Skocz do zawartości

Refraktor TS APO 65 Q (kwadruplet)


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

[..]Blendera i Inventora nie ma sensu porównywać. Są po prostu do zupełnie innych zastosowań. Na pewno jednak użycie Inventora w tym wypadku byłoby sensowniejsze bo oprócz grafiki, którą zawsze można zewnętrznie wyrenderować, zapewnia on przede wszystkim możliwość automatycznej zmiany wymiarów elementów, tworzenia dokumentacji itp. To by się mogło przydać przy projektowaniu akcesoriów albo przerabianiu sprzętu.

To już zależy, do czego model będzie potrzebny. Jeżeli ma tylko ładnie wyglądać i w miarę dokładnie odzwierciedlać rzeczywistość, to blender nada się wyśmienicie, właśnie dlatego, że można w nim zrobić właściwie wszystko i posiada dość dobry, wbudowany silnik renderujący.

A jeżeli chce się coś zaprojektować pod kątem produkcji, to tylko oprogramowanie typu CAD, ze względu na to, co wymieniłeś.

A już poza wszystkim w Inventorze nie trwało by to aż 3 dni...

Btw. jestem w szoku jak to się mogło renderować 3 h.....

a swoją drogą zainteresuj się programem LuxRender - silnik renderujący tworzący obrazy w oparciu o prawdziwe równania optyki geometrycznej i falowej - nieodróżnialne od zdjęć jeśli ktoś dobrze zrobi scenę. Posiada on plugin do najnowszego Blendera i jest również Open Source. Tam obrazy naprawdę renderują się kilka...naście godzin ;)

 

Jakbym się spiął bardzo, to zapewne wyrobiłbym się w jeden dzień. :) W każdym razie nie spieszyło mi się po prostu. A rendering trwał tak długo, bo trochę przegiąłem z oświetleniem. Za dużo fajerwerków miałem uruchomione. Po zoptymalizowaniu jeden obrazek robi się nieco ponad 20 minut, co przy rozdzielczości full HD i moim komputerze jest wynikiem w miarę ok.

A na ten program LuxRender bardzo chętnie popatrzę. Takiego czegoś brakuje w blenderze, jeżeli chce się zrobić widok na przykład, na lustro główne, czy obiektyw teleskopu. Blender sobie z takim czymś nie radzi.

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie wczoraj do mojego setupu dołączył TS 65Q. Sprzęcik mi się podoba , solidnie wykonany i spasowany, bynajmniej wrażenie fizycznej konstrukcji robi dużo lepsze od ORIONA 80ED którego kiedyś miałem.

Mam pytanie do praktyków tego sprzętu , czy warto kupować gwintowane zakończenie wyciągu ?

link : http://astromarket.pl/adapter-do-teleskopu-ts-apo-65q-na-gwint-m48.html

Czy rzeczywiście jest to potrzebny wydatek , czy wystarczy solidne połączenie wsuwane.

Drugie pytanie, czy ta gwintowana końcówka wyciągu jest wykonana dokładnie tak samo jak oryginalna, czyli błysk ala WO ?

 

Pozdrawiam

zibii

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.