doświadczeń wynika, że Allegro czy Empik to tylko kolejni pośrednicy, którzy zawyżają ceny, a zamawianie czegokolwiek oznacza długie oczekiwanie i częste rozczarowania, bo produkt okazuje się "niedostępny".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.